Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   oświetlenie `" skarpetek " (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2389)

kapode 10-11-09 18:49

Ta :)
Fajna rzecz, z drugiej strony... jak jest ciemno, zawsze mi to przypomina że mam brudne buty i chodniczki :P

conris 10-11-09 21:45

Kolejny skarpeciarz na forum
Teraz to dopiero widać jesień na dywanikach.
Czy też macie Koledzy prześwit blasku przez szczeliny obok kolumny kierownicy,
Troche to psuje efekt "Ghia"
Chyba diody byłyby lepszym rozwiązaniem bo nie mają "blasku wstecznego"

kapode 10-11-09 22:15

Przyjrzałem się - brak

Qnik 14-11-09 13:36

Cytat:

Napisał Greg (Post 380668)
Sprawdzić czy prąd dochodzi [chytry]

Pzdr.

Sprawdziłem miernikiem i nie dochodzi, kurcze co jest grane, wszystkim działa a mi nie chce :sad:

Jakieś rady?

gRuHa 14-11-09 16:00

sprawdź bezpiecznik

moons 14-11-09 16:23

Cytat:

Napisał Qnik (Post 382799)
Sprawdziłem miernikiem i nie dochodzi, kurcze co jest grane, wszystkim działa a mi nie chce :sad:

Pewnie gdzieś brakuje Ci kawałka instalacji. Instalacja składa się z kilku wiązek i pewnie akurat tę końcową masz z oprawkami ale któraś inna jest bez tego oświetlenia i brakuje w niej kawałka przewodu. Gdybyś miał schemat elektryczny FFII to kwestia pewnie tylko zajrzenia w kilka złączek i ewentualnie dołożenie kilku kabelków. Bezpiecznik nic nie da bo bezpiecznik ten sam co lampka w podsufitce jak lampka działa znaczy bezpiecznik jest O.K.
Pozdrawiam

conris 14-11-09 16:47

Cytat:

Napisał Qnik (Post 382799)
Sprawdziłem miernikiem i nie dochodzi, kurcze co jest grane, wszystkim działa a mi nie chce :sad:

Jakieś rady?

sprawdzaleś przy otwartcyh drzwiach, gdy włączona jest sufutówka,?[swieca]

langolier 14-11-09 20:49

Cytat:

Napisał conris (Post 382827)
sprawdzaleś przy otwartcyh drzwiach, gdy włączona jest sufutówka,?[swieca]

Jak zainstalował żarówkę nie mając otwartych drzwi bocznych to człowiek-guma może mu buty wiązać :)

conris 14-11-09 21:22

Cytat:

Napisał langolier (Post 382874)
Jak zainstalował żarówkę nie mając otwartych drzwi bocznych to człowiek-guma może mu buty wiązać :)


Eee..e.Drzwi moga byći otwarte , ale wlącznik w sufitowce wylaczony

moons 14-11-09 21:57

Cytat:

Napisał conris (Post 382882)
Eee..e.Drzwi moga byći otwarte , ale wlącznik w sufitowce wylaczony

A włącznik w lampce ma jakieś znaczenie?? Bo wydaje mi się że oświetlenie skarpetek zapala się zawsze po otwarciu drzwi niezależnie czy lampka jest włączona czy nie.
Pozdrawiam

Qnik 16-11-09 10:08

Cytat:

Napisał moons (Post 382823)
Pewnie gdzieś brakuje Ci kawałka instalacji. Instalacja składa się z kilku wiązek i pewnie akurat tę końcową masz z oprawkami ale któraś inna jest bez tego oświetlenia i brakuje w niej kawałka przewodu. Gdybyś miał schemat elektryczny FFII to kwestia pewnie tylko zajrzenia w kilka złączek i ewentualnie dołożenie kilku kabelków. Bezpiecznik nic nie da bo bezpiecznik ten sam co lampka w podsufitce jak lampka działa znaczy bezpiecznik jest O.K.
Pozdrawiam

No to może byc problem, bo nie wiem jak się dalej do tej instalacji dobrać.
Cytat:

Napisał conris (Post 382827)
sprawdzaleś przy otwartcyh drzwiach, gdy włączona jest sufutówka,?[swieca]

Tak, sufitowa lampka była włączona, zresztą próbowałem i tak i tak.

langolier 16-11-09 10:47

Cytat:

Napisał conris (Post 382882)
Eee..e.Drzwi moga byći otwarte , ale wlącznik w sufitowce wylaczony

Oświetlenie skarpetek jest niezależne od lampki górnej i z tego co wiem - nie można go wyłączyć (chyba że wyciągając żarówki....)

---------- Post dodany o 10:47 ---------- Poprzedni post był z 10:39 ----------

Cytat:

Napisał Qnik (Post 383255)
No to może byc problem, bo nie wiem jak się dalej do tej instalacji dobrać.

Przepraszam za insynuację ale może wsadziłeś nie w te gniazda co trzeba ?
O ile pamiętam to jest tam kilka miejsc gdzie można wcisnąć te żarówki i o ile pamiętam to właściwe są te gniazda najbliżej konsoli środkowej....

Qnik 16-11-09 11:05

No kurcze, może. Wsadziłem te żaróweczki do gniazd koloru szarego,bardzo blisko konsoli środkowej.

kaszek 16-11-09 12:00

Muszą pasować do żarówek :)
Dwa charakterystyczne rowki w gnieździe.

Qnik 16-11-09 12:36

A mógłby ktoś z was zrobić dokładne zdjęcie jak wyglądają te gniazda, bo kurcze wydawało mi się, że te w które włożyłem żaróweczki, to są jedyne.

zagłoba 16-11-09 13:24

Gniazda muszą mieć przewody je zasilające. Sprawdź od strony pasażera, gdzie te przewody idą i sam dojdziesz czego brakuje.
Pozdro.

Qnik 17-11-09 18:02

Cytat:

Napisał zagłoba (Post 383351)
Gniazda muszą mieć przewody je zasilające. Sprawdź od strony pasażera, gdzie te przewody idą i sam dojdziesz czego brakuje.
Pozdro.

To sprawdzę na dniach, bo ojciec pojechał Focusem :P

conris 17-11-09 18:19

Dzisiaj dołożyłem i dla pasażera.Dość długo nie mogłem wcisnąć żarówki 5W5, ale się udało.Dyskretny efekt dają małe pomaranczowe od bocznych kierunków
Żebyście zobaczyli minę elektryka z ASO gdy pokazałem mu ideę.Mocno się zdziwil,a nawet nie wiedzał że coś takiego istnieje.A co ciekawe nie ma tego w komp.bazie czesci zam.
Szukaliśmy oprawek, końcówek okablowania i nie bylo.

stifo77 23-11-09 18:39

Cytat:

Napisał kaczozord (Post 312141)
Ja tej instalacji nie miałem. Prowadziłem samodzielnie od lampki na górze - a w oryginalnej instalacji (o ile takowa była) to na pewno nie szła od lampki, tylko gdzieś z dołu, z tego pająka kabli, koło nóg kierowcy.

Możesz opisać jak to robiłeś? A w zasadzie, jak znaleźć u dołu kable od górnej lampki?

moons 23-11-09 19:31

tutaj masz linka:
link
Pozdrawiam

kaczozord 24-11-09 21:50

@stifo77: Prosty patent taki jak widać w czwartym poście tego wątku jaki podał @moons. Biegun do bieguna i własne poprowadzenie instalacji wraz z zamontowaniem odpowiednich (dla nas) żarówek/diodek.

Qnik 06-12-09 21:10

Cytat:

Napisał Qnik (Post 383955)
To sprawdzę na dniach, bo ojciec pojechał Focusem :P

Sprawdziłem, co dziwne to z oprawek odchodzi tylko jeden kabel (szary), z tego co mi się wydaję to powinny być chyba dwa - zasilanie i uziemienie, prawda??

Stian18 06-12-09 21:26

grzebałem w samochodzie ale nic nie znalazłem... moze źle szukalem. znalazłem jakis czujnik chyba od alarmu tylko xD

langolier 06-12-09 21:30

Cytat:

Napisał Qnik (Post 391477)
Sprawdziłem, co dziwne to z oprawek odchodzi tylko jeden kabel (szary), z tego co mi się wydaję to powinny być chyba dwa - zasilanie i uziemienie, prawda??

Nie ma siły, obwód musi się zamknąć :)
może w kablu są dwa druciki albo masę uzyskuje się gdzieś bardzo blisko oprawki

Qnik 06-12-09 23:20

Cytat:

Napisał langolier (Post 391491)
Nie ma siły, obwód musi się zamknąć :)
może w kablu są dwa druciki albo masę uzyskuje się gdzieś bardzo blisko oprawki

Tylko ten kabelek za cienki jest, nie sądzę, by tam się mieściły dwie "żyły" :P

Dopiero w nastepny weekend będę miał możliwość dokładnego sprawdzenia

langolier 07-12-09 08:36

Cytat:

Napisał Qnik (Post 391548)
Tylko ten kabelek za cienki jest, nie sądzę, by tam się mieściły dwie "żyły" :P

Powiem Ci coś "odwrotnie": oglądałem w hipersklepie przewody rozruchowe. Nie uwierzysz jaka może być gruba izolacja a jak cienki drucik miedziany....Aż się dziwię, że nie słychać nic o pożarach z tego powodu...

fokus2005 07-12-09 10:45

witam ja w swojej focce mam taka instalacje i wstawilem 2 diodowe zarówki kolor blu po obu stronach w nocy efekt bardzo fajny polecam

michtat 14-01-10 14:05

A robił ktoś może w FFI podświetlenie "skarpetek" z tyłu? Bo przymierzam się do pociągnięcia instalacji bo niestety fabrycznie przodu nie mam, a przy okazji można by pociągnąć do tyłu.

qrczakos 14-01-10 14:23

Cytat:

Napisał michtat (Post 404526)
A robił ktoś może w FFI podświetlenie "skarpetek" z tyłu? Bo przymierzam się do pociągnięcia instalacji bo niestety fabrycznie przodu nie mam, a przy okazji można by pociągnąć do tyłu.

Czym chcesz podświetlać? Bo ja sobie kupiłem 5 listw z diodami LED o długości 25cm.. Jutro będę je zakładał więc jak zrobię to pyknę fote i pokażę:) Aczkolwiek ja na tył zamierzam te listwy na opaski samozaciskowe(tzw. zipy) przyczepić do spodu foteli.. Tam patrzałem sobie jak to wygląda i jest coś takiego że możnaby przyczepić:) Taka nazwijmy to 'belka' ale myślę że jest to taka beleczka do oparcia sobie nóg

michtat 14-01-10 14:26

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 404529)
Czym chcesz podświetlać?

Myślałem o takiej samej oprawce jak jest po stronie kierowcy-tzn sama oprawka z żarówką w5w i pewnie też przyczepiona na opaski do fotela od dołu - tak sobie to wymyslilem, ale można i listwęz diodami


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi