Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Awaryjne otwieranie samochodu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46569)

bigi 15-01-11 13:29

Awaryjne otwieranie samochodu
 
Witam zatrzasneły mi się kluczyki nie mam drugiego niestety:( czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś zwarcia w bezpiecznikach pod maska żeby się centralny otworzył?

Oskar 15-01-11 14:29

Teoretycznie nie powinno tak byc.Ale u mnie w FFI tak bylo podłaczone ze przy zdejmowaniu/zakładaniu klemy zamek wykonywał pełen ruch jak wtedy druga osoba zdazyła szarpnąc klamką dało sie otworzyc.

elite 15-01-11 14:39

Cytat:

Napisał bigi (Post 528221)
Witam zatrzasneły mi się kluczyki nie mam drugiego niestety:( czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś zwarcia w bezpiecznikach pod maska żeby się centralny otworzył?

a jak maske otworzysz? :P

ogród 15-01-11 21:45

Cytat:

Napisał bigi (Post 528221)
Witam zatrzasneły mi się kluczyki nie mam drugiego niestety:( czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś zwarcia w bezpiecznikach pod maska żeby się centralny otworzył?

Przerabiałem to samo,w moim przypadku auto zostawiłem na chodzie.Zapytaj w firmie zakładającej blokady samochodowe,dobry mechanik powinien zamek rozpracować,

keicam 15-01-11 22:50

Cytat:

Napisał bigi (Post 528221)
Witam zatrzasneły mi się kluczyki nie mam drugiego niestety

Mi się zatrzasnęły miesiąc temu przy włączonym silniku na szczęście mój pakiet ubezpieczenia obejmuje takie zdarzenia więc poczekałem na pomoc, raz dwa i mogłem jechać dalej[poebao]

MaXyM 16-01-11 02:40

Hehe.
A kodeks drogowy (i zdrowy rozsadek) mowi: nie zostawiac uruchomionego silnika wysiadajac z auta ;)

keicam 16-01-11 10:26

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 528480)
nie zostawiac uruchomionego silnika wysiadajac z auta

Ja tylko wyszedłem żeby odśnieżyć :-P

panstwoGestwiccy 16-01-11 10:49

Mi kiedyś Eskort zrobił psikusa. Stałem na kanale i podczepiałem linkę ręcznego. Kluczyk oczywiście w stacyjce, chyba nawet radio grało. Jak chciałem otworzyć drzwi i złapałem za klamkę, to w tym momencie wszystkie zamki się zamknęły. Na szczęście miałem też otwartą szybę i nic się nie stało, ale od tej chwili już nigdy nie zamknąłem drzwi jak kluczyk był w środku. Nigdy to się nie powtórzyło ale cały czas nawet teraz w Focusie drzwi delikatnie opieram tylko, żeby zamek nie zaskoczył.

keicam 16-01-11 11:19

Cytat:

Napisał panstwoGestwiccy (Post 528516)
teraz w Focusie drzwi delikatnie opieram tylko, żeby zamek nie zaskoczył.

Chciałem zrobić tak samo ale niestety chwyciło ;)

wsktorpeda 16-01-11 11:50

Miałem to samo co panstwoGestwiccy. Nie mogłem wyjechać w zimie pod górę, cofając wpadłem lewą stroną do fosy. Wysiadłem, nie gasiłem auta i poszedłem po popiół. Wróciłem chciałem wsiąść a tu drzwi zamknięte, dobrze że sobie szybę wcześniej odsunąłem. W ogóle to ja mam w zimie problem z centralką. Foka stoi pod chmurką i jak jest niska temperatura to centralka dopiero łapie jak się auto nagrzeje. Jak sam otworze wszystkie drzwi to po nagrzaniu centrala zamyka automatycznie wszystko. Tak było i wtedy gdy wjechałem do fosy. Teraz gdy temperatura jest wyższa nie mam takiego problemu, nawet rano.
@bigi
Sprawdź może masz bagażnik otwarty. ;) Ja to bym na Twoim miejscu po jakiegoś ślusarza dzwonił.

Edit:
Tak w ogóle ile kosztuje dorobienie kluczyka?

Falcon 16-01-11 15:47

Cytat:

Napisał wsktorpeda (Post 528533)
Tak w ogóle ile kosztuje dorobienie kluczyka?

Surowy grot w ASO 31pln, dorobienie poza ASO (bez immo) 40pln. razem 71pln. ;-)

Mustang 16-01-11 17:06

Cytat:

Napisał Falcon (Post 528623)
dorobienie poza ASO (bez immo) 40pln. razem 71pln

ja płaciłem 20zł:)

tomek242 16-01-11 21:40

Cytat:

Napisał bigi (Post 528221)
Witam zatrzasneły mi się kluczyki nie mam drugiego niestety:( czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś zwarcia w bezpiecznikach pod maska żeby się centralny otworzył?

Jeżeli otworzysz maskę to w FFI po odłączeniu akumulatora na około 15 do 30 minut i ponownym podłączeniu centralny się otworzy. Miałem taką sytuację, podaję to z autopsji.

ogród 16-01-11 21:46

Cytat:

Napisał Falcon (Post 528623)
Surowy grot w ASO 31pln, dorobienie poza ASO (bez immo) 40pln. razem 71pln. ;-)

Falcon masz namiary gdzie w poznaniu lub okolicy dorabiają kluczyki?u mnie w mieścinie mogą dorobić do innych marek.

Falcon 16-01-11 23:04

Ja nie dorabiałem w Poznaniu lecz w Śremie,ale sądzę,że jak podskoczysz do Castoramy to bez problemu dorobią...poza tym zajrzyj tu:
http://www.google.pl/#hl=pl&source=h...52aa25312ef101

ogród 17-01-11 21:07

Cytat:

Napisał Falcon (Post 528783)
Ja nie dorabiałem w Poznaniu lecz w Śremie,ale sądzę,że jak podskoczysz do Castoramy to bez problemu dorobią...poza tym zajrzyj tu:
http://www.google.pl/#hl=pl&source=h...52aa25312ef101

Dzięki bardzo napewno skorzystam.

fooxes 18-01-11 19:59

ja płaciłem za wycięcie u magika 35zł i grot z allegro 11zl + wysyłka , kodowanie Jagowskiego w własnym zakresie ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi