Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   światła pozycyjne przednie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25372)

Kachsa 29-01-09 12:10

światła pozycyjne przednie
 
Witajcie,

mam problem z moim sprowadzonym z Włoch Fordem focusem 1.6 16V kombi. przy włączeniu świateł pozycyjnych świecą się tylko tylnie, a przednie wcale. nie wiem o co chodzi.. :( :( w instrukcji nic znaleźć na ten temat nie znalzłam.. proszę pomóżcie..

pzdr

Greg 29-01-09 12:16

Banalne ale spytam,
sparawdzałaś żarówki z przodu :?:

Pzdr.

Kachsa 29-01-09 12:21

nie bardzo wiem jak sie do nich dostac....:(

Greg 29-01-09 12:24

Cytat:

Napisał Kachsa
nie bardzo wiem jak sie do nich dostac....:(

Czyli nie były sprawdzane.
Nie wiem jakie masz lampy i jakiego focusa,
uzupełnij profil to będzie łatwiej i ktoś napewno doradzi
jak się do nich zabrać.

pzdr.

kleofas 29-01-09 12:35

normalnie - jest w instrukcji

kasprzak 29-01-09 13:12

Jak sobie nie możesz poradzić, poproś rozgarniętego kolegę lub sąsiada.
Sprawdzenie żarówki nie powinno sprawiać kłopotu, jest to typowa eksploatacyjna rzecz, a szczególnie bezproblemowo powinein sobie poradzić jakiś facet :D.

Jak nie masz instrukcji to jest na forum, a taże jest "Focus - sam naprawiam..." bardziej łopatologicznie opisane naprawy.

docent 08-02-09 18:23

U mnie pozycyjne są zaraz obok H4 są to żarówki W5W, wiem bo ostatnio wymianiałem

belek 09-02-09 18:14

Cytat:

Napisał Kachsa
nie bardzo wiem jak sie do nich dostac....:(

musisz zbić młotkiem przednią szybkę reflektora (najlepiej takim jaki dodają w autobusach w razie potrzeby zbicia szyby). postaraj się to zrobić w jak najmniej widocznym miejscu. po tej czynności dostęp do pozycyjnych w każdym momencie :D

a na poważnie to u mnie pozycyjne są pod H7
w 1.8TDCi dostęp bardzo dobry (opuszczasz metalowy pręcik, zdejmujesz plastikową przykrywkę (u mnie w prawej lampie ta przykrywka zahacza o akumulator i trzeba ją po maksymalnym uchyleniu mocno pociągnąć do dołu) i przekręcasz plastikową oprawkę i razem z nią wychodzi bezcokołowa żaróweczka - jak delikatnie pogrzebiesz palcami patrząc na żarówki w reflektorze to zobaczysz kiedy rusza się najmniejsza z nich i to właśnie ją wyciągnij)
polecam W5W Blue Vision Philipsa - dają białą (nie niebieską) a nie żółtą poświatę reflektora. cena ok 10zł za dwie sztuki i juz nie ma skojarzeń z maluchem hehe

czynność niby banalna, ale powiem Wam, że za pierwszym razie męczyłem się ze 30 minut żeby wymienić u dziewczyny w Toyocie światła mijania. nie dość że trzeba mieć chyba łapki azjatów to do tego tak zakombinowali z pręcikiem zabezpieczającym że bez instrukcji za cholerę nie wiedziałem w którą stronę go ciągnąć (a podejrzeć nawet z lusterkiem dziewczyny nie było jak). mniej cierpliwi mogą to zrobić np w Norauto za 50zł [banghead]

MisiekT 09-02-09 20:28

Kachsa, kup na dowolnej stacji 2 zarowki W5W za jakies moze 2zl i podjedz do pierwszego lepszego malego/przydomowego warszatu - wymienia ci za darmo lub symboliczne 10zl w doslownie 5 minut...

wymiana samodzielna tez jest super latwa, ale nie musisz robic tego osobiscie przeciez


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi