Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCI 115KM po regeneracji wtrysków odpala tylko na plaka i kopci (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79642)

irmax 07-02-17 21:32

1.8 TDCI 115KM po regeneracji wtrysków odpala tylko na plaka i kopci
 
Witam.

Zakupiłem Focusa z uszkodzonymi wtryskiwaczami (1.8 TDCI 115 koni, 2002r).
Zleciłem regenerację wtryskiwaczy specjalizującej się w tej dziedzinie firmie, koszt 1400zł. Mój mechanik je zamontował spowrotem, wyczyścił układ paliwowy, wymienił filtry. Jednak po odpaleniu pracował na 1-2 cylindry i strasznie kopcił. Odpala tylko na plaka. Zaślepienie EGR raczej nie pomogło.

Niby teraz po odpaleniu chodzi na 4 gary, ale nadal kopci jak lokomotywa.

Podczas dodawania gazu w podłogę obroty rosną jedynie do 2 tys obrotów/min, a z tyłu kłęby biało-niebieskiego gryzącego dymu.

Co to może być?[niewiem]

siwy05 09-02-17 08:02

Kody wtrysków zapisane na nowo?

pawlos183 09-02-17 08:54

Mój tak robił właśnie, pomogło kodowanie wtrysków jak mówi Siwy

Tal-Rash 10-02-17 15:41

Mój stary mk1 robił tak przed regeneracją wtrysków :/
Zostały zregenerowana ale nie zakodowane przez co tylko nie równo chodził i przerywał przy małym gazie.
Po zakodowaniu wszystko git.
Kolejna sprawa to że do zregenerowanych wtrysków należy wygenerować na maszynie kody. Dostałeś je? Powinieneś.
Teraz trzeba je wprowadzić do pcm.

Dorian87 10-02-17 22:14

Panowie bzdura z tymi kodami. Bez kodow tez musi prawidlowo pracowac silnik. Delphi jest czuly na powietrze w paliwie i wtryski sie zacinaja. dlatego dobrze trzeba odpowietrzyc przed uruchomieniem odpowietrzanie moze nawet potrwac kilka godzin . w mondeo sie tego namontowalem tyle i nigdy nie pracowal zle silnik na niezakodowanych wtryskach.

pawlos183 11-02-17 08:59

Mój pracował źle aż wpadł w tryb awaryjny. Pojechałem do mechanika który robił mi wtryski i zakodował je na nowo. Samochód odpukać od tamtej pory chodzi bez zarzutu

bejzbol 11-02-17 09:27

Potwierdzam, u mnie też kodowanie na nowo pomogło

czarkoski 11-02-17 11:25

Ja tez się wtrącę, wtryski i pompa wtryskowa po regeneracji, i zonk !
jak sie przyznał mechanik musiał od nowa zakodować wtryski
i pomogło

jaszczurtd 11-02-17 15:32

Cytat:

Napisał Dorian87 (Post 1159329)
Panowie bzdura z tymi kodami. Bez kodow tez musi prawidlowo pracowac silnik.

W mondeo masz zupełnie inny układ (Delphi, ale nowszej generacji), który ma samoadaptację wtryskiwaczy, przy której kody nie są aż tak niezbędne.
Natomiast Delphi w 1.8TDCI do prawidłowej pracy wymaga kodów bezwzględnie.

Waclaw237 12-02-17 01:48

Moja Foka 1.8 TDCi 2002 po regeneracji pompy wtryskowej i wtrysków wymianie filtra paliwa pracuje głośniej niż przed naprawą, pali też więcej (tak wynika z chwilowych wyników spalania),Kierownica jak i inne elementy na wolnych obrotach wpadają w lekka wibrację.
Po nagrzaniu wibracje minimalnie są niższe ledwo wyczuwalne.
Niby wtryski były kodowane na nowo.
Panowie jakieś sugestie co mógł mechanik skopać?
Dodam ,że wtryskiwacze były zapakowane oddzielnie i ponumerowane.Wydruk z wtryskiwaczy też był.

Dorian87 18-02-17 21:45

Cytat:

Napisał jaszczurtd (Post 1159365)
W mondeo masz zupełnie inny układ (Delphi, ale nowszej generacji), który ma samoadaptację wtryskiwaczy, przy której kody nie są aż tak niezbędne.
Natomiast Delphi w 1.8TDCI do prawidłowej pracy wymaga kodów bezwzględnie.

Tak masz racje info sprawdzone.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi