Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Wskaźnik paliwa nie działa - problem. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60050)

Yogi1 08-10-12 17:41

Wskaźnik paliwa nie działa - problem.
 
Witam
Posiadam świeżo kupionego Focusa MK1 1,8 TDDI z 2003 roku.
Zacznę od początku. Zaraz po kupnie samochodu do baku zostało wlane ok. 9 litrów paliwa na powrót do domu, ponieważ świeciła się rezerwa. Po zatankowaniu wskazówka wskazała ponad połowę zbiornika co mnie zdziwiło. Podczas tankowania dystrybutor odbijał jakby w baku było pełno i to nie wina stacji - sprawdzałem na innych. Problem odbijania rozwiązałem - okazało się, że rura łącząca wlew z bakiem była skręcona i jej światło zostało zwężone a po prawidłowym zamontowaniu tankowanie wróciło do normy.
Po zatankowaniu do pełna zaraz po wyjechaniu ze stacji wskazówka wskazała zero oraz zaświeciła się kontrolka rezerwy. W trybie serwisowym zegarów wskaźnik paliwa wykonuje pełny ruch więc to nie zegar. Wyświetla się kod błędów DTC 9202 czyli Otwarty obwód pompy paliwa.Wtyczka od czujnika paliwa (pod tylna kanapą) jest dobrze zamontowana oraz jest napięcie na stykach- 11,2V. Podłączałem inny czujnik paliwa i jest to samo - jeśli uszkodzony jest czujnik w baku to po podłączeniu innego wskazówka powinna coś pokazać? :smt017

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdawiam

Yogi1 10-10-12 19:19

Problem po części rozwiązany.
Diagnoza: czujnik paliwa w baku jest uszkodzony. Po podłączeniu sprawnego i wychyleniu pływaka jakby w baku było pełno wskazówka poziomu paliwa zaczęła się bardzo wolno podnosić. Po ok. 5 minutach doszła do niecałej 1/4 :shock:. W warsztacie powiedziano, że sygnał musi przejść przez komputer, dlatego tak długo to trwa. Nie jest to jak podłączenie żarówki=efekt natychmiastowy. Pozostaje wyjeżdżenie paliwa lub jego spuszczenie, demontaż zbiornika i wymiana pływaka.
Pozdrawiam!

blackdriver 11-10-12 21:01

Hejka
Miałem podobny problem. Dzisiaj tankowałem do pełna ale po odpaleniu silnika zauważyłem że wskazówka dalej leży i świeci się rezerwa (też mam 1.8 TDDi tyle że z 2001r). Już kiedyś miałem tak samo ale wówczas podobnie jak i dzisiaj pomogło wyłączenie silnika i wyjęcie kluczyka. Po chwili podczas ponownej "próby" już było ok a wskazówka poziomu paliwa momentalnie powędrowała na max :) nie wiem dlaczego tak się działo ale grunt że pojawia się to sporadycznie i chwilowo hehe ;)

Alister 13-05-14 21:34

Wskaźnik poziomu paliwa dziwny objaw
 
Witam

Mam nietypowy objaw wskaźnika poziomu paliwa.

Wyjeździłem paliwo do zapalenia się rezerwy, zatankowałem full a wskaźnik podnosi się tylko o jakieś 3-4mm czyli do stanu przed tankowaniem. Lampka rezerwy też się świeci.
Trochę dziwne bo albo powinno działać albo nie, a tu trochę się podnosi i koniec.
Obstawiam na zawieszenie się pływaka ale może to coś w zegarach. Może miał ktoś już taki objaw i wie co zrobić z tą usterką.

PS. Do pływaka żeby się dostać trzeba zdemontować zbiornik paliwa czy jest jakaś magiczna sztuczka :)

loskamilos 14-05-14 10:28

Jeżeli masz komputer pokładowy to w nim masz w trybie serwisowym (długie przytrzymanie S i przechodzenie dalej przez krótkie S) odczyt ilości paliwa (w litrach). Jak nie to pozostaje patrzenie na tryb serwisowy zegarów, ale tam nie ma odczytu w jednostkach tylko odczyt wartości z ADC.

Falcon 14-05-14 10:57

Skoro świeci mu się kontrolka rezerwy to nie może mieć komputera. Chyba, że sam dokładał.

kiceq 25-05-14 12:12

Cytat:

Napisał Falcon (Post 980447)
Skoro świeci mu się kontrolka rezerwy to nie może mieć komputera. Chyba, że sam dokładał.

Czyli jesli mamy oryginalnie zalozony komputer pokladowy to rezerwa sie nie zapala? Ostatnio po montazu komputera pokladowego mam problem z rezerwa . Dlugo sie nie zapalala, wskaznik kilometrow do przejechanie na komputerze pokazywal 60 km, po ponownym odpaleniu i przejechaniu kilku km, rezerwa sie zapalila a wskazania ilosci paliwa na komputerze skoczylo do 80 km. Dodatkowo w trybi\e serwisowym zegarow jest blad 9202(czytalem ze moze byc to blad wskazania paliwa). Czy moze to byc wina montazu komputera czy raczej zbieg okoliczności ? Który pin w komputerze przekazuje informację z pływaka w zbiorniku?

loskamilos 25-05-14 12:52

Ta informacja idzie pinem 12 licznika (ten pin, który trzeba dodać we wtyczce licznika)

kiceq 26-05-14 17:07

Ok, wiec raczej jest wszystko ok bo sprawdzalem kilka razy. Pojezdze i zobacze jak to bedzie sie zachowywac.

milman 06-06-14 23:40

Cytat:

Napisał loskamilos (Post 980435)
Jeżeli masz komputer pokładowy to w nim masz w trybie serwisowym (długie przytrzymanie S i przechodzenie dalej przez krótkie S) odczyt ilości paliwa (w litrach). Jak nie to pozostaje patrzenie na tryb serwisowy zegarów, ale tam nie ma odczytu w jednostkach tylko odczyt wartości z ADC.

Wartości ADC czyli dokładnie co?

http://files.tinypic.pl/i/00538/3s7s9rx5j91o_t.jpg

Mam wskazówkę praktycznie na "0", samochód dalej jedzie. Jak myślicie, do którego momentu mogę jechać na żydzie? Wiem, że śmieci ze zbiornika etc., ale tak z czystej czekawości :)

drake 07-06-14 00:00

u mnie w FF2 po zapaleniu rezerwy (dystans wg. komputera 80 km), przejechałem 80 km, wskazówka się położyła, przejechałem (musiałem) jeszcze 30 kilometrów bardzo wolnym tempem bez zająknięcia, zatankowałem i pojechałem dalej. Podczas tego spektaklu nerwów, auto zyskało dużo w moich oczach :)

milman 07-06-14 00:04

Cytat:

Napisał drake (Post 986432)
u mnie w FF2 po zapaleniu rezerwy (dystans wg. komputera 80 km), przejechałem 80 km, wskazówka się położyła, przejechałem (musiałem) jeszcze 30 kilometrów bardzo wolnym tempem bez zająknięcia, zatankowałem i pojechałem dalej. Podczas tego spektaklu nerwów, auto zyskało dużo w moich oczach :)

Hmmm... nie wiem czy będzie tak samo z MK1 ;p ale zastanawia mnie czy warto posiłkować się odczytami z trybu serwisowego?

Radek_16V 11-06-14 13:30

Cytat:

Napisał milman (Post 986430)
http://files.tinypic.pl/i/00538/3s7s9rx5j91o_t.jpg

Mam wskazówkę praktycznie na "0", samochód dalej jedzie. Jak myślicie, do którego momentu mogę jechać na żydzie? Wiem, że śmieci ze zbiornika etc., ale tak z czystej czekawości :)

Ja jak jadę zatankować na Ukrainę, to spuszczam nie mniej niż grubość wskazówki poniżej 0 :) wtedy przejeżdżam 20km i do baku wchodzi 50 litrów ;)

timmi86 21-04-17 18:50

Wiecie czy objawy jak na filmiku mogą być spowodowane problemem z czujnikiem poziomu paliwa w baku albo zegarami, a może jeszcze coś innego?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi