Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Jak dolozyc? - Elektryczna regulacja wysokosci swiatel (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51559)

czarny-daffy 12-08-11 10:25

Jak dolozyc? - Elektryczna regulacja wysokosci swiatel
 
Bry!

Mam takie pytanie do szanownych klubowiczow odnosnie ww tematu. Czy majac fabrycznie przelacznik od swiatel bez opcji elektrycznego ustawienia wysokosci swiatel mozna to jakos dorobic? Zmienic na taki z regulacja z kabiny?

Mam teraz zamontowane lampy Hella Cellis z silnikami ze starego Focusa ale niestety bez mozliwosci regulacji z kabiny, jedyne co to reczna regulacja wysokosci swiecenia. Rozumiem ze potrzebna jest wymiana przelacznika i pociagniecie kabli do kazdej lampy pod maska do zlacza C71 i co dalej? Czy potrzebny jakis przekaznik, bezpiecznik. Moze ktos juz ogarnial temat? Bede wdzieczny za pomoc. Nie ukrywam ze amerykanske Focusy to prawdziwa asceza:smt104

PZDR

moons 12-08-11 16:34

Nie bardzo wiadomo o jakim focusie piszesz. Choć różnic tu nie powinno być. Regulacja z kabiny to jest jeden przewód pociągnięty od przełącznika do każdej lampy. Wcale bym się nie zdziwił gdybyś jednak już go miał pomimo tego że focus jest z USA. Reszta to już tylko podłączenie w samej lampie. Czyli plus po światłach postojowych i masa. Jak nic nie pokręciłem to do silniczka powinny iść trzy przewody, plus po postojowych, masa i od pokrętła regulacji. Żadnych przekaźników, modułów czy bezpieczników. Włącznik - przewód - silniczek regulacji.
Pozdrawiam

czarny-daffy 12-08-11 22:50

Sieman Moons!

Wiec tak Foka jest MK1 2.0 sedan w manualu: specyfikacja US. W kostce od lamp przednich mam 3 kabelki tylko: mijania i dlugie + masa. Domontowalem sobie juz kierunki i postojowki. Ostatni to na sterowanie silnikami. Instalki nie ma nie ludzmy sie bo sprawdzalem. To jest wersja minimalistyczna i wszytkie bajery dopiero bede dokladac na oryginalnych wiazkach ze szrotu jak komp, spryski lamp, temperatura i inne.

Czyli reasumujac ciagne kabel z pinu 1 od przelacznika swiatel przez C71 tam zrobie rozwidlenie tego kabla na dwa po jednym na L i P strone tak?

P.S.

Jakie rozczarowanie mnie spotkalo przy montazu EU tylnich lamp jak zobaczylem ze sa 3 osobne kostki do lamp zamiast jednej.

moons 12-08-11 23:11

Tak cała filozofia tej regulacji to:
włącznik świateł pin 1
C70 pin 14
lampa L i P pin 2
W środku silniczek jest podłączony dodatkowo do masy i świateł mijania (wcześniej się walnąłem)
Kabel ciągniesz po oryginalnej wiązce, przy pierwszej lampie rozgałęziasz i jeden koniec dajesz do lampy a drugi dalej po wiązce do drugiej lampy. Przewód daj o przekroju 0,5 mmm
Pozdrawiam

czarny-daffy 12-08-11 23:48

Elegancja. Jutro sie zabieram za robote.

Dzieki wielkie!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi