Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Zwrot czesci (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32533)

fokus2005 16-11-09 12:01

Zwrot czesci
 
witam w aso w czestochowie wymienilem przekladnie kierownicza na nowa i zarzadalem zwrotu zuzytych czesci .I tu zdziwko mnie dopadlo bo aso stwierdzilo ze nie wyda czesci gdyz nie moze a jak chce ja dostac to mam im kaucie zaplacic .PLACIC ZA SWOJA CZESC KTORA JEST MOJA WLASNOSCIA ?

skontaktowalem sie z prawnikiem i dowiedzialem sie ze nie maja podstaw aby rzadac czegos takiego wiec jak nie wydadza czesci to bedzie sprawa

CO WY" O TYM MYSLICIE

MisiekT 16-11-09 12:08

pewnie chodzi o sytuacje kiedy montuja ci czesc regenerowana albo nowa, ale stara maja oddac do producenta - dzieki temu cena czesci jest nizsza...

w kazdym innym przypadku powinni oddac bez gadania

langolier 16-11-09 12:29

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 383296)
pewnie chodzi o sytuacje kiedy montuja ci czesc regenerowana albo nowa, ale stara maja oddac do producenta - dzieki temu cena czesci jest nizsza...

Po pierwsze to chyba powinni to powiedzieć PRZED przystąpieniem do naprawy, że będą chcieli stare części zatrzymać.
Po fakcie to zawsze mogą powiedzieć, że "stara maja oddac do producenta" albo, że "w cenie wymienianej części uwzględnili zwrot starej". Jak dla mnie takie fanaberie powinny być uwzględniane wpisem w zleceniu, podpisanym przez właściciela auta. W przeciwnym razie powinni oddać wymienione elementy i już....

ksoniek 16-11-09 12:37

a przypadkiem nie jest tak że zużyte części należy zutylizować? i ma to zrobić zakład wykonujący usługę?
coś analogicznego do dużego AGD - kupując nową lodówkę sklep weźmie za złotówkę i zezłomuje ją. Jak ty wyrzucisz na śmietnik to grozi ci jakś tak odpowiedzialność karna.

zaraz rzucicie się że przecież warsztaty normalnie oddają, tylko że często w takich "domowych" mechaników nie masz faktury, tylko z ręki do ręki, a w ASO zawsze masz fakturę lub paragon

Jeszcze jest też coś takiego jak regulamin porządkowy zakładu i procedury zakładu. Oddając samochód coś tam podpisywałeś - sprawdź co tam było odnośnie części.

Czy uto na gwarancji było oddawane??

cywek 16-11-09 14:21

moim zdaniem - zmień serwis, po prostu ktoś ma w tym interes i chyba poruszyłeś niewygodny temat, sądzili że uda się im ciebie zbyć - dla mnie tak to wygląda

lukasz240683 16-11-09 15:36

Ja poparłbym kolegę Miśka, serwis może oddać Twoje stare części do regeneracji i ponownie zamontować je komuś innemu. Z Tego co słyszałem serwisy nie maja obowiązku powiadamiania klienta że zamontowali mu części po regeneracji. Tego typu praktyki już od dawna stosują serwisy Fiata.

langolier 16-11-09 15:41

Cytat:

Napisał lukasz240683 (Post 383447)
Ja poparłbym kolegę Miśka, serwis może oddać Twoje stare części do regeneracji i ponownie zamontować je komuś innemu. Z Tego co słyszałem serwisy nie maja obowiązku powiadamiania klienta że zamontowali mu części po regeneracji. Tego typu praktyki już od dawna stosują serwisy Fiata.

:shock: :shock: :shock:

cywek 16-11-09 16:49

myślę że to by była droga do samobójstwa koncernu, a dla mnie na pewno duuży powód by nie kupować auta danej marki

MisiekT 16-11-09 17:08

czarne wizje snujecie - w przypadku takich czesci jak przekladnia czy przeguby, czesto mozna kupic czesci tzw. regenerowane... nie znaczy to ze majster w stodole wyklepal mlotkiem, tylko ze producent wzial stara czesc, wymienil co trzeba i sprzedaje w stanie fabrycznym, z gwarancja itp. w zamian cena produktu jest o kilkaset zl nizsza niz kompletnej nowki (o ile nowki sa w ogole w sprzedazy), ale producentowi nalezy oddac uszkodzona czesc...

oczywiscie sa tez przypadki ze ASO robi klienta w balona :)

ksoniek 16-11-09 17:21

to teraz pytanie - mam robić przegląd w którym jest wymiana cześci - czy idąc na niego mam od razu powiedzieć że chcę stare części zobaczyć na koniec czy jak?

Rasta 16-11-09 17:46

Moim zadaniem wszystko ok, z przekładnia kierowniczą tak jest.

MisiekT 16-11-09 17:57

ksoniek - a od kiedy w ramach przegladu wymienia sie podzespol w tylu przegubow czy przekladni kierowniczej? :)

ksoniek 16-11-09 18:02

Misiek - nie wiem, nie znam się na tym, ale jeśli to na gwarancji był wymiana?

Rasta 16-11-09 18:08

Jak na gwarancji to żadnej częsci nie dostaniesz.

A jakbyś zobaczył cenę nowej maglownicy to uwierz mi, że szybko byś chciał regenerowaną. Przykładowo swego czasu magiel do Foki MK1 nówka to było jakieś 4 klocki w ASO + wymiana :D Tak samo jest z alternatorem.

fokus2005 17-11-09 08:50

Panowie naprawa byla wykonana po przegladzie dopadla mnie czarna seria pisalem juz o tym na forum patrz nizej Ogolnie nabralem podejrzen i zazyczylem sobie zwrotu czesci bo niby jak wymieniaja to powinni miec stare nie ? POPROSTU W TYM MIESIACU ASO SKROILO MNIE NA 6TYS I MIARKA SIE PRZEBRALA CHCA WOJN"Y NO PROBLEM


http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30458 kur.....a mac do h...j... pana newer ending story ciag dalszy sory za wstep ale luszie z salonu franck cars w czestochowie to nic tylko obiecanki zamowilem u nich termostat vumowili wizyte wziolem auto zastepcze a oni dzwonia ze czesci nie ma i zebym wrocil bo nie naprawia a dzis rano jak chcialem wyjechac z garazu pod autkiem znalazlem wyciek wiecie czego ???? No to juz mowie plyn ze wspomagania .. Powoli podejrzewam ze ta czarna seria to nie przypadek i moja cierpliwosc juz dano sie skonczyla jezeli komus z was nie chcialo sie czytac to wymienie od myslnikow
- rutynowy przeglad 80tys
- tydzien po czek silnika (baranie oczy panow z aso)
- i tak jeszcze 3 razy
- wymiana rozrzadu auto nadal kopci
- ledwo odebralem auto zjeba.... sie termostat
- 2 tygodnie prosze sie o naprawe
-dzis wyciek ukladu wspomagania


Jezeli to FOrum odwiedza ktokolwiek z salonu FRANCK CARS CZSTOCHOWA to powiem tylko tyle gratuluje wam podejscia

POZDRAWIAM SERDECZNIE

cywek 17-11-09 11:06

a tak z innej beczki nieco - auto jest u Ciebie od nowości czy jesteś kolejnym właścicielem ?

fokus2005 17-11-09 11:33

Odkupiłem z lizingu ale poprzedniego właściciela znam więc jezeli chciałeś za sugerowac ze był bity jak żyd w auschwitz to niestety obalam twoja tezę

fokus2005 17-11-09 13:26

Wracając do tematu wysłałem maila z informacją do serwisu ze chcę odzyskać część i żeby dokładnie uzasadnili jakimś konkretnym paragrafem lub przepisem że zwrot przekładni mi się nie należ , i na jakiej podstawie mam kaucje wpłacić w dalszym ciągu czekam na odpowiedz

kleofas 17-11-09 13:30

rozwijający się spam przeniosłem do wątku na HP
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32580

fokus2005 17-11-09 13:32

Dziękuje

Rasta 17-11-09 14:27

Przekładnia i alternator są elementami, które podlegają regeneracji, jeśli kupujesz nowe musisz ddać stary element sprzedawcy (nie mówie to o Alledrogo) w innym wypadku płacisz kaucję.

Zawsze tak było jest i będzie.

fokus2005 17-11-09 15:34

Cytat:

Napisał Rasta (Post 383861)
Przekładnia i alternator są elementami, które podlegają regeneracji, jeśli kupujesz nowe musisz ddać stary element sprzedawcy (nie mówie to o Alledrogo) w innym wypadku płacisz kaucję.

Zawsze tak było jest i będzie.


CIEKAWE może masz racje jednak i tak poczekam na odpowiedz aso , poza tym swoja drogą to trochę nie fer placisz za samochód czyli za całość więc powinni oddać , bo w końcu kupiłem nową i cena wcale nie była tania 1900zl a nowy zamiennik w intercars 1100 . Więc jak chcą to powinni odkupywać części od właścicieli a nie uprawiać proceder zwany w pewnych kręgach JUMĄ

Rasta 17-11-09 15:36

Mam rację :D

MisiekT 17-11-09 15:38

jak dales 1900 za przekladnie w ASO, to na pewno nie byla to zupelnie nowa czesc :)

langolier 17-11-09 15:42

Cytat:

Napisał Rasta (Post 383861)
Przekładnia i alternator są elementami, które podlegają regeneracji, jeśli kupujesz nowe musisz ddać stary element sprzedawcy (nie mówie to o Alledrogo) w innym wypadku płacisz kaucję.

Zawsze tak było jest i będzie.

Ciekawe czy ASO informuje że instaluje "zregenerowanego" rzęcha ? i czy każe sobie płacić mniej niż za nówkę ?

Zwłaszcza ten proceder może być rozwinięty jak się gwarancja kończy:..."dziś rzęch, za 3 miesiące przyjedzie i wtedy go oskubiemy....."

Rasta 17-11-09 15:50

Ale ciemnota tu panuje....

To nie proceder!

langolier 17-11-09 16:07

Cytat:

Napisał Rasta (Post 383893)
Ale ciemnota tu panuje....

To nie proceder!

Tylko co ? Zaawansowane metody maksymalizacji zysków ?

Jak dla mnie ASO powinno informować: "Czy chce Pan nową część za Xzł czy regenerowaną za Yzł ?"
Jak dla mnie, zwłaszcza na gwarancji, ASO powinno wstawiać nowe elementy i to bez pytania.
Jeśli praktyka jest inna to jest najzwyklejsze chamstwo i żadne pseudoprzepisy tego nie usprawiedliwiają.

Oskar 17-11-09 16:11

Cytat:

Napisał langolier (Post 383906)
Tylko co ? Zaawansowane metody maksymalizacji zysków ?

Jak dla mnie ASO powinno informować: "Czy chce Pan nową część za Xzł czy regenerowaną za Yzł ?"
Jak dla mnie, zwłaszcza na gwarancji, ASO powinno wstawiać nowe elementy i to bez pytania.
Jeśli praktyka jest inna to jest najzwyklejsze chamstwo i żadne pseudoprzepisy tego nie usprawiedliwiają.

To zadzwoń i spytaj czy jest dostepna ,nieregenerowana i w jakiej cenie :)

---------- Post dodany o 16:11 ---------- Poprzedni post był z 16:09 ----------

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 383884)
CIEKAWE może masz racje jednak i tak poczekam na odpowiedz aso , poza tym swoja drogą to trochę nie fer placisz za samochód czyli za całość więc powinni oddać , bo w końcu kupiłem nową i cena wcale nie była tania 1900zl a nowy zamiennik w intercars 1100 . Więc jak chcą to powinni odkupywać części od właścicieli a nie uprawiać proceder zwany w pewnych kręgach JUMĄ

Ja rozumiem młodzieżowy super trendy jezyk
ale mimo wszystko bede sie upierał że cena nie moze być tania [zlosnik]

tylko wysoka albo niska [los2]

MisiekT 17-11-09 16:12

ciemnota zaczyna przechodzic w glupote - qrcze, co za roznica czy masz nowke nowke, czy fabrycznie zregenerowana nowke - gwarancja i trwalosc ta sama...

kleofas 17-11-09 16:15

langolier - najpierw się dowiedz na czym polega regeneracja i w jaki sposób sprawdzają, że część jest w 100% sprawna (tak jak nowa)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi