Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   nak³adki na peda³y (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10742)

Kur@ 30-05-06 14:42

nak³adki na peda³y
 
Witam!
pytanie kieruje do tych ktorzy posiadaja rzecz wymieniona w temacie....
czy zekome nakladki na peda³y "antyposlizgowe" rzeczywiscie spelniaja swoje fuknjce poza tym ze ladnie wygladaja?

fog 30-05-06 14:50

mialem owe w punto, niestety gumowe cale z wierzchu -niebieski ogien :) , wylicytowalem tanio na allegro (sam sie nie spodziewalem ,ze aukcje wygram) , jakosciowo byly one jednak bardzo kiepskie. jesli chcialbys sie zdecydowac kup lepiej cos solidnego.czy spelnialy swoje zadanie?nie , bo bardzo trudno bylo je zamocowac najpierw ,a potem i tak spadaly.ale podejrzewam ,ze kupilem kaszanke.sprzedalem

Kur@ 30-05-06 14:55

niee, nie zamiezam kupic gumowych. podobaja mi sie takie:

http://img46.imageshack.us/img46/3800/nakadki7pr.th.jpg

prosze o wasze opinie

Likeon 30-05-06 14:57

MIa³em w Mazdzie przez ca³y jeden dzieñ. Lipa totalna.By³y zaciskowe, bez potrzeby wiercenia w peda³ach. ¦ruby wbija³y siê siê w dywanik, a nak³adki i tak spada³y.
Byæ moze nak³adki Sparco + przewiercenie peda³ów + dobranie ¶rub odpowiedniej d³ugo¶ci spe³ni± swe zadanie. Inne nie spe³niaj±.
Z tego mam do¶wiadczenie, ¿e jak ju¿ chce siê tuningowaæ to tylko za porz±dne pieni±dze.

Ha Ha, mia³em DOK£ADNIE te.

Kur@ 30-05-06 15:01

Likeon, dzieki wielkie :D czyli juz wiadomo :D

Kur@ 30-05-06 15:11

mariuszmax, a czy moglbys mi poradzic jakies konkretne? jakie kupic ?, a jak wiadomo bezpieczenstwo to podstawa, dlatego wolalem najpierw Was zapytac o zdanie... drodzy Focusomaniacy :D

Likeon 30-05-06 15:29

Przyk³adowo: http://www.rallyshop.pl/produkty_kat...7708da7a02694e

Kur@ 30-05-06 15:45

... no i o tym trzeba bêdzie pomy¶leæ :)

Kur@ 30-05-06 16:40

Cytat:

Napisa³ mariuszmax
[bigok] mysle ze cie naprowadzilismy na dobra droge i tym sladem :wink: podazaj do celu Kur@

jeej... <wzruszony> :cry: jak to pieknie zabrzmialo :D dzieki za rade :D

Greg 30-05-06 19:53

Kup wiercone , cala reszta jest do bani tak jak pisali poprzednicy . Zwroc rowniez uwage na szerokosc tych nakladek , jak beda za szerokie to pedziesz dwa pedaly razem wciskal . Ja do II postawilem na Sparco , sa waskie i mocowane na sruby .

pzdr.

Rasta 30-05-06 23:16

Dok³adnie Sparco to na pewno dobry wybór :!: mo¿e nie tanie ale na pewno dobre - te¿ siê w³a¶nie przymierzam [bigok]

jacor 31-05-06 11:14

Widzê, ¿e wszyscy przedmówcy lubi± i¶æ na ³atwiznê. Poco wydawaæ tyle pieniêdzy :?:
Otó¿ nie bêdê dyskutowa³ o jako¶ci nak³adek Sparko bo ich nie mia³em, a firma ma do¶wiadczenie w ¶wiecie rajdów samochodowych, ale s± kosmicznie drogie.

Poniewa¿ mia³em niedawno trochê sportow± Renówke to za³o¿y³em do niej nak³adki. Kupuj±c je sugerowa³em siê bardziej wygl±dem ni¿ mocowaniem.

Z autopsji mogê powiedzieæ, ¿e nak³adki mo¿na za³o¿yæ jakie kolwiek, ale trzeba to zrobiæ fachowo i nie u¿ywaæ ¶miesznych skrêcanych zacisków do³±czonych w wiêkszo¶ci do zestawu tylko na sta³e przymocowaæ ¶rub± do peda³u.

Od jako¶ci monta¿u zale¿y bezpieczeñstwo u¿ytkowania.

Co do samych nak³adek to mia³em w miare szerokie. Tylko peda³ gazu by³ wê¿szy, ale d³u¿szy. Nak³adki mia³y gumowe pod³u¿ne wstawki antypo¶lizgowe, ale nawet po ich wytarciu nigdy nie zdarzy³o siê, aby noga zsunê³a siê z peda³u. Autem je¼dzi³em agresywnie i zawsze mia³em pewno¶æ, ¿e trafiê na odpowiedni peda³.

Pewnie zostanê zaraz "zjedzony" przez zwolenników nak³adek Sparko :), ale uwa¿am ¿e nie s± one warte swojej ceny. Wydanie ok 180 z³ na element, który mo¿na zast±piæ zwyk³ym, nie gorszym zamiennikiem za 30 z³ to przesada.
Trzeba uruchomiæ wenê twórcz±, wybraæ w sklepie fajny komplet i posiedzieæ trochê nad montarzem a nie i¶æ na ³atwiznê.
A za zaoszczêdzone pieni±dze zrobiæ z kumplami opijanie nowych peda³ów :P

Likeon 31-05-06 12:57

nie mia³em nak³adek Sparco, wiêc siê nie wypowiadam z czego s± zrobione, ale podejrzewam, ¿e nie ze szmelcowacie cienkiego alumunimum, z którego zrobione by³y posiadane przeze mnie nak³adki za 45 z³. Wiêc nie tylko o mocowanie i bezpieczeñstwo chodzi, ale o jako¶æ wykonania te¿.
Co nie zmienia faktu, ¿e pewnie mo¿na kupiæ tanio porz±dne nak³adki.

Kur@ 31-05-06 14:19

jacor, podoba mi sie co mowisz :D widze ze mamy temat do dyskusji :D

Greg 31-05-06 15:57

Cytat:

Napisa³ jacor
Pewnie zostanê zaraz "zjedzony" przez zwolenników nak³adek Sparko , ale uwa¿am ¿e nie s± one warte swojej ceny. Wydanie ok 180 z³ na element, który mo¿na zast±piæ zwyk³ym, nie gorszym zamiennikiem za 30 z³ to przesada.
Trzeba uruchomiæ wenê twórcz±, wybraæ w sklepie fajny komplet i posiedzieæ trochê nad montarzem a nie i¶æ na ³atwiznê.
A za zaoszczêdzone pieni±dze zrobiæ z kumplami opijanie nowych peda³ów

Ja napewno Cie nie zjem , kupilem Sparco bo bardzo mi sie podobaja . W poprzednich autach ( rowniez w foce ) mialem tansze nakladki . Tak jak mowisz w granicach 30-50 zl .
Jako ze w tej chwili po zamownieniu Sparco za 170 zostanie mi jeszcze pare zl na browar dla znajomych to postanowilem wlasnie je kupic .
Inna sprawa i bardzo wazna jak juz mowilem jest szerokosc nakladek , i na to glownie trzeba zwrocic uwage .

Pzdr.

evolution9 31-05-06 17:52

Cytat:

Napisa³ Greg
Kup wiercone , cala reszta jest do bani tak jak pisali poprzednicy . Zwroc rowniez uwage na szerokosc tych nakladek , jak beda za szerokie to pedziesz dwa pedaly razem wciskal . Ja do II postawilem na Sparco , sa waskie i mocowane na sruby .

pzdr.

Greg, czy moglbys powiedziec, ktore nakladki kupiles z serii Spacro? Czy moglbys wrzucic zdjecie jak to u Ciebie wyglada?

Paweel 31-05-06 20:21

sparco tak ale i inne tañsze nak³adki s± ok. Ja mam u siebie nak³adki za 50 PLN i s± ok. Przy wyborze tego elementu kierowa³em siê wygl±dem i wybra³em takie jakie mi siê podoba³y.

Co do mocowania to nikomu bym nie poleca³ samego mocowania na te kalmerki co s± do³±czane do zestawu bo nie chcia³ bym ryzykowaæ wypadkiem. Ja swoje od razu przewierci³em i przykrêci³em do peda³ów na sta³e aby mieæ pewno¶æ ¿e bêd± siê dobrze trzyma³y.

Reszta to kwestia gustu w³a¶ciciela co do kszta³tu i wielko¶ci oraz koloru itp.

Greg 31-05-06 20:32

Cytat:

Napisa³ evolution9
Greg, czy moglbys powiedziec, ktore nakladki kupiles z serii Spacro? Czy moglbys wrzucic zdjecie jak to u Ciebie wyglada?

Z tym jest problem , zamawialem z katalogu w sklepie . Przyjda do 10 dni wiec dopiero wtedy bede mogl strzelic fotki .

Pzdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi