Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Stuka na nierownościach (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=5427)

paulo 17-08-05 11:49

Stuka na nierownościach
 
cos mi stuka delikatnie(ale wkurzająco) na dziurach i nierownosciach :?: tak jakby element wydechu albo cos z zawieszenia. Nie wiem w ktorym miescu ale chyba z zadngo kola ten stukot nie dochodzi, klapa bagaznika tez w pozodku.

@ndy 17-08-05 11:53

z tyłu ?! no to sprawdź jeszcze gaśnicę i podkładki pod tablicę rejestracyjną... [chytry]

paulo 17-08-05 12:01

raczej to nie sa elementy nadwozia...To stukot typowo spod autka - gasnica w pozadku :roll:

@ndy 17-08-05 12:07

no to może koło zapasowe, klucz albo lewarek ?! :idea:

driver 17-08-05 12:36

Teamt Był już ruszany parokrotnie.Możliwe że klapa stuka.Musisz sprawdzić bolec od zamykania.Jak będzie pukać taśmą izolującą owiń bolec i zobaczysz czy dalej stuka :)

paulo 17-08-05 12:38

własnie ze klapa jest ok.nie stuka i jest owinieta tasmą

CAr 17-08-05 13:43

Sprawdz jeszcze półke tylną. Jak to nie to to sprawdź bak paliwa

siwy 17-08-05 21:29

Zajrzyj też pod foczkę i przyjrzyj sie takiej metalowej osłonce w okolicach kufra.

NeroN 20-08-05 00:45

Mnie coś stuka w układzie kierowniczym na nierównościach właśnie, przy skręcaniu itp. może właśnie to masz ??

Oskar 22-08-05 12:59

Może łącznik stabilizatora??

Złap ręką za łącznik a druga osoba stanie z boku autka i niech trzymając za dach pobuja go na boki jesli to to poczujesz pod ręką.

robertno 22-08-05 15:38

Mi właśnie stukało na zakrętach a teraz już nawet na prostych zaczyna i podejrzewam że to właśnie łącznik stabilizatora.

paulo 27-08-05 11:47

Prawie jestem pewien ze to łącznik stabilizatora, ciekawe ile mnie szarpnie wymiana(wymienia sie pojedynczo czy dwa musza byc wymienione)? A moze da sie to jakos naprawic np. dokrecic

falki 27-08-05 12:33

Z ostatniej faktury w ASO: łącznik stabilizatora przód 225 zł + wymiana jakieś 40 zł - ceny bez rabatów ;-) U mnie zużycie zajęło 50 tys. km. Nie wiem, czy to dużo, czy mało, ale stukało wyraźnie, a teraz nie stuka :-D

Paweł 29-08-05 09:17

Cytat:

Napisał falki
Z ostatniej faktury w ASO: łącznik stabilizatora przód 225 zł + wymiana jakieś 40 zł - ceny bez rabatów ;-) U mnie zużycie zajęło 50 tys. km. Nie wiem, czy to dużo, czy mało, ale stukało wyraźnie, a teraz nie stuka :-D

chyba ich porabało? W tamtym roku płaciłem 65 PLN. Chyba że podali cenę za drązek stabilizatora, ale to raczej nie leci

robertno 29-08-05 10:43

Dokładnie drążek kosztuje kilkadziesiąt złotych a nie 225

falki 29-08-05 15:32

Racja, można kupić łącznik za kilkadziesiąt zł., ale zamiennik. Oryginalny w sklepie internetowym kosztuje 160 + przesyłka, a w ASO i tak mam zniżkę na części ;-) więc różnica nie jest taka kolosalna.

Vonter 30-08-05 19:43

Cytat:

Napisał falki
Racja, można kupić łącznik za kilkadziesiąt zł., ale zamiennik. Oryginalny w sklepie internetowym kosztuje 160 + przesyłka, a w ASO i tak mam zniżkę na części ;-) więc różnica nie jest taka kolosalna.

Jeśli chodzi o łącznik to ostatnio wymieniałem za bodajrze 70-90 zł orginalny z mondeo (mocniejszy) razem z wymiana. Nie wiem skąd macie takie ceny :mrgreen:

falki 31-08-05 09:45

Patrzę na cenniki w pierwszych kilku sklepach internetowych i za kilkadziesiąt zł to można dostać zamienniki... Oryginalne łączniki są od 155 do 250, więc jeżeli macie jakieś tańsze praktyczne źródło to rzucać linki :-)

Po drugie - skoro powiedziałem, że tyle kosztował łącznik w ASO, to znaczy tylko tyle, że kosztuje tak u mnie w ASO - jeżeli gdzieś jest taniej, to powinszować i proszę o konkrety, kiedy, gdzie, za ile.

No i po trzecie - fakt, że do Mondeo coś kosztuje 5 złotych albo 500 złotych nie ma specjalnego związku z dyskusją... Polityka cenowa producentów ma często niewiele wspólnego z tym, ile dana część jest warta, tylko ile mogą za nią wziąć.

artbia 10-09-05 13:00

Cytat:

Napisał falki
Racja, można kupić łącznik za kilkadziesiąt zł., ale zamiennik. Oryginalny w sklepie internetowym kosztuje 160 + przesyłka, a w ASO i tak mam zniżkę na części ;-) więc różnica nie jest taka kolosalna.

OSTATNIO WYMIENIALEM LACZNIKI W ZWYKLYM WARSZTACIE I ZAPLACILEM 240 ZL Z WYMIANA . JEDEN KOSZTOWAL 100 ORGINALNY FORDOWSKI ,BYLY ORGINALNIE ZAPAKOWANE. ROZNICA JAZDY KOLOSALNA

paulo 16-09-05 10:51

no i juz mi nie stuka!!! :P
bylem u mechanika wymienil - moj mechanik jest tani i najlepszy wymiana 30zł a nowe 2 laczniki 80zl w sumie 110. Pczywiscie laczniki to zamienniki nie oryginalne. ale i tak jestem zadowolony

Paweł 16-09-05 12:42

i tak trzymać. zamienniki nie są złe np zamienniki żon :wink:

geny 29-09-05 10:01

mnie tez stuka. wlasnie pojechalem foczka do mechanika, jako ze 60 tys juz bedzie za chwile wiec przy okazji przeglad.
i mam takie ceny:
1. łącznik stabilizatora - 49zł poolski, 149 TRW niemiecki
2.gumy stab - 14 zł polskie, 18 Hans Price niemiecki pakowacz, 46 zł oryginał
3.Filtr powietrza - 28 zł polski, 38 zł Man niemiecki
4. filtr przeciwpyłkowy - 43 zł polski, 75 Bosch niemiecki, 88 Man niemiecki.
pozdrawiam
grzesiek

Jackiller 01-04-06 15:23

No to ja odkopuję temat... w październiku założyłem polskie łaczniki stabilizatora (bo [bylo] taniej :wink: ) przejechałem 8000 km i karwa napindala przód równo więc jadę po oryginały :? . Pozdrawiam

Aras 11-04-06 14:05

U mnie z miesiąc temu zaczęło stukać. Przebieg mojej foczki to 105000 km. Okazało się że to łącznik stabilizatora (prawy). Wymontowałem go i ten luźny przegub potraktowałem z młota. Luz zniwelowany i wszystko ok. Wg mnie powinno to wytrzymać ok 10000 km. Na Allegro są łączniki metalowe a ni plastikowe (przeguby) za 22 zł. Chyba se kupie.
POZDROOFKA 8)

niedzwiad 28-09-06 10:40

Cytat:

Napisał NeroN
Mnie coś stuka w układzie kierowniczym na nierównościach właśnie, przy skręcaniu itp. może właśnie to masz ??

laczniki stabilizatora 100% , sprawdz tylko jeszcze czy przy predkosci ok 20 km/h, jak poruszasz szybko kierownica w lewo w prawo to czy bedzie stukac, jak stuka to napewno laczniki, pozdro

paulo 09-05-07 22:53

Cytat:

Napisał Aras
Na Allegro są łączniki metalowe a ni plastikowe (przeguby) za 22 zł. Chyba se kupie.
POZDROOFKA 8)

własnie czy warto kupowac owe na allegro czy lepiej zainwestowac w jakies drozsze, mechanik wymienil na nowe mi chyba rok temu zrobilem na nich ok 10.000 i juz stuka chmmm a co powiecie o tych a allegro warto?
http://www.allegro.pl/item191547343_..._gwarancj.html


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi