Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Nawigacja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34851)

Marioooo 21-01-10 11:20

Nawigacja
 
Witam potrzebuję kupić nawigacje do 1000pln na Europe i Polske tylko że kompletnie sie na tym nie znam ,może doradzicie .Dzięki:smt001

Ranid 21-01-10 13:10

Moja propozycja to Goclever 5010 FM BT 5.0'' cali można to kupić za około 500zł.Możliwość podłączenia kamery bezprzewodowej na tylną szybę widać ekstra.Mam taką uchwyt stabilny,wygląd i wykonanie dobre,bateria trzyma trzy godziny [używam ją w motorze] zasilanie w uchwycie więc po zabraniu navi nie trzeba odłączać kabla.Radzę również nie kupować mniejszej jak 5''.

pszeem 22-01-10 12:20

ewentualnie jeśli nie jest Ci niezbędna kamerka cofania i tym podobne, ma to być tylko nawigacja to pomyśl o jakimś palmtopie np mio p560 i do tego program nawigacyjny typu IGO8 lub automapa, choć przyznam, że automapa w europie płata figle, dużo pewniejszy jest igo, natomiast automapa lepiej radzi sobie w kraju

baculka 22-01-10 12:24

witam,

Ja korzystam z AutoMapy. Na teren Polski się sprawdza. Tydzień czasu tez używałem jej w wielkiej brytanii i tez nie miałem problemów. Ktoś pisał, że w europie potrafi płatac figle. Może za którto jej używałem w GB. Generalnie uważam, że program ten daje radę.

pszeem 22-01-10 13:00

Program jest świetny ale np jadąc do Chorwacji nie wiedzieć czemu nie chciał mnie prowadzić autostradami tylko liczył trasę która nieustannie informowała mnie za 1000m zjedź z autostrady, być może w UK ma bardziej dopracowane mapki, ba być możne nowa wersja 6.1 w europie już się nie gubi, ja jadąc tam miałem najaktualniejszą wówczas tj 5.0.5

Arturek 22-01-10 13:02

Cytat:

Napisał Marioooo (Post 406657)
Witam potrzebuję kupić nawigacje do 1000pln na Europe i Polske tylko że kompletnie sie na tym nie znam ,może doradzicie .Dzięki:smt001

Witam
Pomyśl np. o Clarionie - masz mapy Europy i mapę Polski firmy MapaMap (nie najgorsza, myślę, że porównwalna z MapąMap).
pozdrawiam
Arturek

kleofas 22-01-10 13:06

MapaMap porównywalna z MapąMap [screwy]

Arturek 22-01-10 16:46

Cytat:

Napisał kleofas (Post 407082)
MapaMap porównywalna z MapąMap [screwy]

A czy musisz obrażać rozmówców mających inne zdanie niż Twoje?
W mojej piaskownicy inaczej wyrażamy opinie.

Czy znasz jedną dobrą mapę Polski która zawiera najwięcej danych?
Ludzie na forum używają różnych bo każda ma swoje plus, minus, różne dokładności różnych części kraju.
popularne:
- automapa
- mapamap
- emapa w MIO
- IGO
- TT

kleofas 22-01-10 17:03

Arturek - O CO CI CHODZI?
po pierwsze - skąd znasz moje zdanie? nigdzie go nie wyraziłem, więc nie pisz bzdur
po drugie - emotka "screwy" jest jak najbardziej na miejscu (porównujesz MapęMap do MapyMap czyli samą do siebie - to chyba jest trochę "niedorzeczne"?)
ale jak chcesz się czuć obrażony to ja nic na to nie poradzę

iAntonio 22-01-10 19:42

Jeśli miałbym polecić nawigację to Garmin lub TomTom.
Od znajomych wiem że mapy Garmina bardzo dokładne i szczegółowe.
Osobiście używam TomTom One i jestem zadowolony - zaprowadził mnie do Irlandii i z powrotem bezbłędnie. W drodze do Chorwacji problem tylko w Słowenii. Poza tym używam często i OK.

hol 22-01-10 20:03

Zanim zdecydujesz się na mapę, pomyśl o aktualizacjach, które będą niezbędne - zwłaszcza w naszym kraju. O ile wiem, Garmin pod tym względem wychodzi najlepiej (najtaniej). Najdroższy jest TomTom, Automapa też w cholerę kosztuje.

pszeem 22-01-10 23:53

co do ceny to kwestia względna:
Rekomendowane ceny detaliczne (z VAT):
229.00 PLN - AutoMapa Polska XL
429.00 PLN - AutoMapa Europe
wychodzi minimum kilka aktualizacji w skali roku
licencja jest ważna rok
są bardzo aktualne bazy poi z których dość często zdarza mi się korzystać, do garmina się nie potrafiłem przekonać przez jego niezbyt dużą dokładność na terenie Śląska
stałem się wygodny i lubię jak mapa zna numery ulic z literkami typu 1a 2c itd.
jednak wiadomo że ile użytkowników tyle opini


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi