Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kabelek od Air Bag (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=72686)

zbysio007 13-01-15 16:42

Kabelek od Air Bag
 
Witam,
Dziś sprzątając samochód znalazłem luźną wtyczkę pod siedzeniem pasażera z żółtą wtyczką (niebieski i brązowy kabelek bodajże). Do głowy od razu wpadł pomysł, że to napinacz pasów. Tylko, że kabelek wychodzi z prawej-tylniej części fotela podkreślam pasażera. Porównując ze stroną kierowcy gdzie powinna być wpięta wtyczka patrzę pod fotel pasażera a tam jest wtyczka z kabelkiem tak jak by na krótko spięte. WTF? pomyślałem. Koniec końców sądze, że to od poduszki powietrznej bocznej fotela, tylko jaki cel jest wyłączenie jej z użytku? Później na karoserii również ze strony pasażera znalazłem taką nalepkę:
http://images69.fotosik.pl/519/ef304877db484e51med.jpg
Ktoś ma jakiś pomysł co to za patent i czy dobrze wszystko powyżej wywnioskowałem?!

Pozdrawiam Zbycho.

MisiekT 13-01-15 16:55

cos czuje, ze auta nowego z salonu nie kupiles?

zbysio007 13-01-15 17:00

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 1034340)
cos czuje, ze auta nowego z salonu nie kupiles?

Auto z salonu to to fakt nie jest. Choć samo wykonanie tego pod fotelem jest bardzo profi :P Byłem nim również na przeglądzie w FORDzie i nic nie stwierdzili by było wypadkowe. Więc już sam nie wiem o co biega.

MisiekT 13-01-15 17:10

co mam Ci napisac - zoltra wtyczka to airbag (boczny w tym przypadku), powinna byc wpieta w kostke i dalej w uklad, nie wisiec luzem...
natomiast naklejka, ktora wrzuciles mowi wprost - "prawa poduszka wyłączona"

pytanie z jakiego powodu i czy mozna latwo wlaczyc?

zbysio007 13-01-15 17:16

Wtyczkę mogę spokojnie włożyć w należyte miejsce ponieważ w jej miejscu jest taka sama wtyczka z tym, że kabelki ma tak jak by spięte ze sobą (obwód zamknięty - nie wiem jak to inaczej napisać :P Myślałem, nawet żeby tak zrobić, tj. podpiąć ją, ale trochę mam obawy, że jeśli poduszka siedzi w fotelu to czy po włożeniu wtyczki nie wystrzeli :D haha żona by mnie zabiła chyba w tym momencie :D

moons 13-01-15 17:24

Dobrze rozumiem że ogólnie mówiąc te przewody które wychodzą z podłogi i idą do auta są spięte w tej wtyczce gdzie powinna być podpięta ta luźna wtyczka?
Takie "naprawy" się stosuje kiedy nie chce się wkładać sprawnej poduszki a chce się oszukać komputer. Albo w fotelu masz nie sprawną poduszkę albo wcale jej nie ma.
Tylko po co ta nalepka, Niemcy aż tak uczciwi?
Pozdrawiam

zbysio007 13-01-15 17:47

Ogólnie wszystko jest okej, wiązka z auta idzie sobie do Dużej kostki gdzie wpina się inne małe wtyczki (grzanie foteli, regulacja, air bag itd,...) z tym, że w miejscu od air bag jeśli się dobrze domyślam jest zrobiona zworka tak jak by (jak już pisałem obwód zamknięty). A sama wtyczka co tam powinna być wisi sobie pod fotelem. Od małego miałem dar rysowania więc może poniższy rysunek pomoże trochę :)
http://images67.fotosik.pl/521/b0d6fee1417fabcam.png


Dokładnie tak samo sobie pomyślałem, że auto bez poduszki i żeby ominąć system to spięte razem na krótko. Tylko ta nalepka zastanawia. Jest jakaś możliwość sprawdzenia czy fotel ma poduszkę w sobie sprawną? (poza jej detonowaniem :D

moons 13-01-15 18:04

Czyli ewidentnie masz zastosowany stary patent na poduszki. Zamiast poduszki wpina się rezystor który oszukuje komputer. Dlatego jak by nie sprawdzać komputerem żadnego błędu nie będzie.
Ale wygląda to dużo bardziej profesjonalnie niż czasem w innych autach.
U Ciebie właśnie z tego względu jest nadzieja że to tylko taka fanaberia poprzedniego właściciela że odłączył poduszkę.
Ja bym się chyba nie czaił z tym, tylko wypiął ten kabelek pod fotelem sprawdzić komputerem czy i jakie są błędy, jeśli jest tylko o przerwie obwodu poduszki fotela pasażera to wpiąłbym wtyczkę na swoje miejsce, ewentualnie pokasował błędy i po sprawie. Oczywiście opisane w skrócie bo trzeba odłączyć akumulator i temu podobne sprawy.
Pozdrawiam

MisiekT 13-01-15 19:05

naklejka jest ewidentnie z Belgii lub Holandii - wiec jesli masz ksiazke serwisowa (prawdziwa), to warto sprawdzic historie w ASO zakupu i kolejnych serwisow, ewentualnie chociaz zapytac czy to standardowa procedura i czy tak wygladaja takie naklejki

inna opcja to ubezpieczyciel oznaczajacy tak auta po wypadku - jak u nas podpisywanie markerami wystrzelonych poduch. tyle ze naklejka wyglada na latwo usuwalna, wiec mialoby to niewielki sens.

z szybkich rozwiazan podjechalbym do porzadnego warsztatu lakierniczego i dokladnie zbadal prawa strone auta w poszukiwaniu sladow naprawy

moons 13-01-15 19:37

Przyjrzyj się jeszcze dokładnie fotelowi czy wygląda jak fabryczny. Jak wygląda jak z drugiej strony to raczej takie dziwactwo niż jakieś druciarstwo.
Pozdrawiam

zbysio007 13-01-15 19:55

Fotel oglądałem już z każdej strony, a nawet od dołu. Wszystko takie samo, na fotelu normalnie metka z napisem Air Bag. Faktycznie jeszcze może sprawdzę czy auto nie miało jakiegoś wypadku z tej prawej strony. Koniec końców zapewne podepnę wtyczkę i zobacze co się będzie dziać :D

moons 13-01-15 20:45

W sumie jeśli fotel nie wygląda na łatany to i pewnie żadnej przygody nie miał, bo po co wtedy montować dobrą poduszkę a jej nie podłączać. Moim zdaniem jakiś wymysł z tym wyłączeniem poduszki.
Pozdrawiam

Falcon 13-01-15 20:56

Na naklejce masz informację, że "boczne poduszki/poduszka wyłączone". W jakim celu? Ktoś woził dziecko na tym fotelu? Wygląda na "oryginalny" patent.

MisiekT 13-01-15 22:33

nie, na naklejce jest jasno informacje, ze wylaczona jest konkretnie prawa poduszka - pytanie raczej czy boczna czy obie? bo jak przednia tez, to prawie na bank fotelik - tylko to się ogarnialo przelacznikiem w skrytce

Falcon 13-01-15 22:46

Tłumacz google mówi, że prawa boczna.;-)

grjakub 18-01-15 04:06

Może ten fotel pasażera ma Airbag boczny z lewej i z prawej strony, może tu chodzi o wersję na kraje z ruchem lewostronnym, może w fotelu pasażera "uzbrajany" jest w ten sposób tylko ta strona, która jest potrzebna. Napis jest albo po holendersku, albo po flamandzku (belgia). Jak patrzę na naklejkę, to interpretuję to tak, że stojąc twarzą do szyby przedniej, w fotelu pasażera Airbag prawy-boczny jest wyłączony. No i to ma sens, bo w przypadku wypalenia, waliłby w kierowcę. gj

wojtas.ar 20-01-15 23:24

...a czy przypadkiem nie ma pod siedzeniem czujnika obecności pasażera? bo jak pasażer sie nie zapnie to kontrolka sie zapala na desce i sygnał ostrzegawczy sie włącza (przynajmniej u mnie w II FL).

zbysio007 21-01-15 20:10

Czujnik obecności pasażera faktycznie jest. Problem w sumie to rozwiązany. Byłem u Pana który sprzedał mi samochód i powiedział, że posprawdzali i z fotelem jakiś problem był. Przełożył mi identyczny fotel z innego Forda i ponoć wszystko już działa jak jest. Kabelki podłączone wszystkie i wszystko gra :)

Spawacz^^ 04-02-15 23:05

Cytat:

Napisał zbysio007 (Post 1034344)
Byłem nim również na przeglądzie w FORDzie i nic nie stwierdzili by było wypadkowe.

Kolego ile kosztuje taki przegląd w Fordzie jeśli mogę spytać?

Co do tematu to jak mogę to mam pytanko jak ogólnie dowiedzieć się czy mam poduchy w maxsie?

Po kupnie zauważyłem że jedna lampa przednia była wymieniana rura od turbiny jest wgięta no i przednia szyba była wymieniana. Tyle wiem interesują mnie poduchy jak zobaczyć czy są sprawne?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi