Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [FFI] Przednie Lampy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21319)

bartek1351 16-03-08 09:28

[FFI] Przednie Lampy
 
Szukam jakis lamp na przod do mojej foki. Moja foka jest przed liftem takze najlepiej zeby lampy nie mialy zespolonych kierunkwskazow.

Co myslicie o tym modelu : http://moto.allegro.pl/item323642350...lack_hit_.html

Patrzac na zdjecie nie maja zespolonych kierunkowskazow. Moze ktos ma takie na swoim aucie ?? Chetnie zobacze jakas fotke jak to wyglada.

Propozycje innych lamp mile widziane :) Szukam czegos w co z czasem bede mogl upchnac HIDy

NeroN 16-03-08 10:37

Wygladają super. :P

Ale jeśli zaley Ci na jakości świecenia to zostań przy oryginalnych albo kup Ori Xenon.

bartek1351 16-03-08 10:48

Cytat:

Napisał NeroN
Wygladają super. :P

Ale jeśli zaley Ci na jakości świecenia to zostań przy oryginalnych albo kup Ori Xenon.

no ale cena ~ 2000zl [banghead]

moons 16-03-08 12:41

Cytat:

Napisał bartek1351
no ale cena ~ 2000zl [banghead]

Na aledrogo jest już jeden komplet za 1800, facio zaczynał od 2200 to może coś jeszcze da się stargować [chytry] . Przy innej kombinacji masz lekko licząc: lampki jakieś 800zł plus dobry HID koło 500zł to Ci wychodzi 1300zł i nie znasz dnia ani godziny kiedy ktoś Ci się przyczepi do tego że HID w zwykłej lampie. A co do lamp które podałeś w pierwszym swoim poście to są lampy które ma już kilka osób w klubie, i lampy te mają kierunki. Niestety lamp przedliftowych już nie znajdziesz, to znaczy innych niż seria [banghead] . Na allegro są jedne przedliftowe z ciemnym wkładem, podawałem Ci link w innym poście ale wyglądają identycznie jak seria tylko ciemne.
Pozdrawiam

bartek1351 16-03-08 18:42

a co myslicie o tych lampach http://allegro.pl/item323121553_lamp...170_01_04.html do tego wrzucic hidy ?

kasprzak 16-03-08 19:09

Wygladaja jak Ori Xenony... :roll:
Ladnie wygaldaja, szkoda ze nie mial ich ten koles wczesniej bo bym wzial te.
Wsadzisz HIDy i przypasi. Silniczki zapewne beda pasowaly od Ori lamp...

MisiekT 16-03-08 19:11

to prawdopodobnie po prostu oryginal, tyle ze bez logo forda... sprawdz tylko czy to na pewno homologacja na xenon i czy nie z Anglika i tyle...
jak chcesz HID to najlepszy wybor - po dorzuceniu spryskiwaczy bylbys prawie na legalu...

moons 16-03-08 19:29

całkiem sprytne rozwiązanie, tylko zorientuj się czy znajdziesz takiego HIDa że będzie pasował do tego. Pamiętaj że HIDy teraz są produkowane żeby pasowały do różnych lamp i mają po prostu mocowania robione pod konkretne żarówki H1, H7 czy H4, natomiast te lampy to są zamienniki oryginałów i zapewne mają inne mocowania na palnik. A no i silniczki do xenonków idą inne niż masz w zwykłych lampach.
Pozdrawiam

NeroN 17-03-08 09:46

To jest DEPOwski zamiennik.

MisiekT 17-03-08 09:56

Cytat:

Napisał NeroN
To jest DEPOwski zamiennik.

tak, ale pytanie czy to tak jak z lampami od st170 Visteona - teraz Visteon sprzedaje je juz pod swoim logo i sa to oryginaly po prostu... z Depo moze byc tak samo....

DejaVu 17-03-08 18:25

Cytat:

Napisał moons
nie znasz dnia ani godziny kiedy ktoś Ci się przyczepi do tego że HID w zwykłej lampie.

jakiej zwykłej. przecie jest soczewka :!: ja byłem na diagnostyce(tam również ten sam facio robi przegląd) ustawiałem juz ze 3x bo modzilem i ani razu nie powiedział że nie legalne. nawet się nie doczepił ze nie ma spryskiwaczy. Nie róbcie z igły wideł. Bartek ale te ori są srebrne.tył masz już czarny.zdecyduj się w jakim kierunku chcesz iść.

Yerzo 17-03-08 18:27

Cytat:

Napisał moons
całkiem sprytne rozwiązanie, tylko zorientuj się czy znajdziesz takiego HIDa że będzie pasował do tego. Pamiętaj że HIDy teraz są produkowane żeby pasowały do różnych lamp i mają po prostu mocowania robione pod konkretne żarówki H1, H7 czy H4

Tutaj jest adapter (jakaś blaszka) żeby z ori d2s lub d2r przeskoczyć na np. HIDowe H7
http://allegro.pl/item323942944_adap...ips_xenon.html

Czyli można kupić tą lampe xenonową, zestaw HID h7 i adapter

MisiekT 17-03-08 18:37

przemekdeja, fajnie ze sie nie przyczepil, ale tylko dlatego ze nie chcial sie przyczepic bo pewnie widzial juz takich autek sporo i tyle... poza tym stacja tracilaby mnostwo klientow jakby nie podbijali pieczatek za swiatla :P

fakt jest taki ze, mam nadzieje, w ciagu 1-2 lat, ktos nacisnie na stacje diagnostyczne i policje, zeby sprawdzali legalnosc xenonow i wtedy moze byc problem...
nie stac cie na xenon, to go nie kupuj i tyle... ale to wasze foczki...

DejaVu 17-03-08 19:21

Wiesz Michał hidy powinny być zakazane ale w zwykłych lampach. To one oślepiają. I wg każdy kto sobie tak montuje powinien być karany i faktem jest dla mnie ze taki kolo ma w [ass] innych użytkowników. soczewka dobrze ustawiona nie oślepia.

moons 17-03-08 20:27

Cytat:

Napisał przemekdeja
Wiesz Michał hidy powinny być zakazane ale w zwykłych lampach. To one oślepiają. I wg każdy kto sobie tak montuje powinien być karany i faktem jest dla mnie ze taki kolo ma w [ass] innych użytkowników. soczewka dobrze ustawiona nie oślepia.

sorki ale Twoja lampa też jest jak najbardziej zwykła a to że ma soczewkę nic nie oznacza. Była zaprojektowana i wyprodukowana do tego aby w niej świeciła zwykła żarówka halogenowa. Światło halogenowe a xenonowe to zupełnie dwie różne bajki. Co do przeglądów to nawet u mnie na takim za [ass] widzę sporo autek które jeżdżą na super niebieskich światłach czyli pewnie albo jakieś HIDy albo jakieś badziewiarskie żarówki nibyxenonowe. Pomyśl gdyby każdy taki zajechał na przegląd i diagnosta mu powiedział nie, nie zrobię przeglądu bo te światła są nieodpowiednie [readmore] . Stacja jest worek złociszy do tyłu bo pewnie tak samo jak i Ty i ja pojadą ludziska na inną stację i jeszcze inną aż w końcu przegląd się znajdzie. A co do świecenia to masz rację że przy odpowiedniej temp. żarników i w soczewkach oślepianie jest słabe ale to tylko dlatego że te lampy po prostu same z siebie nie świecą i na tyle mocno "zabijają" światło że oślepianie jest słabe. Podejrzewam że zakładając najzimniejsze xenony wcale nie odróżniało by się od jakichś lepszych żarówek, co jest ich jakby nie patrząc plusem 8)
Pozdrawiam

MisiekT 17-03-08 20:28

Przemek, oslepia oslepia... moze przy super ustawieniu i w ogole oslepia malo, ale nawet soczewka do swiatla xenonowego nie jest przystosowana...
poza tym najdrobniejszy syf na kloszu sprawia ze wiazka lata juz w kazda strone, wiec jezeli nie spryskasz swiatelek co jakis czas, tez milo nie jest...

zreszta, mi tam rybka... wszystko jest kwestia indywidualna - ja tam fanem legalnosci nie jestem ale staram sie innym na drodze zycia nie utrudniac... gdyby chodzilo o sam legal, to juz dawno mialbym u siebie :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi