Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Filtr stożkowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2391)

NeroN 22-04-05 17:38

Filtr stożkowy
 
Otóż nosze się z zamiarem zamonotwania w moim super turbo bolidzie stożka i mam parę pytań:

Czy jak go założe w miejscu tych czerwonych kresek to będzie dobrze(to co na niebiesko, to wywalę z tamtąd, razem z tą puszką po seryjnym filtrze), alboi czy raczej nie będzie na niego zbytnio syf i woda leciała(nie zaszkodzi to silnikowi) ?? Ew. jakieś wskazówki...



http://img37.echo.cx/img37/1093/pict00026lf1.jpg

A co do filtrów, to który polecacie i czy jednak trzeba inwestować w jakiś firmowy, czy te co tu sa będą dobre ??
1
2
3
4

Blue 22-04-05 17:49

Generalnie zasada jest taka, ze filtr stozkowy powinien byc maksymalnie odizolowany od cieplego powietrza z komory silnika a jednoczenie dostawac jak najwiecej zimnego powietrza z zewnatrz - to tyle w teorii :)
Wydaje mi sie, ze idealnym filtrem jest filtr juz w gotowej obudowie karbonowej (BMC, Pipercross) gdyz izolacja jest w tym wypadku najlepsza. Oczywiscie mozesz takze sam pokusic o odpowiednie odizolowanie stozka. Najczesciej chyba montowanym (profesjonalnie) miejscem dla stozka w naszych silnikach jest (stojac przed samochodem) miejsce koło lewego reflektora - jest tam wystarczająco miejsca żeby wszystko się ładnie pomieściło, powietrze do przepustnicy możesz dostarczać tzw. power-rurą zbudowaną bądź samemu lub optymalnie przez tunera który wyliczy (często metodą prób i błedów na hamowni) optymalną długość rury.
Jeżeli chodzi o przedstawione przez Ciebie filtry, to mimo że ich nie znam to nie pchałbym się w no-name... Dobry filtr niestety swoje musi kosztować, więc może lepiej odżałować trochę więcej pieniędzy bo może się okazać że dźwięk owszem będzie fajny, ale moc i moment spadną...

Poniżej możesz zerknąć jak to jest zrobione u mnie (silnik trochę brudny...), to co widzisz z przodu to właśnie rura doprowadzająca powietrze od stożka. Z kolei powietrze do staożka dostarczane jest bezpośrednio ze zderzaka.
http://img166.exs.cx/img166/5427/doloteltecx4nt.th.jpg

Nasza strona chwilowo nie chodzi, ale tam w sekcji "Zrób to sam" możesz też poczytać wskazówki Trojana.

Powodzenia!

NeroN 22-04-05 19:16

Aha...
No to chyba jeszcze przełoże ten stożek jak więcej kaski uzbieram, a co do tej power rury, to trzeba jechać do tych ziomali, co to robią, czy można samemu zrobić... A mógłbyś mi tak mniej więcej podać wymiary tego co ty masz i czy z nierdzewki czy z alu [hmm]

@ndy 22-04-05 20:07

w miejscu czerwonych kresek będzie niedobrze, bo będziesz musiał przeprosić klimatyzację.... [zlosnik]

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2005 8:08 pm ]
BTW - silnik byś sobie umył.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P_v_L 23-04-05 01:15

Załóż na seryjnej rurze zamiast oryginalnej puszki z filtrem , i odizoluj od silnika.

Co do stożka to wbrew powszechnym opinią dobry filtr to taki który nie zabiera ... :twisted: Nie licz na żadne przyrosty jak znajdę skaner to wrzucę wykres mojego auta na stożku i na seryjnym filtrze.

Jak już bardzo chcesz mieć ten stożek to tylko i wyłącznie firmowy.

NeroN 23-04-05 01:17

Cytat:

Napisał @ndy
w miejscu czerwonych kresek będzie niedobrze, bo będziesz musiał przeprosić klimatyzację.... [zlosnik]

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2005 8:08 pm ]
BTW - silnik byś sobie umył.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czemu z klimą mam się przeprosić ??
Silniczek będzie wywoskowany [hehe][hehe]

Cytat:

Napisał P_v_L
Załóż na seryjnej rurze zamiast oryginalnej puszki z filtrem , i odizoluj od silnika.

Co do stożka to wbrew powszechnym opinią dobry filtr to taki który nie zabiera ... :twisted: Nie licz na żadne przyrosty jak znajdę skaner to wrzucę wykres mojego auta na stożku i na seryjnym filtrze.

Jak już bardzo chcesz mieć ten stożek to tylko i wyłącznie firmowy.

No właśnie nie chciałem odizolowywać od silnika tylko pójść na łatwiznę...[hmm]
Nie spodziewam się przyrostów, tylko lepszego oddechu [hehe]
W takim razie trzeba zbierać kaskę dalej...

Blue 23-04-05 10:01

Cytat:

Napisał NeroN
Aha...
No to chyba jeszcze przełoże ten stożek jak więcej kaski uzbieram, a co do tej power rury, to trzeba jechać do tych ziomali, co to robią, czy można samemu zrobić... A mógłbyś mi tak mniej więcej podać wymiary tego co ty masz i czy z nierdzewki czy z alu [hmm]

Wszystko można zrobić samemu (np. z rurek pcv). ale efekt chyba będzie lepszy jak oddasz to profesjonalistom :-) Rura jest z nierdzewki, wymiarów nie znam (jak Ci zależy to zmierzę) ale bardziej liczy się pojemność układy dolotowego dostosowana do silnika - dobry spec powinien Ci to wyliczyć.

@ndy 23-04-05 10:59

Cytat:

Napisał NeroN
Czemu z klimą mam się przeprosić ??...

Bo dokładnie w tym samym miejscu "zassawka" do klimy i stożek Ci się nie zmieszczą.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

NeroN 23-04-05 11:14

Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał NeroN
Czemu z klimą mam się przeprosić ??...

Bo dokładnie w tym samym miejscu "zassawka" do klimy i stożek Ci się nie zmieszczą.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:shock: Eeee.... To co jest niebieskie, to taka "zassawka" do filtra powietrza, już to rozbierałem całe i nic tam innego nie spotkałem co by od klimy było[hmm]

@ndy 23-04-05 11:16

ale czerwona "szczałka" i "to niebieskie" mają na Twpim zdjęciu część wspólna.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

NeroN 23-04-05 11:22

Cytat:

Napisał @ndy
ale czerwona "szczałka" i "to niebieskie" mają na Twpim zdjęciu część wspólna.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To czerwone to schematyczny rysunek rury dolotowej wraz z ze stożkowym filtrem powietrza[hammer][hehe] a nie jakaś tam strzałka. Tz. zaczyna się w tym niebieskim, leci pod akumulatorem, do puszki z filtrem, a potem do tego co jest pod tym schematycznym rysunkiem stożka[hehe], a klima gdzie ?? Może coś przeoczyłem :smt017

@ndy 23-04-05 11:31

no ten czarny kawał plastiku (pod "niebieskim"), to jest przecież dolot powietrza do klimy.... [hmm]

NeroN 23-04-05 11:41

Cytat:

Napisał @ndy
no ten czarny kawał plastiku (pod "niebieskim"), to jest przecież dolot powietrza do klimy.... [hmm]

[nono] to jest do filtra powietrza, a do klimy jest pod tym plastikiem na podszybiu od strony pasażera...:mrgreen:

@ndy 23-04-05 11:43

ciekawe [helm] - ja na tym mam tabliczkę z napisem "ble, ble, ble, aircondition"... [helm]

NeroN 23-04-05 11:50

Cytat:

Napisał @ndy
ciekawe [helm] - ja na tym mam tabliczkę z napisem "ble, ble, ble, aircondition"... [helm]

Bo to je do silnika co by kondycji nie stracił-zadyszki nie dostał [hehe][rotfl]
A serio to nie wiem dokładnie, ale na 99 % według mnie to jest tylko do powietrza....

@ndy 23-04-05 11:51

:shock: :shock: :shock: :wink:

NeroN 23-04-05 11:57

Tada... :wink:

Dupa, rysunki mi się rypły... Taki powinien być:
http://img216.echo.cx/img216/6816/e00024955xw.gif

@ndy 23-04-05 11:59

a legenda gdzie ?! [helm]

NeroN 23-04-05 12:02

A opis taki:
Pojazdy z silnikiem 1,4L lub 1,6L (100 KM)
1 Przewód wylotowy filtru powietrza
2 Przepływomierz masowy powietrza (MAF)
3 Pokrywa obudowy filtru powietrza
4 Wkład filtru powietrza
5 Obudowa filtru powietrza
6 Przewód wlotowy filtru powietrza

[hmm]

@ndy 23-04-05 12:04

:roll: :roll: :roll: :shock: :mrgreen: :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi