Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] Lakier ściemiał po 3 miesiącach od lakierowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=54169)

marcin9913 19-12-11 23:55

Lakier ściemiał po 3 miesiącach od lakierowania
 
Malowali mi auto jakieś 4 miesiące temu.
Naprawa gwarancyjna - korozja.
Odebrałem auto dwa dni po lakierowaniu.

Był lakierowany błotnik tylny i drzwi tylne. Na tylnych drzwiach było robione przejście, tzn prawa częśc drzwi została tryśnieta kolorem, a na lewej części został stary kolor, zaś całe drzwi polakierowali bezbarwnym lakierem.

W miejscu cieniowania gdzie jest położony nowy kolor, nie różni się odcieniem od np drzwi przednich z oryginalnym lakierem, zaś to miejsce na dzwiach tylnych co pokryli tylko lakierem bezbarwnym po około 3 miesiącach jakby pociemniało i teraz kiepsko to wygląda.

Jestem pewien że przy odbiorze auta po lakierowaniu nie było tego widać!
Brdzo dokłądnie oglądałem auto z bliska i z daleka.

Czy lakier może tak pociemnieć po jakimś czasie?
I dlaczego tak się stało?

Czy takie coś podlega jakiejś reklamacji, gwrancji na wykonaną usługę?

Dodam jeszcze że auto odebrałem dopiero za 3-cim razem, tak partolili robotę...

A i jeszcze dzwonili dzisiaj do mnie z tego ASO co mi lakierowali auto z zapytaniem o opinię na temat jakosci wykonywanych usług lakierniczych.
No to im powiedziałem...że w skali od 1 do 10 daje 1 :)

Wujek Stefan 20-12-11 01:57

Daj fotki, bo ciekaw jestem skali zjawiska...

kempus 20-12-11 06:01

Lakier ma to do siebie, że ciemnieje. Znajomy lakiernik opowiadał różne historie, choćby z czerwonymi elementami, które po pomalowaniu, już na drugi dzień robił się wiśniowe.

Wujek Stefan 20-12-11 10:00

Mój pomalowany zderzak też czasami odstaje barwą, najczęściej kiedy jest mokry...

MisiekT 20-12-11 10:23

marcin, a sprawdzales wczesniej w sztucznym swietle czy tylko na zewnatrz?

marcin9913 20-12-11 11:58

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 652985)
marcin, a sprawdzales wczesniej w sztucznym swietle czy tylko na zewnatrz?

Tylko na zewnątrz sprawdzałem. W miare ładna pogoda wtedy była.

A teraz przy takiej pochmurnej pogodzie najlepiej to widać.

---------- Post dodany o 11:58 ---------- Poprzedni post był z 11:57 ----------

Cytat:

Napisał kempus (Post 652905)
Lakier ma to do siebie, że ciemnieje.

A pociemniał tylko w tym miejscu gdzie jest nałożony sam lakier bezbawny na starą powłokę...

MisiekT 20-12-11 12:03

to pewnie od poczatku bylo kiepsko, tylko nie sprawdziles dokladnie - tak czy inaczej lakierowanie do poprawki

marcin9913 20-12-11 12:08

3 razy poprawiali te elementy bo partolili robote!!!

Poniżej dałem fotkę, pod tym kontem mało to widać, po skosie bardziej jest widoczne.
http://img21.imageshack.us/img21/6877/p1170005y.jpg

http://img213.imageshack.us/img213/7493/aaaep.jpg

coomac 20-12-11 12:51

Vitro Green?

marcin9913 20-12-11 14:23

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 653041)
tak czy inaczej lakierowanie do poprawki

A jak robili to w ramach gwarancji na perforacje to ile mam czasu na złożeni takiej reklamacji?

Cytat:

Napisał coomac (Post 653085)
Vitro Green?

Dokładnie

kowalewski92 20-12-11 15:55

Widać, widać, wygląda to tak jakbyś w photoshopie gradient narzucił. Niech robią o skutku, a jak już stracisz siły do nich no to niestety, trzeba zmienić warsztat i liczyć się z kosztami.

marcin9913 20-12-11 16:37

Cytat:

Napisał kowalewski92 (Post 653203)
a jak już stracisz siły do nich no to niestety, trzeba zmienić warsztat i liczyć się z kosztami.

Ja już po drugiej poprawce jaka robili tych elementów miałem ich serdecznie dość!

A orientuje się ktoś czy jak naprawiali mi np drzwi w jednym ASO i załóżmy, że po roku na tym samym elemencie wyjdzie mi rdza to moge pojechać do innego ASO na naprawe w ramach gwarancji na perforacje?

siw-y 20-12-11 19:40

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 653038)
Tylko na zewnątrz sprawdzałem. W miare ładna pogoda wtedy była.

A teraz przy takiej pochmurnej pogodzie najlepiej to widać.

---------- Post dodany o 11:58 ---------- Poprzedni post był z 11:57 ----------


A pociemniał tylko w tym miejscu gdzie jest nałożony sam lakier bezbawny na starą powłokę...

nic ci nie pociemnialo to jest metalik a nie kolor gladki zeby pociemnial , bylo tak od pocztku tylko w sloneczny dzien jak odbierales auto nie bylo tego widac a potem nie zwracales na to uwagi az do teraz... to ciemne miejsce przy koncu drzwi to efekt "cieniowania" lakiernik zle to zrobil ale to nic dziwnego bo to bardzo wredny kolor w lakierowaniu potrafi tak jak u ciebie sciemniec albo sie rozjasnic zalezy jak sie na koncu ziarno ulozy i jak bedzie na nie swiatlo padac :) teraz jak ci to beda poprawiac to juz ci musz polakierowac przednie drzwi razem z tylnymi i to wcale nie jest powiedziane ze tez bedzie to dobrze zrobione bo do tego koloru to trzeba miec troche wprawy :) Powiem ci ze jak im sie nie uda za 1 razem tego poprawic to niech ci caly bok pomaluja bo i tak z tych cieni nie wyjda

coomac 20-12-11 21:28

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 653170)
Cytat:
Napisał coomac Zobacz post
Vitro Green?
Dokładnie

To trudny kolor. W niektórych systemach lakierniczych na odcień wpływa np. ciśnienie pod jakim kładziesz bezbarwny. Niby wzorniki koloru powinny to uwzględniać ale różnie bywa.

marcin9913 20-12-11 22:51

Cytat:

Napisał coomac (Post 653304)
bo to bardzo wredny kolor w lakierowaniu potrafi tak jak u ciebie sciemniec albo sie rozjasnic zalezy jak sie na koncu ziarno ulozy i jak bedzie na nie swiatlo padac

No dobra ale w tym miejscu co jest ciemniej na dzwiach to tam jest tylko bezbarwny położony.
A wiem to stąd bo akurat w tym obszarze miałem głeboką rysę około 4cm długości i dalej ją widać ale nie czuć pod palcem :)

siw-y 21-12-11 10:07

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 653353)
No dobra ale w tym miejscu co jest ciemniej na dzwiach to tam jest tylko bezbarwny położony.
A wiem to stąd bo akurat w tym obszarze miałem głeboką rysę około 4cm długości i dalej ją widać ale nie czuć pod palcem :)

nie tylko bezbarwny bo jest tam wlasnie odkurz z bazy ktora ci cieniowali te drzwi jak by byl sam bezbarwny to bys niemial ciemnej plamy:)

---------- Post dodany o 10:07 ---------- Poprzedni post był z 09:58 ----------

Cytat:

Napisał coomac (Post 653304)
To trudny kolor. W niektórych systemach lakierniczych na odcień wpływa np. ciśnienie pod jakim kładziesz bezbarwny. Niby wzorniki koloru powinny to uwzględniać ale różnie bywa.

cisnienie przy bezbarwnym nic nie daje, ewentualnie grubosc w jakim jest naniesiony

marcin9913 21-12-11 13:22

Cytat:

Napisał siw-y (Post 653455)
odkurz

??? tzn?

Na moje oko, a przygladąłem się temu miejscu z 1000 razy to tam jest sam bezbarwny...
Ale fachowcem w tej dziedzinie nie jestem więc...

siw-y 21-12-11 20:32

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 653514)
??? tzn?

Na moje oko, a przygladąłem się temu miejscu z 1000 razy to tam jest sam bezbarwny...
Ale fachowcem w tej dziedzinie nie jestem więc...

za duzo pisania co to jest odkurz, ale wiem o czym pisze bo jestem lakiernikiem

marcin9913 22-12-11 22:51

Cytat:

Napisał siw-y (Post 653669)
za duzo pisania co to jest odkurz, ale wiem o czym pisze bo jestem lakiernikiem

Tak się dzisiaj przyglądałem jeszcze tej zamalowanej rysie, no i jednak wygląda jakby była jednak troche zalana przez kolor...dzine to wszystko.

Skoro jesteś lakiernikiem to może mi odpowiesz, czy po tych 4 miesiącach od lakierowania normalne jest aby po przyciśnieęciu czubkiem paznokcia lakieru pozostał ślad, lekkie wgniecenie na lakierze?

W innych oryginalnie polakierowanych elementach takiego efektu nie ma, lakier jest twardy.
A na tym lakierowanym w ASO, w niektórych miejscach zwłaszcza pod rantem na tylnym błotniku wystepuje taki efekt po przyciśnięciu paznokciem...

siw-y 23-12-11 18:26

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 654235)
Tak się dzisiaj przyglądałem jeszcze tej zamalowanej rysie, no i jednak wygląda jakby była jednak troche zalana przez kolor...dzine to wszystko.

Skoro jesteś lakiernikiem to może mi odpowiesz, czy po tych 4 miesiącach od lakierowania normalne jest aby po przyciśnieęciu czubkiem paznokcia lakieru pozostał ślad, lekkie wgniecenie na lakierze?

W innych oryginalnie polakierowanych elementach takiego efektu nie ma, lakier jest twardy.
A na tym lakierowanym w ASO, w niektórych miejscach zwłaszcza pod rantem na tylnym błotniku wystepuje taki efekt po przyciśnięciu paznokciem...

nie jest to normalne zeby ci sie paznokiec odbijal na lakierze.
jedz z tym na reklamacje i niech ci poprawia ten badziew.
producent lakieru pisze w karcie technicznej po jakim czasie nastepuje pelne utwardzenie, np. moze to byc 48h nawet jak lakier byl suszony w kabinie albo 24h a nawet i tydzien czasu, ale nie 4 miesiace !!! cos musieli zepsuc bo niewierze zeby lakier byl taki ciu...ty.
moze sie orientujesz na jakich materialach pracuja w tym ASO ?? moze ci cos jeszcze pomoge

marcin9913 23-12-11 22:50

Cytat:

Napisał siw-y (Post 654456)
nie jest to normalne zeby ci sie paznokiec odbijal na lakierze.
jedz z tym na reklamacje i niech ci poprawia ten badziew.
producent lakieru pisze w karcie technicznej po jakim czasie nastepuje pelne utwardzenie, np. moze to byc 48h nawet jak lakier byl suszony w kabinie albo 24h a nawet i tydzien czasu, ale nie 4 miesiace !!! cos musieli zepsuc bo niewierze zeby lakier byl taki ciu...ty.
moze sie orientujesz na jakich materialach pracuja w tym ASO ?? moze ci cos jeszcze pomoge

Prawdopodobne w tym ASO mają lakiery AKZO NOBEL - SIKKENSA wodne - AUTO WAVE.
Ale na 100% nie wiem tego.

Co do tego odbijania się paznokcia w lakierze to zauważyłem to już przy odbiorze auta ale doradca zamydlił mi oczy i wpierał że po 2 tygdniach stwardnieje. A i że sa różne trwadosci lakierów i może akurat u mnie lakiernik dał jakiś mniej twardy :)

siw-y 24-12-11 11:41

roznice w twardosciach lakierow sa to jest prawda ale twoj to jakis bubel. Niema to znaczenia czy miales naprawe gwarancyjna z powodu rudej czy odnowe lakieru czy lakierowanie wierzchnie...lakier ma byc powiedzmy zblizony do lakieru oryginalnego czyli jak oryg. jest twardy to ten tez ma byc twardy a nie gumowaty bo chyba mozna go takim nazwac

ciunek 24-12-11 12:53

Panowie znawcy, a moze lakier "pogryzl" sie z warstwa ktora sie pod nim znajduje :?: albo bezbarwny zostal dobrany zle i stad zarowno roznica w kolorze po jakims czasie jak i zgumowacenie powloki :?: Teoretycznie jezeli pogryzla sie warstwa bazy z bezbarwnym to moglo "sciagnac" ziarno i lakier zrobil sie ciemniejszy :)
Tak czy inaczej ja juz dawno pojechalbym na reklamacje, ASO powinno zrobic tak ze sladu nie powinno byc po naprawie :!: To nie warsztat lakierniczy w stodole...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi