Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Coś bardzo złego się stało z silnikiem. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=459)

GrzesFo 25-01-05 00:55

Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Jade Foczką w sobote autostradą i jakoś ciepło w autku się zrobiło. Zmniejszyłem temperaturę na 18 st. Dalej ciepło wieje, obserwuję wskaźnik i wszystko ok. Nagle Foka traci moc, paliwa mało więc myśle brakło. Zjeżdzam na pobocze wybijam z biegu a silnik osiąga ponad 5tys obrotów, mam TDCI więć to katorga dla niego. Wujmuję kluczyk a silnik dalej pracuje, włączyłem alarm i dalej nic. Z wydechu dym straszny jak by mi się samochód palił więć na autostradzie gorzej niż we mgle. Silnik zdusiłem na biegu.
Zmartwiło mnie to troszke. Patrze na miarke od oleju a tu minimum, mase oleju poszło w atmosfere.
Stwierdziłem, że to turbina co potwierdziło dziś ASO lecz jeszcze czegoś szukają pod głowicą. :cry: :cry:

GrzesFo 25-01-05 00:55

Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Jade Foczką w sobote autostradą i jakoś ciepło w autku się zrobiło. Zmniejszyłem temperaturę na 18 st. Dalej ciepło wieje, obserwuję wskaźnik i wszystko ok. Nagle Foka traci moc, paliwa mało więc myśle brakło. Zjeżdzam na pobocze wybijam z biegu a silnik osiąga ponad 5tys obrotów, mam TDCI więć to katorga dla niego. Wujmuję kluczyk a silnik dalej pracuje, włączyłem alarm i dalej nic. Z wydechu dym straszny jak by mi się samochód palił więć na autostradzie gorzej niż we mgle. Silnik zdusiłem na biegu.
Zmartwiło mnie to troszke. Patrze na miarke od oleju a tu minimum, mase oleju poszło w atmosfere.
Stwierdziłem, że to turbina co potwierdziło dziś ASO lecz jeszcze czegoś szukają pod głowicą. :cry: :cry:

marekj 25-01-05 01:34

Cholera - niedobrze :(

To faktycznie objaw oleju puszczonego przez turbinę w silnik. Dobrze że zdławiłes go biegem. Miejmy nadzieję że oprócz turbiny wszystko w porządku.

Daj znać co dalej

marekj 25-01-05 01:34

Cholera - niedobrze :(

To faktycznie objaw oleju puszczonego przez turbinę w silnik. Dobrze że zdławiłes go biegem. Miejmy nadzieję że oprócz turbiny wszystko w porządku.

Daj znać co dalej

sajgon 25-01-05 08:21

Re: Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
Jade Foczką w sobote autostradą i jakoś ciepło w autku się zrobiło. Zmniejszyłem temperaturę na 18 st. Dalej ciepło wieje, obserwuję wskaźnik i wszystko ok. Nagle Foka traci moc, paliwa mało więc myśle brakło. Zjeżdzam na pobocze wybijam z biegu a silnik osiąga ponad 5tys obrotów, mam TDCI więć to katorga dla niego. Wujmuję kluczyk a silnik dalej pracuje, włączyłem alarm i dalej nic. Z wydechu dym straszny jak by mi się samochód palił więć na autostradzie gorzej niż we mgle. Silnik zdusiłem na biegu.
Zmartwiło mnie to troszke. Patrze na miarke od oleju a tu minimum, mase oleju poszło w atmosfere.
Stwierdziłem, że to turbina co potwierdziło dziś ASO lecz jeszcze czegoś szukają pod głowicą. :cry: :cry:

Tak z ciekawosci sie spytam:
1)czy katujesz foczke
2)ile nia przejechales
3)czy po przekreceniu i wyjeciu kluczyka silnik nadal pracowal ?!?!?!?!

pzdr i glebokie wspolczucia

sajgon 25-01-05 08:21

Re: Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
Jade Foczką w sobote autostradą i jakoś ciepło w autku się zrobiło. Zmniejszyłem temperaturę na 18 st. Dalej ciepło wieje, obserwuję wskaźnik i wszystko ok. Nagle Foka traci moc, paliwa mało więc myśle brakło. Zjeżdzam na pobocze wybijam z biegu a silnik osiąga ponad 5tys obrotów, mam TDCI więć to katorga dla niego. Wujmuję kluczyk a silnik dalej pracuje, włączyłem alarm i dalej nic. Z wydechu dym straszny jak by mi się samochód palił więć na autostradzie gorzej niż we mgle. Silnik zdusiłem na biegu.
Zmartwiło mnie to troszke. Patrze na miarke od oleju a tu minimum, mase oleju poszło w atmosfere.
Stwierdziłem, że to turbina co potwierdziło dziś ASO lecz jeszcze czegoś szukają pod głowicą. :cry: :cry:

Tak z ciekawosci sie spytam:
1)czy katujesz foczke
2)ile nia przejechales
3)czy po przekreceniu i wyjeciu kluczyka silnik nadal pracowal ?!?!?!?!

pzdr i glebokie wspolczucia

marekj 25-01-05 09:46

Re: Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Cytat:

Napisał sajgon
3)czy po przekreceniu i wyjeciu kluczyka silnik nadal pracowal ?!?!?!?!

Z tego co napisał to tak własnie było. Mechanizm jest taki że w turbinie puszcza uszczelnienie, olej wali przez intercooler do silnika, w nim sie zapala (samozapłon). Czyli silnik chodzi na oleju tłoczonym do garów przez uszkodzoną turbinę. Wyłączenie stacyjki nic nie daje bo jedyne co to pompa przestanie podawać paliwo, tylko że silnik już chodzi na oleju i to zupełnie bez kontroli obrotów.

Swego czasu ktos taką sytuację na autokąciku opisywał. Jedyną metodą zdławienia silnika w tej sytuacji jest zduszenie go na biegu - i trzeba to bardzo szybko zrobić.

Z tego co słyszałem to GrzesFo wolno nie jeździ.

marekj 25-01-05 09:46

Re: Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Cytat:

Napisał sajgon
3)czy po przekreceniu i wyjeciu kluczyka silnik nadal pracowal ?!?!?!?!

Z tego co napisał to tak własnie było. Mechanizm jest taki że w turbinie puszcza uszczelnienie, olej wali przez intercooler do silnika, w nim sie zapala (samozapłon). Czyli silnik chodzi na oleju tłoczonym do garów przez uszkodzoną turbinę. Wyłączenie stacyjki nic nie daje bo jedyne co to pompa przestanie podawać paliwo, tylko że silnik już chodzi na oleju i to zupełnie bez kontroli obrotów.

Swego czasu ktos taką sytuację na autokąciku opisywał. Jedyną metodą zdławienia silnika w tej sytuacji jest zduszenie go na biegu - i trzeba to bardzo szybko zrobić.

Z tego co słyszałem to GrzesFo wolno nie jeździ.

peo 25-01-05 09:46

oj nieciekawie :? chyba bym uciekł z moiejsca zdarzenia :)
A tak poważnie myśłe ze to turbina dała olej!

peo 25-01-05 09:46

oj nieciekawie :? chyba bym uciekł z moiejsca zdarzenia :)
A tak poważnie myśłe ze to turbina dała olej!

pinio_tdci 25-01-05 10:08

No nieciekawe 'przezycie' :cry:

Mam nadzieje, ze masz gwarancje/OPG? Bo turbina do tanich 'czesci zamiennych' nie nalezy :(

pinio_tdci 25-01-05 10:08

No nieciekawe 'przezycie' :cry:

Mam nadzieje, ze masz gwarancje/OPG? Bo turbina do tanich 'czesci zamiennych' nie nalezy :(

GrzesFo 25-01-05 11:07

Foka ma juz 120kkm i jeżdze szybko
 
lecz auta nie katuje, zawsze po rannym odpaleniu silnik pracuje kilka minut aż się zagrzej, turbine również zawsze studziłem więc nie widzę tu mojej winy.

GrzesFo 25-01-05 11:07

Foka ma juz 120kkm i jeżdze szybko
 
lecz auta nie katuje, zawsze po rannym odpaleniu silnik pracuje kilka minut aż się zagrzej, turbine również zawsze studziłem więc nie widzę tu mojej winy.

Picia78 25-01-05 16:01

Re: Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
Jade Foczką w sobote autostradą i jakoś ciepło w autku się zrobiło. Zmniejszyłem temperaturę na 18 st. Dalej ciepło wieje, obserwuję wskaźnik i wszystko ok. Nagle Foka traci moc, paliwa mało więc myśle brakło. Zjeżdzam na pobocze wybijam z biegu a silnik osiąga ponad 5tys obrotów, mam TDCI więć to katorga dla niego. Wujmuję kluczyk a silnik dalej pracuje, włączyłem alarm i dalej nic. Z wydechu dym straszny jak by mi się samochód palił więć na autostradzie gorzej niż we mgle. Silnik zdusiłem na biegu.
Zmartwiło mnie to troszke. Patrze na miarke od oleju a tu minimum, mase oleju poszło w atmosfere.
Stwierdziłem, że to turbina co potwierdziło dziś ASO lecz jeszcze czegoś szukają pod głowicą. :cry: :cry:

Straszne tez mam TDci kufa bardzo zle :cry:

Picia78 25-01-05 16:01

Re: Coś bardzo złego się stało z silnikiem.
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
Jade Foczką w sobote autostradą i jakoś ciepło w autku się zrobiło. Zmniejszyłem temperaturę na 18 st. Dalej ciepło wieje, obserwuję wskaźnik i wszystko ok. Nagle Foka traci moc, paliwa mało więc myśle brakło. Zjeżdzam na pobocze wybijam z biegu a silnik osiąga ponad 5tys obrotów, mam TDCI więć to katorga dla niego. Wujmuję kluczyk a silnik dalej pracuje, włączyłem alarm i dalej nic. Z wydechu dym straszny jak by mi się samochód palił więć na autostradzie gorzej niż we mgle. Silnik zdusiłem na biegu.
Zmartwiło mnie to troszke. Patrze na miarke od oleju a tu minimum, mase oleju poszło w atmosfere.
Stwierdziłem, że to turbina co potwierdziło dziś ASO lecz jeszcze czegoś szukają pod głowicą. :cry: :cry:

Straszne tez mam TDci kufa bardzo zle :cry:

macus 29-01-05 14:54

Re: Foka ma juz 120kkm i jeżdze szybko
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
... turbine również zawsze studziłem ...

Czy mozesz (mi, laikowi :oops: ) wytlumaczyc na czym ta operacja polega?

C-MAX 29-01-05 15:03

Re: Foka ma juz 120kkm i jeżdze szybko
 
Cytat:

Napisał macus
Cytat:

Napisał GrzesFo
... turbine również zawsze studziłem ...

Czy mozesz (mi, laikowi :oops: ) wytlumaczyc na czym ta operacja polega?

Przed wyłączeniem trzeba dać popracować (czas: koło 1-2 minut) silnikowi na wolnych obrotach (bieg jałowy).

art0 29-01-05 19:55

albo zamontować sobie układ podtrzymujacy pracę silnika przez czas niezbędny do wystudzenia turbiny.

gRuHa 29-01-05 21:10

Cytat:

Napisał art0
albo zamontować sobie układ podtrzymujacy pracę silnika przez czas niezbędny do wystudzenia turbiny.

czyli wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, a silnik nadal chodzi przez minute???? dobrze zrozumialem???????? czy mozna w tym czasie wlaczyc alarm????

P.O.Z.D.R.O.

GrzesFo 29-01-05 23:33

Jeżeli jest cos takiego jak piszesz
 
o wyjęciu kluczyka to bylo by dobre.

Jest juz spis części do wymiany, jak narazie taki skromny bo tylko to usłyszałem przez telefon z ASO.
- Turbina,
- blok silnika,
- tłok na pierwszym cylindrze (rozleciał się),
- wtryskiwacze (tu muszę zbadać co dokładnie bo może cały CR).
Ciężka sprawa, z silnika byłem bardzo zadowolony a tu masz. Potwierdzają się tylko opinie o TDCI, każdy prędzej czy później pada lecz żaden jeszcze nie przekroczyl 200kkm.
Całe szczęście, że jescze miesiąc gwarancji mam.

marekj 30-01-05 00:18

Re: Jeżeli jest cos takiego jak piszesz
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
- Turbina,
- blok silnika,
- tłok na pierwszym cylindrze (rozleciał się),
- wtryskiwacze (tu muszę zbadać co dokładnie bo może cały CR).
Ciężka sprawa, z silnika byłem bardzo zadowolony a tu masz. Potwierdzają się tylko opinie o TDCI, każdy prędzej czy później pada lecz żaden jeszcze nie przekroczyl 200kkm.
Całe szczęście, że jescze miesiąc gwarancji mam.

Chłopie toż to szczęście w nieszczęściu że masz gwarancję. Życzę szybkiego powrotu foczki do zdrowia, Z tego co piszesz wynika że dieselki mają silniki "na części" w odróżnieniu od 1.6 co to z powodu jednego pierścienia wymieniają cały blok z przyległościami czyli cały silnik [panna]

Petter 30-01-05 17:09

współczuję... :smt022

gRuHa 30-01-05 18:35

Re: Jeżeli jest cos takiego jak piszesz
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
o wyjęciu kluczyka to bylo by dobre.

Jest juz spis części do wymiany, jak narazie taki skromny bo tylko to usłyszałem przez telefon z ASO.
- Turbina,
- blok silnika,
- tłok na pierwszym cylindrze (rozleciał się),
- wtryskiwacze (tu muszę zbadać co dokładnie bo może cały CR).
Ciężka sprawa, z silnika byłem bardzo zadowolony a tu masz. Potwierdzają się tylko opinie o TDCI, każdy prędzej czy później pada lecz żaden jeszcze nie przekroczyl 200kkm.
Całe szczęście, że jescze miesiąc gwarancji mam.

sprawdz czy ten tlok co cie sie rozlecial niczego wiecej oprocz siebie nie uszkodzil, bo jak na moje oko to to jest prawdopodobne, chyba ze dopiero jak go wyjales to sie rozlecial......

P.O.Z.D.R.O.

art0 30-01-05 19:13

Cytat:

Napisał gRuHa
czyli wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, a silnik nadal chodzi przez minute???? dobrze zrozumialem???????? czy mozna w tym czasie wlaczyc alarm????

Kiedyś na jednym streecie widziałem taki patent w Nissanie 240SX. Silnik działał po wyjęciu kluczyka ze stacyjki przez kilkadziesiąt sekund. Niestety nie mam pojęcia jak z alarmem

pozdrawiam

pinio_tdci 31-01-05 11:24

Re: Jeżeli jest cos takiego jak piszesz
 
Cytat:

Napisał GrzesFo
o wyjęciu kluczyka to bylo by dobre.

Jest juz spis części do wymiany, jak narazie taki skromny bo tylko to usłyszałem przez telefon z ASO.
- Turbina,
- blok silnika,
- tłok na pierwszym cylindrze (rozleciał się),
- wtryskiwacze (tu muszę zbadać co dokładnie bo może cały CR).
Ciężka sprawa, z silnika byłem bardzo zadowolony a tu masz. Potwierdzają się tylko opinie o TDCI, każdy prędzej czy później pada lecz żaden jeszcze nie przekroczyl 200kkm.
Całe szczęście, że jescze miesiąc gwarancji mam.

Widze, ze spalanie oleju (z walnietej turbiny) wykonczylo tlok, a co za tym idzie, gladz cylindra - czyli blok do wymiany :cry:
Wtryskiwacze, mogly dostac od wysokiej temp. spalania oleju :(
No ale reszta ukladu CR, raczej nie miala mozliwosci tego 'odczuc' :?

Co do 'opinii', to moze w Polsce [niewiem] - osobiscie znam goscia z Siemens'a w ktorym jest cala flota focusow, i on twierdzi, ze bez problemu dojezdzaja foki do 250 tkm - po tym przebiegu je sprzedaja :wink:
Poza tym, floty focusow jezdza dla Die Bahn i Deutsche Telekom i jakos nie slyszalem, zeby ktos na te silniki narzekal [screwy]

Marek66 26-12-05 08:59

Cytat:

Napisał GrzesFo
Z wydechu dym straszny jak by mi się samochód palił więć na autostradzie gorzej niż we mgle. Silnik zdusiłem na biegu.

Widzialem to sam jak jechalismy na urlop ze znajomymi ,oni mieli Renault Scenic i dokladnie to samo co u ciebie .Na autostradzie auto tak zaczelo dymic ,ze myslalem ze sie zaraz zapali.
Pozniej po dolaniu oleju na stacji benzynowej znajomy odpalil auto a ono na max. obroty dam taki ze nic nie widac ,moj fofo stal obok ,ja nie wiedzialem co robic ,odjezdzac moim czy uciekac ,wszyscy w szoku :shock: .
Mial szczescie ,ze na gwarancji mu to zrobili (turbina) ,ale auto zaczelo sie pozniej "sypac" i wymienil na nowe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi