Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] automatyczne zamykanie drzwi by Macios (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26682)

ghostg 11-02-05 11:10

automatyczne zamykanie drzwi by Macios
 
Mam FF kombi wersja FX czyli bez komputera. Nie działa mi automatyczne zamykanie pomimo zastosowania opisanej tutaj metody. Czy coś mogę z tym zrobić gdyż chciałbym miec taka opcyjkę? Dzięki za pomoc

KOMPLETNY OPIS W DZIALE FAQ:

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81

moon 11-02-05 13:47

Re: automatyczne zamykanie drzwi
 
Cytat:

Napisał ghostg
Mam FF kombi wersja FX czyli bez komputera. Nie działa mi automatyczne zamykanie pomimo zastosowania opisanej tutaj metody. Czy coś mogę z tym zrobić gdyż chciałbym miec taka opcyjkę? Dzięki za pomoc

Ja nie wiem czy mam te opcje bo za zamykanie dzwi odpowiada alarm a wlasciwie modul od domykania szyb. Kosztowal mnie on dodatkowo 80PLN przy instalacji alarmu.

gwoj 11-02-05 14:08

Re: automatyczne zamykanie drzwi
 
Cytat:

Napisał moon
Ja nie wiem czy mam te opcje bo za zamykanie dzwi odpowiada alarm a wlasciwie modul od domykania szyb. Kosztowal mnie on dodatkowo 80PLN przy instalacji alarmu.

Mam Fx golda z dokupionym alarmem Cobra, modułu domykania okien raczej nie mam, a drzwi zamykają się bez problemu.

Martinez69 11-02-05 14:24

Re: automatyczne zamykanie drzwi
 
Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał ghostg
Mam FF kombi wersja FX czyli bez komputera. Nie działa mi automatyczne zamykanie pomimo zastosowania opisanej tutaj metody. Czy coś mogę z tym zrobić gdyż chciałbym miec taka opcyjkę? Dzięki za pomoc

Ja nie wiem czy mam te opcje bo za zamykanie dzwi odpowiada alarm a wlasciwie modul od domykania szyb. Kosztowal mnie on dodatkowo 80PLN przy instalacji alarmu.

ta opcja nie jest powiązana z alarmem, jak kupiłem swojego to nie miał alarmu a sam zamykał drzwi jak nim ruszałem

ghostg 15-02-05 10:10

automatyczne zamykanie drzwi
 
Działa Działa. Jednak nie wyłącza sie jak wyłącza sie silnik z kluczyka. Trzeba otworzyć normalnie klamką. Ale samo zamykanie dział

krecikson 11-03-05 20:24

Witam
Mam FF Comfort X i w serwisie forda powiedzieli, że taka opcja jest nimozliwa, jednak ten sposób działa !!! ale mam pytanie dlaczego drzwi blokuja się tylko po pierwszym ruszeniu, a po zatrzymaniu i np.wysiadaniu posażera i ponownym ruszeniu bez wyłączenia stacyjki już drzwi się nie zablokują ? :shock:

acmeadow 12-03-05 17:54

Cytat:

Mam FF Comfort X i w serwisie forda powiedzieli, że taka opcja jest nimozliwa, jednak ten sposób działa !!! ale mam pytanie dlaczego drzwi blokuja się tylko po pierwszym ruszeniu, a po zatrzymaniu i np.wysiadaniu posażera i ponownym ruszeniu bez wyłączenia stacyjki już drzwi się nie zablokują ?
to w tym twoim serwisie ciule sa a nie technicy ;) - nie za bardzo na bieżąco są chłopaki. ale fakt faktem - foki zostały w ostatnim okresie doposażone o kilka małych, pomocnych bajerków - jak własnie zamykanie drzwi automat, pociągnięcie dodatkowe wycieraczką, w 20 sekund po zakończeniu omiatania szyby po spryskaniu, trzykrotne mrygnięcie kierunkiem po lekkim tylko uderzeniu w dźwignię kierunkowskazu - to się bardzo, bardzo chwali

a ten automat jest jakoś "dziwnie" zrobiony - drzwi blokuja się tylko raz, a po otwarciu i zamknięciu juz nie, bo ta opcja nie wynika z alarmu, tylko z centralnego z.
co więcej - mam podejrzenia, ze to jest podłączone pod obroty w jakiś sposób, bo czasem sie odpala po 3 sekundach, a czasem, jak ostrzej dam w pedał, to natychmiast. z drugiej strony, jak auto stoi to nie zablokuje zamka nigdy. ciekawostka. :)

gRuHa 12-03-05 20:58

acmeadow, bo ta opcja jest aktywowana po przekroczeniu ilus tam km/h, chyba 3 dlatego na postoju sie nie zamyka
BTW. a feeeeeee OPEL w opisie!!!!!!!!!!!!!! (nienawidze opli)

acmeadow 12-03-05 21:29

Cytat:

a feeeeeee OPEL w opisie!!!!!!!!!!!!!!

grrrrooooaaaarrrrgggghhhh - mówisz o zegarach, czy o avatarze :?: :!: bo jak o zegarach, to jest laguna, która jeździłem przed foką i osobiście ten pikczer robiłem ! :smt047

ale chyba nie chcesz powiedzieć, ze ten latajacy focus na avatarku to opel...?[panna]


pozdrawialski :smt006

robertno 12-03-05 22:44

automatyczne zamykanie drzwi
 
A u mnie niestety nie działa. Pomimo centralnego z podwójnym ryglowaniem i fabrycznym alarmem.

acmeadow 12-03-05 23:24

Cytat:

centralnego z podwójnym ryglowaniem
sorki - może to proste, ale nie wiem - co to znaczy podwójne ryglowanie ?

robertno 12-03-05 23:38

automatyczne zamykanie drzwi
 
Podwójne to takie, że jak wciśniesz raz guzik to zamykasz drzwi ale od środka możesz je otworzyć, ale jeżeli w ciągu 3 sekund naciśniesz drugi raz zamykanie to wtedy uzbrajasz alarm i następuje azblokowanie drzwi. Nie da się ich otworzyć od środka.

guma1 25-03-05 10:26

witam,
a może ktoś wie jak zaprogramować tą funkcję w focusie z alarmem langeford?
pozdro
guma

acmeadow 29-03-05 15:31

Cytat:

ktoś wie jak zaprogramować tą funkcję w focusie z alarmem
no więc ten option nie zalezy od alarmu, tylko od centralnego zamka. to normalnie hula w fokach bez zamontowanego alarmu nawet. podejrzewam, że to jest wprowadzone po delikatnych zmianach w funkcjach. ford zrobił coś takiego chyba (nie jestem pewien roku) około 2003 - przy delikatnym kliknieciu kierunkiem on mryga trzy razy (super sprawa przsy dynamicznej jeździe po mieście), bagaznik otwierany z pilota i własnie ryglowanie automatyczne.

pozdro ! ;)

Budzio 30-03-05 15:04

Cytat:

Napisał acmeadow
Cytat:

ktoś wie jak zaprogramować tą funkcję w focusie z alarmem
bagaznik otwierany z pilota

pozdro ! ;)

to da rade tez zaprogramowac jak tak to jak??

NeroN 30-03-05 18:02

Ja mam bagażnik z pilota, jaki mam alarm, to nie wiem, bo mi nie dali instrukcji(czy ktoś wie jak mogę ustalić jaki to alarm), to Ci narazie niezbyt pomogę. Natomiast u mnie to ryglowanie drzwi działa, nie po ruszeniu samochodu, a poprostu po włączeniu zapłonu, da sie to zmienić, żeby działało po ruszeniu ??

Hargin 30-03-05 18:44

u mnie jest jeszcze inaczej - drzwi rygluja sie po wbiciu kodu immobilisera

acmeadow 30-03-05 20:17

Cytat:

u mnie to ryglowanie drzwi działa, nie po ruszeniu samochodu, a poprostu po włączeniu zapłonu, da sie to zmienić, żeby działało po ruszeniu ??
to znaczy że u ciebie jest to prawdopodobnie podpięte pod alarm. ale to powinno być raczej lepiej - czy jak otworzysz drzwi raz zamkniete, to zamkną się potem same drugi raz ?

NeroN 30-03-05 20:32

Cytat:

Napisał acmeadow
to znaczy że u ciebie jest to prawdopodobnie podpięte pod alarm. ale to powinno być raczej lepiej - czy jak otworzysz drzwi raz zamkniete, to zamkną się potem same drugi raz ?

No właśnie się nie zamykają, chciałbym mieć tak,że za każdym ruszeniem mi się zamykają,ale to chyba marzenie.... [helm]

A jak dojść jaki mam alarm?? Wiem gdzie ta pucha cała od alarmu, nawet ją rozbierałem, ale nie wiem jak dojść co to. Może po numerze seryjnym moze ktoś sprawdzić ?? [hmm]

acmeadow 30-03-05 21:04

ja nie wiem, ja sie nie znam, ale na twoim miejscu zatrzymał bym sie przy pierwszym znaku "montaż autoalarmów" i pokazał to chłopakom - 100% że usłyszysz model, typ, rodzaj i co tam jeszcze potrzebujesz :mrgreen:

co do ponownego ryglowania - w lagunie miałem klasyczny antynapad i tam ryglowało drzwi po kazdym ich otwarciu i ponownym ruszeniu, więc jest to mozliwe. tylko ta opcja fokusowa to jest taki chyba raczej bajero-ułatwiacz zycia, nie wiem co autor tego miał dokładnie na myśli ;)

Budzio 31-03-05 07:53

u mnie foka '99 alarmcobra i automatyczne ryglowanie nie dziala :( ciekawe czemu

Quenti69 05-04-05 18:07

A mi to nie działa :( :? :smt089

moon 05-04-05 18:30

Cytat:

Napisał Quenti69
A mi to nie działa :( :? :smt089

Znajomy ma foke kupiona w 2002 i u niego dziala to co jest opisane. Nie z alarmu ale normalnie sam centralny zamek ma ta funkcje.

Quenti69 07-04-05 23:40

Już mi działa :mrgreen: popełniłem głupi szkolny błąd [banghead] poprostu nie cofałem kluczyka do pozycji zero tylko do 1 :? i jak to mi miało działać, ale teraz jest OKI
pozdrawiam wszystkich

Picia78 10-04-05 15:04

Miałem to ustawione strasznie denerwujące :roll:

ragozd 10-04-05 19:46

a mi wyszlo chyba za 3 czy 4 razem dopiero - niby prosta kombinacja ale zawsze cos nie tak robilem :twisted:

baslow 15-04-05 11:21

Z gory przepraszam za glupie pytania... ale w sprawie automatycznego zamykania auta podczas jazdy... czy to jest legalne?? ;-) poprostu szpecjalista ktory wczoraj wydawal mi Foczunie powiedzial co to jest zabronione czy na dniach ma zostac zabronione ze utrudnia to dojscie do pasazerow po wypadku...
Ale czy to nie jest tak ze gdy gasnie silnik to nie odblokowuje sie takie zamkniecie?? Przeciez jak jest wypadek to auto ma odciecie paliwa i wylaczy silnik... benzyna napewno ma odciecie a dieselek TDCi?? Pewnie tez prawda?? Wiec co myslicie lub co wiecie w sprawie legalnosci takiego blokowania drzwi, dzieki.

Macios 15-04-05 11:51

Wszystkie Renault od co najmniej 6 lat mają to w standarcie

Dosia 15-04-05 21:13

Cytat:

Napisał baslow
Przeciez jak jest wypadek to auto ma odciecie paliwa i wylaczy silnik...

Nie zawsze - mi nie wyłączył się silnik po dachowanku... [hmm]

@ndy 15-04-05 21:34

bo całe przednie zawieszenie wyrwałaś..... [zimny] [notworthy] [boshe]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi