Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1,8 TDCi 115 KM zamulony na niskich obrotach (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44749)

Karaś 08-11-10 13:06

1,8 TDCi 115 KM zamulony na niskich obrotach
 
Witam
Pytanie do użytkowników FFII z tym silnikem. Czy to normalne, że ten silnik na niskich obrotach tak słabo się zbiera? Wcześniej miałem 1,6 TDCi i pomimo 90 KM jakoś przyjemniej się nim jeździło. Nie wiem, czy te silniki mają po prostu taką charakterystykę, czy jest coś nie tak?
Pozdrawiam

kleofas 08-11-10 13:10

silniki mają zupełnie inne charakterystyki
mam 1.8 tdci 100km w FFI i do momentu dmuchnięcia turbiniki to jest dramat - jak wbijesz się na skrzyżowanie np na 2 a obroty są 1300 to możesz mieć nie przyjemną sytuację

mój ojciec (często też ja) jeździ 1.6 tdci 90km (oczywiście w FFII) i tam tego problemu nie ma

za to w 1,8 czuć że przyspiesza, jak turbo dmuchnie [bigok]

Karaś 08-11-10 13:20

Właśnie. Tak to się zachowuje. Byłem na hamowni aby sprawdzić czy z mocą jest ok. Wynik: 116,8 KM, 308,3 Nm. Wygląda więc dobrze. Myślę aby go podkręcić o trochę koników i zmienić charakterystykę.

Komor 08-11-10 13:30

Czyli wynik git.
Mi wyszło na pierwszym hamowanku wyszło 111 kucyków, po założeniu boxa już się poprawiła charakterystyka.

To niestety duży problem w 1.8. Dziura jest ogromna, trzeba umieć ją omijać i ruszać tak żeby T ładnie dmuchało kiedy trzeba ;)

wydero 08-11-10 14:14

Miałem zadać takie samo pytanie. Mam to samo, do 1500 rpm jest bieda... Wygląda na to, że te modele tak mają. Ale idzie się przyzwyczaić, Trzeba trzymać odpowiednie obroty. Za to powyżej... śmiga aż miło :)

Komor 08-11-10 14:16

Te modele [rotfl]
Tylko kombi tak jeżdżą [dziadek]
Popytajcie kolegów o czasy z Radomia, wiele do 2.0 mi nie brakowało i jakoś mi go nie muliło [greenpeace]

kleofas 08-11-10 14:45

komor - każde kombi FFI z tym samym silnikiem co twoje wciąga cię jak chce (przy tych samych umiejętnościach) [bigok]

Komor 08-11-10 14:47

A co w tym dziwnego?
Słowo klucz - masa

kleofas 08-11-10 14:51

no właśnie - więc o ile w ffi to jakoś jeszcze się turla w okolicach 1.5krpm, to w FFII jest gorzej (i nie ważne czy kombi)

Karaś 08-11-10 15:13

Jeżdżę tym autkiem od kwietnia i zdołałem się przestawić, jednak jazda w korkach to dopiero wyzwanie [miecho].

Komor 08-11-10 15:30

Cytat:

Napisał kleofas (Post 502340)
no właśnie - więc o ile w ffi to jakoś jeszcze się turla w okolicach 1.5krpm, to w FFII jest gorzej (i nie ważne czy kombi)

No niestety, masa zabija ten silnik, trzeba dłubać :D

Cytat:

Napisał Karaś (Post 502347)
Jeżdżę tym autkiem od kwietnia i zdołałem się przestawić, jednak jazda w korkach to dopiero wezwanie [miecho].

A ja jadę tą jedynkę reklamować w środę i zgłoszę towar nie zgodny z umową, w umowie nie było napisane że auto będzie szarpać na pierwszym biegu i nie równomiernie pracować dlatego tak jak z maską będę dochodzić swoich praw.

Karaś 08-11-10 15:52

Cytat:

Napisał Komor (Post 502355)
A ja jadę tą jedynkę reklamować w środę i zgłoszę towar nie zgodny z umową, w umowie nie było napisane że auto będzie szarpać na pierwszym biegu i nie równomiernie pracować dlatego tak jak z maską będę dochodzić swoich praw.

Daj znać jak i co.

Komor 08-11-10 15:54

Już piszę.
Odprawią mnie jak zawsze z kwitkiem ponieważ TTTM [zlosnik]

Ale jedyne bez czego nie odjadę to wgranie nowego świeżutkiego programu, bo coś sterownik świruje :)

wydero 13-11-10 12:45

Dołączę swoje dwa słowa

Wczoraj wymieniłem rozdzielacz paliwa od CR. Po wymianie autko jakby zyskało na mocy (zwłaszcza na dole). Dyskusja dotycząca rozdzielacza:
http://www.focusklubpolska.pl/showth...719#post503719
zainteresowanych zachęcam do lektury


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi