Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   tylne zawieszenie w ff kombi - wytrzymuje spore ciezary? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12870)

maju 04-10-06 17:22

tylne zawieszenie w ff kombi - wytrzymuje spore ciezary?
 
czy zawieszenie w focusach kombi nadaje sie do czestego przewozenia towarow (100 - 200 kg samego bagazu)? czesto na ulicach widac smigajace firmowe focusy - tyle ze nie wiem ile towaru woza.

Pastoo 04-10-06 18:15

Hmmmm no myślę, żę raczej tak, bo ładowność wynosi ok. 470 kg. Zakładając, żę będziesz jeździł sam...., ewentualnie z jednym pasażerem :]

sibi 04-10-06 19:27

można załadować sporo..... wiem to 8)
ale zurzyćie auta a zwłaszcza opon jest szybkie.
4 osoby na pokładzie + 100kg w bagażniku + 600kg na przyczepce
to całkiem możliwe
tylko łoś tak potrafi

PILOT 05-10-06 00:59

Cytat:

Napisał sibi
tylko łoś tak potrafi

[rotfl]

ale faktycznie w foke laduje po sufit :mrgreen: i daje rade :!: takze 100-150 na lighcie :D

POZDRO :!:

Boxik 05-10-06 08:39

Czesto foci tak nie ładuje ,ale czasami sie zdarzyło...I powiem że była monco przeciążona i dawała rade...(często jeżdze z qmplem który waży ze 160) :P :P
Raz ją w zime zapakowałem strasznie ..i było troche zasypane...-I utknąłem..Nie mogłem z miejsca ruszyć..

Gimnastikball 05-10-06 10:05

2 osoby + 300 kg + przyczepa 1200 kg.
Spoko daje radę do 80 km/h.
Powyżej tej prędkości spalanie 15l on / 100 km

Często tak mi się trafia. Trasy po 500 km

moon 05-10-06 10:10

Ja slyszalem o przypadkach pogietnych wachaczy w tylnim zawieszeniu po wozeniu duzych ciezarow. Wachacze sa zrobione z cienkiej blachy wiec trudno sie dziwic. Radze nie ladowac wiecej niz producent zaleca.

marekj 05-10-06 10:20

Cytat:

Napisał maju
czy zawieszenie w focusach kombi nadaje sie do czestego przewozenia towarow (100 - 200 kg samego bagazu)? czesto na ulicach widac smigajace firmowe focusy - tyle ze nie wiem ile towaru woza.

Mieści się to w normie więc sie nadaje. Kiedyś były wersje FFI "ze wzmocnionym zawieszeniem" - nikt nie wie na czym to polegało ale ładowność przekraczała 500kg i w/g którejś tam wersji przepisów mogły byc ciężarówkami. Niby też mam takiego i jak jest pusty to tyłek mu wysoko stoi.

Kiedyś załadowałem (nieświadomie) 580kg kafelek [panna] (magazynier mówił że to jakieś 350kg - po rozładunku dopiero policzyłem [zimny]) Rozłożyłem to równomiernie od oparć przednich foteli do tyłu, ale to juz przegięcie było. Niby nic się nie popsuło ale cierpią bardzo tuleje w wahaczach i częste takie przeładowywanie może być dla nich zgubne.

Nie mniej 100-200 kg to jeszcze nie tragedia - tak że luzik.

xray666 05-10-06 21:07

Woziłem około 250-300kg kafli jak remontowałem mieszkanie w foce kombi 1.6... firmowej.
Dawała radę, ale trzeba jechać ostrożnie i pamiętać, że ten ciężar leży na tylnej osi. Uważaj z hamowaniem.

Paweł 06-10-06 07:52

Cytat:

Napisał xray666
Woziłem około 250-300kg

a ja tyle glazury w sedanie

kerownik 06-10-06 09:15

ładowność foki
 
W tym roku dowoziłem towar do firmy po kiepskiej, nierównej nawierzchni, drodze i po sezonie wszystkie tuleje tylnego zawieszenia do wymiany!Napewno nie stanie sie to przy jednorazowym przewozie, ale nalezy uwazac na nierownościach bo naraza sie również amortyzatory.

Jackiller 06-10-06 10:40

U nas siadło w 4 os na pokładzie i zapakowanym na full bagażnikiem WWA - Zakopane.

Ale fakt jest taki... że kumpel co jechał za nami myślał, że ktoś pali i wyrzuca kiepa przez okno, a podobno na super koleinach, przy większym bujnięciu iskrzyło pod furą (noc) :mrgreen:

greendot 06-10-06 18:03

Cytat:

Napisał marekj
Kiedyś były wersje FFI "ze wzmocnionym zawieszeniem"

Może coś wiecej na ten temat?

Cytat:

Napisał marekj
jak jest pusty to tyłek mu wysoko stoi

Właśnie u mnie tak jest.

marekj 06-10-06 20:43

Cytat:

Napisał greendot
Cytat:

Napisał marekj
Kiedyś były wersje FFI "ze wzmocnionym zawieszeniem"

Może coś wiecej na ten temat?

Więcej nie wiem, nie zdolałem sie nigdzie dowiedzieć na czym dokładniej polegała różnica. Już nawet nie wiem czy nie był pic na wodę w celu osiągnięcia homologacji ciężarowej bez konieczności redukcji liczby pasażerów do 4 ale to są luźne dywagacje tylko.

greendot 06-10-06 21:07

Może i pic, ale autko wyraźnie ma wyżej tył niż większość foczek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi