Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wymiana żarówki ksenon (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20060)

1Piotrek- 12-12-07 22:47

Wymiana żarówki ksenon
 
prosze o radę czy warto samemu zabierać się za wymianę żarówki postojowej w lampach Ksenony, i jaki jest koszt nowych żarowek mijania do ksenonów, kupiłem MKI.02' i jedna z lamp na mijania świeci lekko żółtawyn kolorem a postojowa jest spalona, proszę o info i z gory dziekuję.

wojtiix 13-12-07 00:00

Z tym swieceniem na zolto to czytalem ze ford przewidzial taka temperature swiecenia dla tych lamp i tyle... Czyli nie maja swiecic na niebiesko tylko bialo-zolta barwa. Wypalajacy sie xenon ma kolor rozowy [pop] Aha i jak chcesz wymieniac lampy wyladowcze to zmieniaj obydwie bo beda widoczne rozne barwy. A z postojowkami sam sie zastanawialem bo bym tez wymienil na te philipsa biale [metal] ale chyba czeba wyjac lampy bo jakos malo miejsca [banghead] aczkolwiek tego nie wiem, wiec nie ktos jeszcze sie wypowie.

Jastrząb 15-12-07 17:01

Jak już przy lampach jesteśmy, to nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam tu. wam tez sie świecą postojówki razem ze światłami mijania?? a potm jak właczacie długie to mijania siw wyłączają a postojówki dalej świecą?? bo to dziwne trochę.... może ktoś wie jaki w tym był sens??

wojtiix 16-12-07 02:28

A masz foczke przed liftem i swiatla po lifcie?? Bo jesli tak to zglos sie np do MiskaT. On u siebie przy zmianie swiatel robil moda, zeby jednoczesnie sie swiecily krotkie i dlugie, bo przypominam ze w FFI prze liftem byla zarowka H4 czyli dwu zarnikowa, ktora nie moze przez dluzszy czas swiecic oboma zarnikami. A mod ogranicza sie do polaczenia jakichs przewodow...

siara9 16-12-07 09:07

ja tez mam tak jak Jastrząb ze jak wlaczam dlugie to sie mijania wylaczaja chyba ze bede trzymal, wtedy swiaca obie. na postojowe nie zwracalem uwagi, ale tak szczerze to mi to wogole nie przeszkadza. mam foczke z konca 2001 ale to chyba przed liftem bo mam kierunkowskazy w zderzakach. pozdr

MisiekT 16-12-07 12:10

Jastrząb, postojowki powinny swiecic zawsze... a w kwestii dlugich i gasniecia mijania, to jak napisal wojtiix, u mnie swieci wszystko na raz - wystarczy spiac 2 piny w przelaczniku kierunkow (dotyczy FFI przed liftem z lampami po liftowymi)

Jastrząb 16-12-07 13:43

Cytat:

Napisał MisiekT
Jastrząb, postojowki powinny swiecic zawsze... a w kwestii dlugich i gasniecia mijania, to jak napisal wojtiix, u mnie swieci wszystko na raz - wystarczy spiac 2 piny w przelaczniku kierunkow (dotyczy FFI przed liftem z lampami po liftowymi)

Dokładnie mam tak jak wojtiix napisał:) czyli mam foke z 99 ale światła po lifcie, a kierunki zderzaku, itp.... wiec chłopaki opiszcie co i jak...:) albo dajcie linka do jakiegoś takiego tematu, bo ja mam dwie lewe raczki :) wiec liczę na pomoc, przynajmniej teoretyczna..:)

MisiekT 16-12-07 13:53

Jastrząb, jezeli masz seryjne lampy przed liftowe (zarowka H4 + postojowka) to normalne zachowanie to:
- zawsze swieci postojowka
- przy przytrzymaniu dlugich swieci sie wszystko
- przy dlugich na stale "gasna" mijania
i wynika to z budowy zarowki i ochrony przed przegrzaniem...

ja mam u siebie przerobke pod lampy poliftowe (zarowka H1 + H7 + postojowka)...

jezeli chcialbys zeby na dlugich na stale swiecilo wszystko to musisz w przelaczniku kierunkow spiac piny 8 i 9 i tyle... cale 10 minut roboty... P.S. nie sprawdzalem tego w przedliftowych lampach jakby co :D

Jastrząb 16-12-07 22:08

No wąłsnie chodzi o to, ze lampy mam od nowszego modelu polifcie..:) i wiem ze tam jest żarówka H7+ postojówka + coś tam jeszcze, czyli ta od świateł drogowych, ale nie wiem jaki to jest typ żarówki, możliwe ze H1. Czyli mam ten pzrypadek o którym Ty mówisz..:) Czyli może mi wszystko świecić..:) Tak?? bo sie troszkę pogubiłem, gdyż mówię drugi raz to samo:) i nie wiem czy to ja coś źle przeczytałem czy TY...:) Bo napisałem że światła mam po liftowe, on z nimi z fabryki nie wyjechał..:)

MisiekT 16-12-07 22:33

Jastrząb, zepnij PIN 8 i 9 i bedzie dobrze... :wink:

Jastrząb 17-12-07 09:38

Cytat:

Napisał MisiekT
Jastrząb, zepnij PIN 8 i 9 i bedzie dobrze... :wink:

Dziei za rade.. :P tylko powiedz jeszcze co to jest, gdzie to znaleźć i jak to spiąć.... bo ja nawet nie wiem co to PIN [los]

MisiekT 17-12-07 13:00

http://www.ofoc.ca/HID/step05.html

Jastrząb 17-12-07 16:36

Dzieki, faktycznie nie wygląda na skaplikowane:) mam tylko jedno pytanie, bo on napisał ze użył tam jakiegoś kabla od VW o długości 2cm i uformował go w litrke U> ale rozumiem ze wystarczy zwykły kawałek Kabla, tylko ma być zdarta izolacja na końcu tak??

MisiekT 17-12-07 19:28

wystarczy zwykly - uzyl od VW bo akurat zostaje kilka kawalkow takich kabelkow z zestawu do zmiany lamp :D

siara9 18-12-07 11:36

a ja mam takie pytanie. czy da sie podlaczyc nowe lampy (czyli po lifcie z kierunkami w lampie) do auta przed liftem (czyli z kierunkowskazami w zderzaku ??) wystarczy tylko kabel przeciagnac i tyle. robil ktos tak ??

wojtiix 18-12-07 11:54

[banghead] ADMIN, gdzie jest admin :P

dwe 18-12-07 11:57

Cytat:

Napisał siara9
a ja mam takie pytanie. czy da sie podlaczyc nowe lampy (czyli po lifcie z kierunkami w lampie) do auta przed liftem (czyli z kierunkowskazami w zderzaku ??) wystarczy tylko kabel przeciagnac i tyle. robil ktos tak ??


[banghead] [hammer] [readmore] [rotfl]

Arturek 18-12-07 12:04

Cytat:

Napisał Jastrząb
Ja a potm jak właczacie długie to mijania siw wyłączają a postojówki dalej świecą?? bo to dziwne trochę.... może ktoś wie jaki w tym był sens??

Sens jest taki, że tak nakazuje prawo o ruchu drogowym (warunki techniczne) ... i to już koniec dyskusji.
pozdrawiam
Arturek

MisiekT 18-12-07 13:46

Cytat:

Napisał siara9
czy da sie podlaczyc nowe lampy (czyli po lifcie z kierunkami w lampie) do auta przed liftem

Tak
Cytat:

Napisał siara9
wystarczy tylko kabel przeciagnac i tyle

Nie
Cytat:

Napisał siara9
robil ktos tak ??

Tak

a ogolnie to uzyj [szukaj] to znajdziesz nawet numery czesci do podmianki - ogolnie potrzebny jest elektryk (chyba ze podejmiejsz sie sam), 2 wtyczki od VW i najlepiej od razu kabelki do kompletu...

[ Dodano: Wto 18 Gru, 2007 13:51 ]
Cytat:

Napisał Arturek
Jastrząb napisał/a:
Ja a potm jak właczacie długie to mijania siw wyłączają a postojówki dalej świecą?? bo to dziwne trochę.... może ktoś wie jaki w tym był sens??
Sens jest taki, że tak nakazuje prawo o ruchu drogowym (warunki techniczne)

hehe, a ja bym powiedzial, ze sens jest nie tylko w przepisach - postojowki sa po to zeby swiecily w przyapdku awarii glownej zarowki... nic bardziej przyjemnego niz widok auta z totalnie ciemnym kloszem w srodku nocy...

kooler2000 23-03-12 21:39

Witam,
nie chciałem zakładać nowego tematu - więc odświeżam ten:
Dziś przepalił mi się żarnik w prawym ksenonie, wcześniej w nim przestała świecić też postojówka. Chciałbym zapytać jaki żarnik najlepiej zakupić i czy jestem w stanie wykonać sam wymiany - czy lepiej oddać na warsztat? Jak myślicie, z góry dzięki za pomoc :)
Mam foczke I z 2004.

Daniel_83 23-03-12 22:48

Zmieniaj sam, d2s ja takie wsadzałem u siebie, bosma lamps i jestem zadowolony ładnie świecą na biało nie na niebiesko. Aha lampa trzyma się na dwóch śrubach z góry i jednej od spodu, więc trzeba auto do góry podnieść bo ciężko to wymacać nie podnosząc.

kooler2000 24-03-12 08:17

a np taką: D2S http://allegro.pl/zarnik-xenon-palni...191612144.html można by założyć - czy lepiej zainwestować w philipsa ?

siwy05 24-03-12 10:55

Drobna uwaga, nie każdy żarnik marek krzak współpracuje z fabrycznymi przetwornicami, info z praktyki więc 100% pewne.

LEju_THC 24-03-12 11:48

Zarnik dziala o wiele dluzej od zwyklej zarowki wiec czesto jest to inwestycja na lata.
Lepiej kupic raz porzadne zarniki niz sie bawic z tania chinszczyzna.

skoti79 26-11-12 23:42

Cześć,
potrzebuję wymienić żarniki w FF2. Poradźcie jakiego producenta najlepiej wybrać, chciałbym żeby barwa światła była zimna, no i dawały mocne światło. Kasa nie gra roli :D

---------- Post dodany o 23:42 ---------- Poprzedni post był z 23:38 ----------

No i czy trzeba zdejmować zderzak, żeby wymienić żarniki??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi