Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Halogeny do FF1 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13858)

sopel122 01-12-06 23:22

Halogeny do FF1
 
Mam Focusa I z roku 2002 i chciałbym wrzucić mu halogeny.
Czy ktoś to może robił lub orientuje się przynajmniej jak to wykonać ?

stysiek 02-12-06 18:33

to juz foka po liftingu???

wiazka raczej jest.

wiec kupujesz wlacznik swiatel ten z halogenami, kupujesz halogeny

wszystko montujesz i masz :D

wiazka jest gdzies kolo lamp :D

kleofas 02-12-06 21:38

hm...
było kilka wątków na forum (jeden nawet mój)
ja nie mam wiązki foka po lifcie z 2004r
nie ma też przekaźnika
ale wszystko można zrobić :-)
włącznik świateł z opcją przeciwmgielnych przód to 80-100PLN na szrocie
reszta (jak nie ma) u elektryka samochodowego (poza wawą jakieś 100PLN - 2,3 h roboty)

Maxredaktor 06-12-06 14:21

Hm, pytanie tylko, czy warto jest to robić. Naprawdę tak dobrze doświetlają drogę podczas mgły?

Paweł 06-12-06 14:24

Cytat:

Napisał Maxredaktor
Hm, pytanie tylko, czy warto jest to robić. Naprawdę tak dobrze doświetlają drogę podczas mgły?

ostatnio wracałem z W-wy i trafiłem na młę dość gęstą w nocy tak że i tylne przecmgielne włączyłem. jest róznica pomiędzy same mijania a mijania+przeciwmgielne. są montowane niżej czyli bliżej jezdni a tu mgła jest rzadsza niż na wysokości mijania o oświetlają szerzej czyli pobocze jest doświetlone lepiej

Maxredaktor 06-12-06 14:25

OK, spasiba.

martinez77 07-12-06 11:51

Cytat:

Napisał Maxredaktor
Hm, pytanie tylko, czy warto jest to robić. Naprawdę tak dobrze doświetlają drogę podczas mgły?

jak masz fokę po FL to ja bym zakładał znacznie ładniej wygląda
a jeśli chodzi o walory praktyczne to sam możesz sobie odpowiedzieć biorąc pod uwagę to ile jeździsz i jak często trafiasz na mgły
pozdrawiam

Maxredaktor 11-12-06 11:58

Cytat:

Napisał martinez77
jak masz fokę po FL to ja bym zakładał znacznie ładniej wygląda

To fakt. Może na wiosnę tak zrobię.

moons 12-12-06 18:01

Przepraszam że się podepnę. Mam prośbę do czytających to forum. Niestety mieszkam na takim za [ass] że jestem zdany właściwie na zakup częsci do mojej foczki albo w necie albo w Aso. a teraz do sedna, jakiś [ninja] pozbawił mojej Foczki jednego właśnie halogena (żeby go pokręciło) zostało mi się jedynie kilka centymetrów kabelków z wiązki. Szkło już mam ale najgorzej jest z mocowaniem halogenu. normalnie kiszka a Aso wołają 250 zł!!!. Obdzwoniłem wszystkie szroty w okolicy i nic. Może ktoś mógł by mi pomóc coś takiego kupić. Halogen lewy focus przed liftem. chodzi dokladnie o taką zapinkę, dekielek i wtyczkę. byłbym bardzo wdzięczny [pub2]
Pozdrawiam

thomus 12-12-06 20:48

Nie chciałbym Cię martwić ale ja też nie miałem jednego halo i wszędzie gdzie się nie pytałem o halo to chciano mi sprzedać samo szkło... Mi udało się wyrwać całe halo z focusa z którego brałem sprężyny. Był sprowadzony na części i akurat była to wersja z halo.

tigernet 13-12-06 13:14

Cytat:

Napisał Maxredaktor
Hm, pytanie tylko, czy warto jest to robić. Naprawdę tak dobrze doświetlają drogę podczas mgły?

czesc

warto miec cos takiego na kretych gorskich trasach, w mgliste dni i noce, a takze ze wzgledow czysto wizualnych. ja mialem juz wczesniej 3 rozne autka i zawsze moj znajomy elektryk "dorabial" mi halogeny.
a teraz los obdarzyl mnie focusem z halogenami w "standardzie", za co niech beda poprzedniemu wlascicielowi dzieki!!!! [notworthy]

ppgor 13-12-06 15:29

Cytat:

Napisał tigernet
czy warto jest to robić. Naprawdę tak dobrze doświetlają drogę podczas mgły?

warto, warto, pomagają w doświetleniu pobocza i naszych dziur w jezdni.

tylko kurde denerwują w deszczu jadących z przeciwka :mrgreen:

krzylos 13-02-07 13:55

Witam.
Mam pytanie do ludzi którzy montowali w swoich fokach halogeny.

Czy do foki po FL (2003) są potrzebne ramki?
Bo na różnych aukcjach są halogeny podane jako 2001-2005 raz z ramkami raz bez więc nie wiem, które należy kupić.

I jeszcze jedno pytanie czy prócz ew. ramek są potrzebne inne dodatkowe elementy aby zamocować halogeny w zderzaku?

HERBI 13-02-07 15:49

Cytat:

Napisał krzylos
Czy do foki po FL (2003) są potrzebne ramki?

raczej tak - maskują śruby i szpare miedzy zderzakiem a halogenem.

Cytat:

Napisał krzylos
I jeszcze jedno pytanie czy prócz ew. ramek są potrzebne inne dodatkowe elementy aby zamocować halogeny w zderzaku?

jedynie wspomniane śruby, aż dwie :D

kleofas 13-02-07 21:53

możesz też nie mieć wiązki (tak jak u mnie) :-(

krzylos 14-02-07 07:29

Cytat:

Napisał kleofas
możesz też nie mieć wiązki (tak jak u mnie) :-(



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi