Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCi - Komunikat: Usterka silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=68518)

Keicam217 22-02-14 19:25

1.6 TDCi - Komunikat: Usterka silnika
 
Siemka. Mam taki kłopot, na wyłączonym silniku przekręcam kluczyk w pozycję w której zapalają się kontrolki, pokazuje mi się 'usterka układu silnika'. Jak przekręcę na zero i znów na pozycję gdzie zapalają się kontrolki, komunikatu już nie ma (dzieje się to gdy silnik jest zimny). W czasie jazdy komunikat pokazuje się gdy silnik jest już ciepły. Kiedy się zatrzymam, wyłączę i ponownie zapalę silnik, komunikat znika. Byłem na komputerze u znajomego, pokazuje 'brak błędów' w momencie gdy komunikat się wyświetla i gdy go nie ma, również. Jedyne co komputer pokazał, to...nie dokładnie pamiętam ale coś : NIEKOMPLETNY...........WTRYSKU PALIWA. Jakoś taki tekst, w miejscu kropek jest jeszcze jakieś słowo. Czy ktoś może miał podobną sytuację, lub wie co to może być? Dodam, że silnik 1.6 tdci 109km, wycięty DPF 160tys przebieg. Leje tylko pewne paliwo, nic lewego. Myślałem o wymianie filtra paliwa, ale wymienia się co 60tys więc jeszcze 20tys zostało...Pomyślałem też, że po założeniu gwintu, a co za tm idzie twardszej jazdy, poluzował się jakiś czujnik czy coś. Będę wdzięczny za pomoc:)

ffelmer 26-02-14 18:17

I. F. aliwa
II. świece żarowe -> przekaźnik
III. a kiedy był wycięty dpf? miałeś tylko suchy czy i z dodatkiem? nie było żadnych krzaków wcześniej? dobra maa? nie programowałeś PCM/ECU po wycięciu?

marcysia 28-07-14 21:49

Podłącze się do tematu. U mnie sprawa wygląda tak: 1,6 TDCI 109KM, DPF wycięty 15 tys. temu, 5 tys. temu zaślepiony i wcześniej wyczyszczony EGR. Filtr paliwa wymieniony 2 tys. km temu. Od dwóch tygodni mam podobny problem. Jak nagrzeję silnik, np. w trasie lub podczas jazdy po mieście do czasu wyłączenie silnika nigdy nie wyskoczy żaden błąd. Po przejechaniu kilkudziesięciu a nawet kilkuset kilometrów zatrzymuję się na parkingu, po chwili wsiadam do auta, odpalam i "usterka układu silnika", zapala się czerwona kontrolka na desce ale nie wchodzi w tryb serwisowy. Jedzie normalnie tylko świeci błąd. Po kilku odpaleniach albo po wystudzeniu silnika rano odpalam i znów jest ok.....do czasu zagrzania. Podpięcie pod ELM-a nic nie daje - ani zamrożonych ramek ani błędu nawet, gdy w chwili podpięcia świeci na desce. Ktoś ma jakiś pomysł?

swiatus 24-08-14 14:45

Witam wszystkich. Dołączę się do tematu. Po odpaleniu silnika zaczęła świecić mi się pomarańczowa kontrolka silnika. Udałem się do warsztatu na podłączenie do komputera i odczyt błędów. Urządzenie V-SCAN DS936 pokazało 4 błędy:

1025 Not find text ID=8b131025
1025 Not find text ID=2201025
1025 Not find text ID=58241025
P1245 Alternator load input failed low

I teraz takie moje pytanie: Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi co oznaczają w/w kody?
Z tym ostatnim domyślam się że coś nie tak jest z ładowaniem, ale samochodzik chodzi bez zarzutów. Kontrolka alternatora nie świeci ani nie mruga.
Zależy mi na tych błędach 1025 bo nigdzie nie mogę nic o nich znaleźć.
Z góry dziękuję i pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi