Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] drżenie pow. 100km/h (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33009)

kriss--ol 29-11-09 13:45

drżenie pow. 100km/h
 
podczas przyśpieszania drży gdy odpuszczę gaz przestaje jeden koleś stwierdził że to najprawdopodobniej półosie, czy ktoś mógłby odpowiedzieć na to pytanie twierdząco [niewiem]

J-23 29-11-09 13:48

bardzo możliwe, miałem podobnie i niestety musiałem wymienić obie półosie bo już nie nadawały się do jazdy.

YaNkE 29-11-09 13:55

pare watkow nizej od biezacego w dziale "Opony, felgi, hamulce i zawieszenie" masz temat o drzeniu pow. 80km/h .... nie ma potrzeby dublowac wypowiedzi w 2 dzialach.... wystarczylo poszukac

kriss--ol 29-11-09 17:27

Cytat:

Napisał YaNkE (Post 388971)
pare watkow nizej od biezacego w dziale "Opony, felgi, hamulce i zawieszenie" masz temat o drzeniu pow. 80km/h .... nie ma potrzeby dublowac wypowiedzi w 2 dzialach.... wystarczylo poszukac

oczywiście masz rację ale ten temat raczej pasuje do tego działu a nie do zawieszenia poza tym jestem tu nowy i nie musisz od razu mnie atakować ale dziękuje za podpowiedź xD

cywek 29-11-09 20:48

to nie atak tylko instruktaż 8-) wpisałbyś "drżenie" i masz... 1 wynik to szukany problem

arti32 29-11-09 21:08

Tak kolego na 90% wewnętrzny przegub półosi, zacznij od sprawdzenia prawej półosi bo często właśnie pada prawa. A dokładniej zużywa się część zwana kielichem przegubu wewnętrznego.
Oryginał tylko jako komplet około 1000 zł zależy od źródła, na allegro bywają zamienniki czeskie lub japońskie w cenie około 550 zł. Lub same kielichy chyba po regeneracji około 300zł. Przy wymianie prawej półosi dobrze jest też sprawdzić łożysko podpory półosi ono też może wprowadzać drgania jak padnie.
No i odzysk, cała półoś z przegubem zewnętrznym i łożyskiem około 200zł.
Ale czy sprawna to trzeba samemu sprawdzić przed zakupem.
Nie koniecznie padają obie na raz. Zacznij od sprawdzenia prawej dłuższej one częściej się psują.

Ranid 29-11-09 21:29

Jeżeli to drżenie stało się nagle to nie może się przegub wyrobić tak szybko,radzę sprawdzić zawieszenie,ja np.przy takich objawach wymieniłem wachacze bo tylna tulejka oberwała się i cały Mcpershon wpadał w wilbrację.

kriss--ol 29-11-09 21:34

dzięki panowie drżenia jest narastające na początku roku zaczęło mnie to niepokoić ale nie było strasznie teraz jest coraz gorzej

Aras 29-11-09 21:45

Możesz jeszcze spróbować wcisnąć smaru do przegubów. Być może drżą, bo smar rozrzucił się po gumach (condomach ;-)) a w przegubie jest sucho.
U mnie jest dokładnie to samo (przy przyśpieszaniu od 80-100). Póki przeguby nie stukają, to spróbuj je nasmarować. Najczęściej to przeguby przy skrzyni biegów, bo mają mniejsze wychylenie od tych zewnętrznych, przez co smar słabo się rozprowadza. Ja u siebie przesmarowałem profilaktycznie wszystkie (strzykawką) i mniej drży, ale całkowicie nie ustało drżenie :-/

arti32 29-11-09 23:57

Smarowanie nie wiele pomoże, w kielichu wytarł się rowek w miejscu gdzie się ślizga krzyżak i przeskakuje miast się ślizgać. Na to tylko wymiana kielicha.
Mam zdjęcia z wymiany mojej półośki tylko nie mam czasu zrobić opisu.

mar213 30-11-09 01:15

Popieram kolegę miałem od 80 i w górę i było coraz gorzej - wymiana prawej półosi krzyżaka i kielicha - zapłaciłem za zamienniki z robocizną 900zł - bolesne ale koniecznie Powodzenia życzę

wro_bel 30-11-09 08:32

Ja również miałem tak, że autko drżało dość mocno przy wciskaniu gazu jadąc z prędk. 90-100 kmh. Ostatnio zauważyłem, że przednie opony są bardziej zużyte od wewnątrz i w ogóle bieżnik jest gorszy niż w tylnych. Zamieniłem tył z przodem i drżenia ustąpiły prawie całkowicie.

paolos 30-11-09 11:21

Cytat:

Napisał kriss--ol (Post 389009)
oczywiście masz rację ale ten temat raczej pasuje do tego działu a nie do zawieszenia poza tym jestem tu nowy i nie musisz od razu mnie atakować ale dziękuje za podpowiedź xD

Kolego [chytry] , pozwolę sie z Tobą nie zgodzić,
Półosie, czy nie - to jednak skoro temat był juz poruszany w innym miejscu nie ma potrzeby tworzyc nowego, bo zwiększa się bałagan :smt104

A tłumaczenie że jesteś tu nowy, powiedzmy, że przez grzeczność , przemilczę [chytry]

[paolos]

arti32 30-11-09 20:55

Cytat:

Napisał wro_bel (Post 389174)
Ja również miałem tak, że autko drżało dość mocno przy wciskaniu gazu jadąc z prędk. 90-100 kmh. Ostatnio zauważyłem, że przednie opony są bardziej zużyte od wewnątrz i w ogóle bieżnik jest gorszy niż w tylnych. Zamieniłem tył z przodem i drżenia ustąpiły prawie całkowicie.

Jak auto zdziera opony to jedź na ustawienie zbieżności kół koszt około 60 zł, bo te nowe na przodzie też ci zedrze.

---------- Post dodany o 20:55 ---------- Poprzedni post był z 20:53 ----------

Cytat:

Napisał paolos (Post 389239)
Kolego [chytry] , pozwolę sie z Tobą nie zgodzić,
Półosie, czy nie - to jednak skoro temat był juz poruszany w innym miejscu nie ma potrzeby tworzyc nowego, bo zwiększa się bałagan :smt104

A tłumaczenie że jesteś tu nowy, powiedzmy, że przez grzeczność , przemilczę [chytry]

[paolos]

Mimo wszystko temat się rozwinął, to niech admin połączy obydwa tematy.

wro_bel 01-12-09 09:13

Cytat:

Napisał arti32 (Post 389497)
Cytat:

Napisał wro_bel
Zobacz post Ja również miałem tak, że autko drżało dość mocno przy wciskaniu gazu jadąc z prędk. 90-100 kmh. Ostatnio zauważyłem, że przednie opony są bardziej zużyte od wewnątrz i w ogóle bieżnik jest gorszy niż w tylnych. Zamieniłem tył z przodem i drżenia ustąpiły prawie całkowicie. Jak auto zdziera opony to jedź na ustawienie zbieżności kół koszt około 60 zł, bo te nowe na przodzie też ci zedrze.


Wiem o tym i jeszcze przed zamianą kół tył<->przód ustawiłem geometrię.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi