Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   dobre audio za rozsadna cene (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13802)

butcher 28-11-06 18:03

dobre audio za rozsadna cene
 
Witam chcialem poprosic was o rade, poniewaz jestem zupelnie zielony jesli chodzi o audio w samochodzie :oops: wiec pomyslalem ze moze ktos z was by pomogl.Mianowicie kupilem ostatnio radio do mojego focusika tylko ze to dopiero polowa sukcesu poniewaz brakuje mi jeszcze 4 glosnikow i zupelnie nie wiem jakie wybrac o jakiej mocy i jakiej firmy zeby poprostu ladnie to wszystko gralo...Prosze o jakakolwiek rade.Z gory dziekuje :wink:

NeroN 28-11-06 18:06

A jakie radio zanabyłeś ?

butcher 28-11-06 18:09

Clarion BD269RGMP

NeroN 28-11-06 18:13

No to jeszcze coś z tego będzie :mrgreen:

Muisz poczekać na specjalistów od Audio.
Myślałem,że jakieś seryjne Fordowskie radio masz...
Bo do tego to najtańsze głośniki się nadają i są nawet aż naddto. :P

butcher 28-11-06 18:18

heh postanowilem kupic juz cos lepszego a poza tym fordowskie z tego co slyszalem to drogie a wcale nie az takie dobre...
Podpowiem ze zainteresowaly mnie takie glosniczki

http://allegro.pl/item144034508_nowo...rd_okazja.html

tylko nie wiem czy 4 takie same i czy wogole te sie nadaja...

brandoo 29-11-06 01:14

Ja mam u siebie świerzo zakupiony zestawik:

przód: Phonocar Titanium zestaw dwudrożny - ok. 390 zł
tył: Phonocar Y-Line zestaw dwudrożny - ok. 200 zł

Pomijam że do tego w bagażniku jest sub aktywny i planuje 2-kanałowy wzmacniacz na przód, ale sprawdzałem jak głośniki sobie radzą bez suba i powiem że są rewelacyjne

Yerzo 29-11-06 15:45

Zanim wpadną audiofile do tego tematu to powiedz ile chcesz przeznaczyc $ na audio :)

Może zeby było w miare tanio i przyzwoicie to coś z Hertza ? np: DSK 165 z tweeterami ?

butcher 29-11-06 20:06

hmm myslalem cos o 200zl za 2 glosniki czyli jakies 400zl za komplet ale po waszych wstepnych odpowiedziach dochodze do wniosku ze zle myslalem :wink:

paolos 29-11-06 21:01

A to nie masz orginalnych "full wypas" fordowskich (prawie) blaupunktowych elips zamontowanych :?: Bo mi się wydaje że takowe wszystkie foki miały...
Ale jeśli nie to powiem CI tyle, że ja mam orginały fordowskie i radio Alpine CDA-9847A (model z ubiegłęgo bodaj roku... za 750 ... teraz są znacznie tańsze...) i gra to tak przyzwoicie że sam się zdziwiłem [chytry]. A miałem o sobie audiofilskie mniemanie tyle że mi przeszło [hmm] ).

NeroN 29-11-06 21:17

Bo Fordowski głośniki wbrew pozorom nie są złe... :mrgreen:

butcher 29-11-06 21:20

heh moze i mialem ale jak kupilem auto(uzywane) to sie okazalo ze nie ma nic :? nawet dzojstik przy kierownicy wyciagneli, przynajmniej kable zostawili...chociaz tyle. Tak to jest kupic auto uzywane...przynajmniej wydech gral ladnie przez ten czas :P

paolos 29-11-06 22:12

Cytat:

Napisał NeroN
Bo Fordowski głośniki wbrew pozorom nie są złe... :mrgreen:

No bo Blaupunkt je klepał [palacz]

butcher, Fordowskie głośniki kupisz za parę zeta na Allu...

albo na przykład takie Alpinki 5x7

Rasta 29-11-06 23:38

W drzwi tylko 16,5 a nie jakieś elipsy, które były dobre w kaszlaku na tylnią pułkę.
Niestety z tym budrzetem wiele się nie zdziała, a i wystrzegaj się patentow typu aktywna skrzynia.

Standardowy układ dający optymalne granie w samochodzie to:
- system 2 droży na przód (165 mm)
- wzmacniacz 4 kanałowy (2 kanały na przednie głosniki oraz 2 kanały w mostku dla suba)
- w bagażniku skrzynia (do foki styka 25 cm woofer)
- wytłumienie przednich drzwi

Jeżeli posłuchasz się i zastosujesz taki układ to nawet na tonsilach i fordowskim radiu to dobrze zagra.

paolos 29-11-06 23:55

Rasta, wszystko pięknie ale jak sam zauważyłeś

Cytat:

Napisał Rasta
z tym budrzetem wiele się nie zdziała,

A za 400 to być może 4 x przyzwoita elipsa będzie niezłym kompromisem...

Wszystko zależy od tego czy ma to być radosne kląskanie aby nie słyszeć stuków w zawieszeniu, czy koncert [chytry]

butcher 30-11-06 14:18

Cytat:

Napisał Rasta
Standardowy układ dający optymalne granie w samochodzie to:
- system 2 droży na przód (165 mm)
- wzmacniacz 4 kanałowy (2 kanały na przednie głosniki oraz 2 kanały w mostku dla suba)
- w bagażniku skrzynia (do foki styka 25 cm woofer)
- wytłumienie przednich drzwi

to raczej odpada poniewaz auto dziele z ojcem a on nie chce miec nic w bagazniku co by dotyczylo audio...

Cytat:

Napisał Rasta
Niestety z tym budrzetem wiele się nie zdziała,


to moze przygotowalibyscie mnie psychicznie na cene za glosniki ktore "graja" :wink:

Rasta 30-11-06 17:00

Jak dla mnie min. 600 pln za same glośniki które już grają np:

- Dego ST-650 Starline 579 pln
- DLS C6 599 pln
- Hertz HSK 599 pln
- Rainbow SLX 500 pln

butcher 30-11-06 17:45

czyli mam rozumiec ze na wszystkie glosniki (mam na mysli 4) musze wydac ponad 1000zl?ehh cos czuje ze nie tak szybko uslysze muzyke w swoim samochodzie :(

Rasta 30-11-06 17:58

To są systemy razem z tweeterami wiec w sklad wchodza 4 glośniki :D
Do tego trza panele z MDF, jako przejściówki z elips i porządna podstawa do zainstalowania głośnika cena ok. 100 pln Nie zadzkodzi też kupic parę metrów porządnego kabla do podłączenia głośników z radiem.

butcher 30-11-06 18:25

ee nie bardzo lapie czyli beda 2 glosniki takie "duze" do drzwi i tweetery te "male" tylko gdzie je zamontowac?i to wystarczy??

Rasta 30-11-06 18:40

Tak 2 woofery i 2 tweetery. Tweetery najlepiej (najtaniej) zamontować w trójkącikach tam gdzie masz sterowanie lusterkami.

paolos 30-11-06 18:46

butcher, to jest trochę dłubaniny :-) ale jak się chce usłyszeć coś więcej to warto.

Jak chcesz aby cośkolwiek ci zagrało, i to wcale nie znowu tak tragicznie :wink: wstaw sobie elipsy :mrgreen:

To nie są głośniczki 10 cm jak w cieniasie i grają niebo od nich lepiej.
Jak masz problem z kasą, to szkoda się szarpać na systemy woofer+tweeter. Foka nie jesdt do tego fabrycznie przygotowana, wymaga małych (nieskomplikowanych okrutnie, ale jednak) przeróbek - co niestety zabiera ciut kasy...

5x7 w Twoim przypadku nie rozczaruje Cię.

Chyba że liczysz na lans przy chłodnym łokciu [zlosnik]

ZOMO 30-11-06 19:59

Audiofile mnie pewnie wyśmieją ale moje ucho mówi zupełnie inaczej. W mojej foczce gra 6006CD z seryjnymi głośnikami + gwizdki w trójkątach przy lusterkach + co nieco pod siedzeniem pasażera :http://www.allegro.pl/item145546592_...sylka_0zl.html
Ku mojemu zdziwieniu ten subik świetnie odcina częstotliwość. Jeżeli chcecie posłuchać dobrego basu (nie w granicach bólu głowy) i tak jak ja twierdzicie ze kawałek skrzyni z mdf'u w bagażniku to strata miejsca to polecam :).

butcher 30-11-06 21:55

chyba wlasnie tak zrobie kupie elipsy chyba blaupunkta dwudrozne i powinno obleciec.Ja nie jestem stworzony do roznego rodzaju przerobek i zawsze jak sie czegos chwyce to pozniej to sie nadaje tylko do kosza :P
Cytat:

Napisał paolos
Chyba że liczysz na lans przy chłodnym łokciu [zlosnik]

heh nie raczej o tym nie myslalem...choc kto wie...kto wie... :P

volwerine 12-12-09 21:58

co do phonocar dobra firma sam mam takowe,lecz seria y line trooszku słabawa,tytanium już lepiej ja zapodałem pro techy tylko starszy model,nowe pro koszt około 500 może 600 ale jest przynajmniej 100 watt rms i to juz śmiga;)

Poldek 13-12-09 11:11

Zapodaj sobie na przód helixy DB 62.1 koszt 250zł a smigaja bardzo fajnie sam mam takie i jestem zadowolony na tył zapodałem alpiny tylo 5x7 wszystko fajnie chodzi, tweetery z helixów przykreciłem w plastiki tam gdzie sterowanie lusterkami a zwrotnice pod tapicerka.
Tylko że ja wygłuszałem jeszcze dzwi wszystkie żeby jescze lepiej grało ale ty nie musisz bo i tak fajnie gra, a koszt niewielki
Pzdr.

golas 14-12-09 07:51

Odkopaliscie trupa sprzed 3 lat

volwerine 14-12-09 19:16

no faktycznie Golas to moja wina nie wiedziałem że nie mozna nic odpowiadać po taki długim czasie jak był ostatni post chciałem tylko popisać trochę z Wami ale sorki jak zrobiłem źle.Pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi