Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Lampka oświetlenia wnetrza z Ghia - SUBMARINE (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9322)

Lukaszeczek 13-03-06 15:46

Lampka oświetlenia wnetrza z Ghia - SUBMARINE
 
Kto wie, ile może kosztować - nowa i używka - mam używkę do wyrwania za około 75pln - cena dobra, czy zła??

NeroN 13-03-06 15:50

Ciezko wyczuc...

Ale cena wydaje mi sie znosna... :mrgreen:

Lukaszeczek 13-03-06 15:51

kurde, właśnie - na Allegro nigdzie nie mają i nie ma odniesienia :/

Czarnuch 13-03-06 15:52

Cena dobra, w serwisie kosztuje ponad 300... :|

Lukaszeczek 13-03-06 15:56

Cytat:

Napisał Czarnuch
Cena dobra, w serwisie kosztuje ponad 300... :|

[panna]

kurde, zlicytowałem lampkę i kurczaki za 89pln (w przeliczeniu) znalazłem nówkę sztukę... heh, mam nadzieję, że stan określany jako GOOD znaczy, że lampka wygląda spoko...

aha, a ta lampka o której mówisz, to ma soczewki jakieś czy tylko podział na trzy strefy świecenia?? o, coś takiego

Czarnuch 13-03-06 16:10

Sa dwa rodzaje, jedna taka jak na Twoim zdjeciu, a druga taka (zastapila starsza w nowszych modelach, ok 2004r.):
http://www.adler-schuhe.de/chris/Innenleuchte_vorne.jpg

Wydaje mi sie, ze obie w Fordzie kosztuja tyle, wiec 89zl to dobra cena. Sam za swoja dalem 100 i bylem przekonany, ze to niezly interes [chytry]

Lukaszeczek 13-03-06 16:26

no to dobrze :) - bo kurde wczoraj najpierw zalicytowałem, a potem zacząłem myśleć :oops: - aczkolwiek bardziej podoba mi się wzór tej starszej... a 100 to kosztowała używka, czy nowa? I czy kupiłeś ją z tą szarą ramką, czy bez?

Czarnuch 13-03-06 16:33

100 za uzywke (ale to juz dosyc dawno), a ramki nie musialem dokupowac, bo przeciez jest w kazdym Focusie :wink:

pzdr

grzehoo 13-03-06 16:38

hmmm... fajna taka lampka jest? lepsiejsza od zwykłej takiej co mam w mojej foce z 2003?

Czarnuch 13-03-06 16:45

No lepsiejsza, bo jak pasazer cos czyta w czasie jazdy, to nie swieci tak po oczach; poza tym ja mam w glownej kolorowe podswietlenie, a chcialem miec tez normalne lampki do czytania, wiec dla mnie to idealne rozwiazanie :) Jak przyjdzie lato, to taka sama lampke zakladam nad tylna kanapa :wink:

pzdr

Lukaszeczek 13-03-06 16:54

Cytat:

Napisał grzehoo
hmmm... fajna taka lampka jest? lepsiejsza od zwykłej takiej co mam w mojej foce z 2003?

A co, zainteresowany?

Na Wielkanoc przyjeżdżam do Polski, więc jak ktoś coś chce niedużego i niezbyt ciężkiego, to mogę przywieźć. W razie co, kontakt na priv - nie biorę żadnej prowizji od kuncikowiczów [hehe] [pub2]


No i kurde nie wygralem lampki - bedziemy kupowac nowa w sklepie - jak ktos zainteresowany, to wg linka wyzej koszt calkowity lampki to 15.32 funta (87.92pln wg kursu z dzis) - ja bede w Polsce 11 kwietnia, i wtedy moge wyslac z Polski, zeby taniej bylo - czyli w 100 sie powinniscie zmiescic spokojnie i na browar zostanie :). pozdro

belek 06-02-09 00:40

a czy do takiej lampki z opcją czytania :lol: będą pasować kostki od mojej zwykłej lampki (dwie kostki, 3 przewody)?

moons 06-02-09 08:24

Oczywiście lampki wymienne, wypinasz starą wpinasz nową Ghia i powinna świecić.
Pozdrawiam

RuTo2 06-02-09 10:32

Chyba ,że masz "anglika" w tedy ta od pasażera świeci u kierowcy i na odwrót.... [ass]

kaczozord 06-02-09 18:23

Ja wymieniłem właśnie zwykłą ,na tą z lampkami "do czytania". Bezproblemowo wpina się ją do istniejącej instalacji.

Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj

belek 10-02-09 12:01

a co to za model lampki? jakiś do FFII?

http://matrax.republika.pl/lampka.jpeg

będzie pasowała do FFI FL?
wymiary wyglądają podobnie...

Pabloos 10-02-09 13:21

model taki jak napisany w temacie ...

...bedzie

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2009 13:25 ]
po prostu trzeba poczytać
Cytat:

Napisał kaczozord
Ja wymieniłem właśnie zwykłą ,na tą z lampkami "do czytania". Bezproblemowo wpina się ją do istniejącej instalacji.

Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj


belek 10-02-09 13:55

Cytat:

Napisał Pabloos
model taki jak napisany w temacie ...

...bedzie

po prostu trzeba poczytać

właśnie trochę inny i dlatego pytam :razz:

http://matrax.republika.pl/lampka.jpeg vs. http://matrax.republika.pl/lampka_std.jpeg

czytałem dokładnie i wiem że ta druga pasuje
natomiast ta pierwsza jest trochę inna i nie byłem pewien czy Ford nie zmienił nawet minimalnie czegoś tak że już nie będzie pasować

kaczozord 10-02-09 15:28

Kiedy kupowałem swoją, zastanawiałem się nad obiema. Według opisów na aukcjach (oraz mojego zapytania skierowanego do sprzedawców) są one kompatybilne z każdym fordem, który ma taki eliptyczny otwór na lampkę. Poczekaj dla pewności, na opinię innych forumowiczów, ale moim zdaniem będzie ona pasować.

Pabloos 10-02-09 15:55

powiem tak przyglądam się tym lampką i jak dla mnie zarys obudowy jest identyczny , tylko zdjęcie zrobione pod lekko innym kontem .

belek 10-02-09 17:06

Mam potwierdzenie od sprzedawcy, że obie będą pasować.
Podobno ta pierwsza jest od ST, a druga od Ghia...

moons 10-02-09 17:14

Mam taką w FF I (nawet dwie) i pasuje idealnie. Pierwsza jest po prostu od FF II, C-Maxa i innych nowszych Fordów natomiast druga jest od troszkę starszych Fordów.
Pozdrawiam

belek 10-02-09 17:41

Cytat:

Napisał moons
Mam taką w FF I (nawet dwie) i pasuje idealnie. Pierwsza jest po prostu od FF II, C-Maxa i innych nowszych Fordów natomiast druga jest od troszkę starszych Fordów.
Pozdrawiam

świecą podobnie?

moons 10-02-09 18:18

wydaje się że po tym jak zmieniłem na te pierwsze, od nowszych Fordów to światło jest trochę mocniejsze, może dlatego że są bardziej zabudowane od tyłu i całe światło idzie przed lampkę, a nie tak jak tych z pierwszych Focusów. ale jakiejś strasznie ogromnej różnicy nie widać poza wyglądem oczywiście, bo dla mnie te pierwsze są dużo ładniejsze i zgrabniejsze.
Pozdrawiam

kasprzak 10-02-09 18:24

Mogę potwierdzić, że druga (po prawej) lampka jest od Ghia FFI.

lobuzek 10-02-09 20:46

Lampka o której pisał Belek, to lampka z FFII. Mam taką u siebie i pasuje idealnie, tyle że musiałem ją wyjąć z ramki w której była - powód - ramki do podsufitki w FF I i FF II różnią się mocowaniem w podsufitce, ale obydwie lampki mają identyczne wymiary, a sam montaż odbył się na zasadzie plug and play.

suchy666 16-09-10 21:01

Witam!
Odgrzeję kotleta...

Mam problem kupiłem sobie lamke z ghia i od razu postanowilem ja "stuningowac" na diodach led smd.
Walcowa "środkowa" świeci super jasno natomiast boczne (do czytania) nie chcą świecic wogole na diodach - na żarówkach świecą pięknie.
Co moze byc przyczyną? (polaryzacja) - czy to się da jakoś zmienic?
pozdrawiam

Qnik 17-09-10 07:08

Cytat:

Napisał suchy666 (Post 485368)
Witam!
Odgrzeję kotleta...

Mam problem kupiłem sobie lamke z ghia i od razu postanowilem ja "stuningowac" na diodach led smd.
Walcowa "środkowa" świeci super jasno natomiast boczne (do czytania) nie chcą świecic wogole na diodach - na żarówkach świecą pięknie.
Co moze byc przyczyną? (polaryzacja) - czy to się da jakoś zmienic?
pozdrawiam

A próbowałeś włozyć diody odwrotnie?

suchy666 17-09-10 09:05

problem w tym ze nie da sie ich odwrotnie wlozyc...

MATRIX60MW 13-04-11 10:30

mam takie małe pytanko: jakiego typu żarówki są stosowane w lampce podsufitki GHIA,chodzi mi o tą lampkę do czytania dla kierowcy oraz pasażera. gdyż kupiłem całą lampę ale bez żarówek i nie wiem teraz jakie tam żarówki wchodzą


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi