Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Tuleje poliuretanowe Energy Suspension HyperFlexSystem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45724)

oloST170 12-12-10 22:59

Tuleje poliuretanowe Energy Suspension HyperFlexSystem
 
Używa ktoś takich tulei , podobnych .
Chcę sobie pod choinkę komplet tulei zapodać , może rozsądniej oryginały ?

MisiekT 12-12-10 23:09

Rasta i Adam Getka - wystarczy wrzucic do szukajki "Energy Suspension"

ja bede pewnie na wiosne zakladal, tyle ze chyba sie szarpne jednak na Powerflex'a... z oryginalem nie porownuj - w serii chodzi o komfort, w poliuretanie o stabilnosc i mozliwie najmniejsze luzy

Adam Getka 13-12-10 10:01

Ten zestaw pasuje P&P do foki MK1 przed liftem. Foka po lifcie ma inne przednie wahacze dolne i trzeba je wymienić.

A i trochę popiskują, pomimo wielokrotnego smarowania jakiś tam glutem z ich zestawu...

Rasta 13-12-10 10:14

Każde poli popiskuje, choć u mnie tego nie słyszę.

|A co do wahaczy to one są inne ale nie po lifcie tylko w ostatnim wypuście rocznik 2004, ST170 to nie dotyczy.

mayak 17-08-11 13:57

chciałbym trochę zmniejszyć przechyły, ale nie utwardzać jak taczką, bo powybijam zęby dzieciom :) - czy założenie 'gumek' tylko na stabilizatory przód i tył (http://www.pumaspeed.co.uk/showdetails.jsp?productID=52 i http://www.pumaspeed.co.uk/showdetails.jsp?productID=54) ma sens? zawias ma zwykły seryjny

MisiekT 17-08-11 14:01

na same staby nie ma sensu... w najblizszych tygodniach zakladam komplet powerflex'a do FFI to dam znac ile twardziej sie tak naprawde robi...

mayak 17-08-11 14:04

zakładasz do swojego (z Eibachami) czy do seryjnego?

MisiekT 17-08-11 14:08

do tego z eibachami i agx'em... ale na pewno bedzie czuc roznice i bedzie wiadomo, czy zrobi sie beton czy tylko lekkie utwardzenie :D

Adam Getka 17-08-11 14:09

A skąd pomysł, że ma być twardziej na poli-cośtamtam ???
Nic nie jest twardziej, tylko mnie rzuca po szosie i popiskuje na mokrym...

MisiekT 17-08-11 14:11

skad pomysl? bo taki krazy mit...
a jezeli nie jest duzo twardziej to zajefajnie i taki powerflex okazuje sie b. rozsadnym cenowo zamiennikiem, przy okazji usztywniajacym zawias

mayak 17-08-11 14:36

nie wiem ile w tym marketingu, a ile faktów, ale piszą, że:
Polyurethane Powerflex Bushes,the best available.stiffen up the turn in and remove that woolly tired feel from the steering & suspension.
Long life guaranteed and tyre scrub eliminated - GET THE RACE CAR FEEL at sensible cost

i ponoć nawet ma nie ząbkować opon

berthold61 17-08-11 20:03

ja takie coś stosowałem w audi 80 kupiłem to w olkuszu niepamiętam nazwy ale po dwóch tygodniach wywaliłem to do kosza i założyłem LEMFORDERY ,to jest tak kiepsko zrobione że te tuleje wewnętrzne normalnie palcem wkładasz a nie wbijasz i zamiast pracować tulejką wewnetrzną w tym poliretanie to cały ten poliuretan się obracał w wahaczu i do tego skrzypiał jednym słowem przerost treści nad formą dajta se panowie porządne tulejki typu lemforder i budiet gutes ales ,po co wydziwiać i tracić kaskę niestarczy wam że ja ją straciłem za was

MisiekT 17-08-11 20:27

jak kupiles g..no tansze od zwyklych zamiennikow to ciezko sie dziwic...

Falcon 17-08-11 21:23

Mówisz, że to nic nie warte?
http://www.poliuretan.olkusz.pl/

MisiekT 18-08-11 10:32

ja slyszalem/czytalem wiecej zlego niz dobrego... tzn. moze i dobre bo tanie i mniej wiecej tyle, do hond moze i maja pare szablonow - do fok szczerze watpie

berthold61 18-08-11 11:23

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 604624)
jak kupiles g..no tansze od zwyklych zamiennikow to ciezko sie dziwic...

chłopie obudż sie ja za to gówno dałem trzy razy tyle co za najlepsze LEMFORDERY a ty mi tu takie gnioty wypisujesz i to było 3 lata temu jak to była nowość ,ja to stanowczo odradzam ty nie wierzysz to sobie kup i zdaj innym relację a ja wiem że nie będzie się różnić od mojej chyba że to sobie wmówisz że dobre bo takich też znam co wierzą w magnetyzery

logan 18-08-11 11:32

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 604503)
A skąd pomysł, że ma być twardziej na poli-cośtamtam ???
Nic nie jest twardziej, tylko mnie rzuca po szosie i popiskuje na mokrym...

Dokładnie, gadanie o utwardzeniu auta po wsadzeniu poliuretanów można sobie wsadzić w ... buty :D Mam u siebie (co prawda nie Focus) i naprawdę w tym przypadku pomogły. Auto przestało płynąć po drodze i jest bardziej "zwarte"

MisiekT 18-08-11 11:40

Cytat:

Napisał logan (Post 604820)
ty nie wierzysz to sobie kup

kupilem juz pare tygodni temu, wlasnie czekaja na montaz
Cytat:

Napisał berthold61 (Post 604815)
zdaj innym relację

jak zwykle

berthold - wspolczuje straconej kasy, ale sam piszesz ze bylo niskiej jakosci i niespecjalnie dopasowane do auta - z tego wlasnie slynie m.in. olkusz... jakosc wykonania powerflex'a jest mistrzowska i mysle, ze dokladnosc podobnie - okaze sie na dniach

logan, thnx

PS. podrzuccie namiar na jakies magnetyzery - wypadlem z obiegu i nie wiem co teraz w modzie?

amper124 08-06-12 01:05

Bry.
Platynową łopatę poproszę :)

MisiekT jak tam się poliuretany sprawują? :smt005

A na serio: wielkimi krokami zbliża się nieuknikniony remont zawiasu w mojej foce i zastanawiam się czy przypadkiem nie dołożyć nieco grosza na poli zamiast klasycznych gum.
Od razu mówię że nie planuje giga-zmian w zawiasie. No może kiedyś wjedzie jakieś delikatne obniżenie ale to na pewno nie w tym sezonie.

Umówmy się że rozmawiamy o seryjnym zawiasie i kołach 15", poli mają tylko delikatnie poprawić (i tak dobre jak na moje oczekiwania) właściwości trakcyjne foki.

Kilka pytań:
- czy tuleje dedykowane hb podejdą do kombiaka (myślę: zestawy pf, es i innych producentów)?
- czy faktycznie ... hm... "czucie/ostrosć" zawiasu się poprawia
- czy zawias staje się mocno upierdliwy w codziennej jedździe (nerwowość na nierównościach poprzecznych/koleinach).
- jak barzdzo poli przyspiesza zużycie pozostały elementów układu (amorów/sprężyn). Czytałem o pękających wahaczach, prawda to?
- skłaniam się ku gratom z olkusza pod wymiar, jakieś opinie?

Będę wdzięczny za wszystkie opinie.

MisiekT 08-06-12 01:23

Cytat:

Napisał amper124 (Post 733200)
MisiekT jak tam się poliuretany sprawują?

bosko
Cytat:

Napisał amper124 (Post 733200)
czy tuleje dedykowane hb podejdą do kombiaka

tak
Cytat:

Napisał amper124 (Post 733200)
czy faktycznie ... hm... "czucie/ostrosć" zawiasu się poprawia

tak
Cytat:

Napisał amper124 (Post 733200)
czy zawias staje się mocno upierdliwy w codziennej jedździe

na poprzecznych w ogole... na wzdluznych typu koleiny da sie odczuc roznice
Cytat:

Napisał amper124 (Post 733200)
skłaniam się ku gratom z olkusza pod wymiar, jakieś opinie?

do foki nic nie wkladal, po forach kraza raczej negatywne opinie...

ogolnie ja pisze o powerflexie, a nie olkuszu czy chocby hyperflex - wiec na ile opinia pasuje do innych to nie powiem... jezeli zalezy Ci na prowadzeniu, zakretach, pewnosci na drodze i odczywaniu asfaltu, to warto - ALE sa to znacznie wieksze pieniadze niz normalne gumy i nadaje sie bardziej dla tych, ktorzy nie planuja sie rozstawac z autem przez wiele lat albo regularnie sie nim bawia na jakichs pojezdzawkach...

amper124 08-06-12 09:47

Piękne dzięki za info :)
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 733201)
bosko
ogolnie ja pisze o powerflexie, a nie olkuszu czy chocby hyperflex - wiec na ile opinia pasuje do innych to nie powiem... jezeli zalezy Ci na prowadzeniu, zakretach, pewnosci na drodze i odczywaniu asfaltu, to warto - ALE sa to znacznie wieksze pieniadze niz normalne gumy i nadaje sie bardziej dla tych, ktorzy nie planuja sie rozstawac z autem przez wiele lat albo regularnie sie nim bawia na jakichs pojezdzawkach...

Generalnie to z foką nie planuje się rozstać przez najbliższe kilka lat, bo:
- wiem co mam
- nie wiem co trafię
- na rzucenie kilkudziesięciu kPLN na "pewne" auto w tej chwili nie mam i w najbliższym czasie mieć nie będę.
Dlatego wolę zainwestować w przyjemność prowadzenia i ewentualnie zwiększoną trwałość :) Jak kiedyś-tam najdzie mnie chęć na ewentualne zmiany to będę miał dobrą bazę.
Zresztą. Wolę zainwestować w zawias i hebel niż moc, bo tej i tak wiele z tddi nie wykrzesam za ludzkie pieniądze :)

Idę googlać. Jak kupię i zamontuję to zdam relację.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi