Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Audio, radia, głośniki i wszystko co z tym powiązane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53116)

hosearkadio 17-08-15 08:57

Dziękuję za podpowiedź antenę sprawdziłem dawno
##########################################
ZAMYKAM TEMAT CHIŃCZYKA
##########################################

Kupie sobie SONY i moduł Bt

Pozdrawiam wszystkich

midasek 24-08-15 22:02

Witam.
Niedawno stałem się posiadaczem focusa mk3.
Radio jakie posiada to AHU witch usb.
http://images68.fotosik.pl/1130/11d26c83f281ae4amed.jpg

Niestety radio ma uszkodzony naped cd i postanowiłem je wymienić na nowe np.

http://images70.fotosik.pl/1128/a6a45964d9488d82.jpg

Pytanie 1: Do czego służy drugie złącze zaznaczone na zdjęciu?
Jak podłączyć usb,nie widać złącza.
Pytanie 2:Po przekręceniu stacyjki i po uruchomieniu silnika słychać zakłócenia w radiu fm(przy wyłączonym odbior ok) antena sprawdzana

Przemo8877 28-08-15 20:57

Nie znajduje satelit GPS i słaby odbiór sygnału FM
 
Witam
Na początki zaznaczę iż jest to pierwszy ford w mojej karierze motoryzacyjnej. W związku z tym mam 2 pytania.
Mianowicie mam problem z nawigacją i wyszukiwaniem stacji radiowych (podejrzewam że te dwie sprawy łączą się ze sobą)
Nawigacja odpalona, działa wszystko tylko nie może znaleźć żadnego satelity....... Wyszukuję automatycznie stacji radiowych i klapa oprócz 2 eska i vox. Jak szukam ręcznie to owszem da rade znaleźć inne stacje ale tak jak pisałem przy automatycznym klapa. Czy może być to problem w podstawą anteny? jeżeli tak to w jaki sposób ja zdemontować abo jak sprawdzić co jest nie tak.
pozdrawiam Przemek

GhostRider 13-09-15 19:31

Mam podstawowe radio (1-6). Jak będę chciał wymienić na Sony - to co mi potrzebne coby USB było? Na pewno moduł. Wiązkę dodatkową? Czy to jest sama wiązka (niezależna) bluetooth czy to ta co od radia - tylko bardziej rozbudowana?

pdz 16-09-15 17:28

Mam pendrive 16GB i FAT , jednak jest ciut mały.
Czy ktoś wie , jakiego największego pendrive można użyć ? Czy NTFS da radę?

bziumak 18-09-15 23:22

ja mam pena 32GB włożonego, czy ntfs nie pamiętam

weuek 19-09-15 00:05

Tu piszą, że jednak dalej jest ograniczenie do FAT32:

http://www.fordservicecontent.com/Fo...G1062191&div=f

Wybrałem instrukcję dla rocznika 2012, może później coś się zmieniło (i była aktualizacja - nie wiem). Ale i tak na pendrajwa 32 GiB wejdzie z 200 albumów - to więcej niż potrzebuję. :-)

pdz 19-09-15 17:26

Także wziąłem 32 GB w FAT32

maripo 24-09-15 14:28

Czy da się jakoś w ST mk3 sync1 zmienić język USB + sterowania telefonu z niemieckiego na Polski lub chociaż angielski?

Pyzo 24-09-15 14:39

U mnie da sie wybrac jeden z wielu jezykow. Ale ja mam FL z Sony i Sync2

kafar30 16-10-15 12:40

witam

Czy w focusie mk3 po lifcie w wersji trend, da się zamontować panel z nawigacją wyciągniętą z wyższej wersji (też po lifcie), chodzi mi o to czy trzeba montować jakieś anteny do GPS nawigacji.

coś takiego chcę kupić:
http://allegro.pl/ford-focus-iii-mk3...701472189.html

tedi_k 16-10-15 22:21

Wiązki do MyFord Touch są inne niż do wersji z wyświetlaczami 4.2 i 5 cali. Radio/navi z ekranem 8" trzeba kupować z wiązkami i przekładać wiązkę pod deską albo rzeźbić wiązki.

---------- Post dodany o 22:21 ---------- Poprzedni post był z 22:20 ----------

Cytat:

Napisał maripo (Post 1088145)
Czy da się jakoś w ST mk3 sync1 zmienić język USB + sterowania telefonu z niemieckiego na Polski lub chociaż angielski?

Da się, ale odpłatnie przy pomocy systemu on-line FDRS. Nominalnie cena wg Forda wynosi zdaje się 50 euro za tę zmianę.

kafar30 18-10-15 15:32

Wiązki do MyFord Touch są inne niż do wersji z wyświetlaczami 4.2 i 5 cali. Radio/navi z ekranem 8" trzeba kupować z wiązkami i przekładać wiązkę pod deską albo rzeźbić wiązki.

A skąd to wiesz jeśli można wiedzieć. Montowałeś nawigację w focusie po lifcie sam czy tylko słyszałeś?
Pytam bo dzwoniłem do ASO forda i powiedzieli że bez problemu przełożą.

Falcon 20-10-15 20:21

Szybkie pytanko - czy jakiekolwiek radio w Focusie mk3 ma możliwość odbioru DAB+? Czy to jeszcze nie ta liga?;-)

igrzelczyk 20-10-15 20:24

Nie .Zawsze możesz dołożyć tuner zewnętrzny :) np:

http://www.alpine.com.pl/p/Products/dab3842/ezi-dab

Pyzo 20-10-15 21:26

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1092346)
Szybkie pytanko - czy jakiekolwiek radio w Focusie mk3 ma możliwość odbioru DAB+? Czy to jeszcze nie ta liga?;-)


W Facelifcie mozna takowe miec...

dinn 20-10-15 23:28

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1092346)
Szybkie pytanko - czy jakiekolwiek radio w Focusie mk3 ma możliwość odbioru DAB+? Czy to jeszcze nie ta liga?;-)

To wyposażenie standardowe jeżeli masz Sync2.

---------- Post dodany o 22:28 ---------- Poprzedni post był z 22:23 ----------

Czy ktoś z was ma fabryczny subwoofer? Jakie są wasze opinie o Premium Audio? Moim zdaniem jest to system bardzo przeciętny. Miałem kiedyś Lagune mk3 Initiale Paris i tam system Bose grał o wiele lepiej.

Pyzo 21-10-15 07:53

Ja mam premium. Dziala bardzo dobrze :)
Cobdo DAB+ nawet jak masz Sync2 to trzeba doplacic do DAB+ - przynajmniej w DE

dinn 21-10-15 08:04

Cytat:

Napisał Pyzo (Post 1092394)
Ja mam premium. Dziala bardzo dobrze :)
Cobdo DAB+ nawet jak masz Sync2 to trzeba doplacic do DAB+ - przynajmniej w DE

U mnie problem polega na tym, że tapicerka drzwi wpada w rezonanse, a bas z bagażnika nie jest zbyt głęboki.

Falcon 21-10-15 08:32

Czyli ogólnie mówiąc DAB+ jest już dostępny (za "niewielką" dopłatą zapewne;-)). Czy do tego jest jakaś inna antena czy może spełnia tę funkcję bat na dachu?

Pyzo 21-10-15 08:34

Cytat:

Napisał dinn (Post 1092395)
U mnie problem polega na tym, że tapicerka drzwi wpada w rezonanse, a bas z bagażnika nie jest zbyt głęboki.


Polecam wneke subwoofera wykleic mata i pianka wyciszajaca. Wtedy basu az nadto :)

dinn 21-10-15 10:54

Cytat:

Napisał Pyzo (Post 1092402)
Polecam wneke subwoofera wykleic mata i pianka wyciszajaca. Wtedy basu az nadto :)

Nie da się. Wokół jest schowek a sub leży na kole zapasowym. Wrzucę fotki za kilka dni.

Pyzo 21-10-15 11:12

To zrob wygluszenie wneki kola zapasowego.

dinn 21-10-15 15:31

Cytat:

Napisał Pyzo (Post 1092431)
To zrob wygluszenie wneki kola zapasowego.

To chyba jedyna opcja. Do tego jeszcze mógłbym wygluszyc podłogę bagażnika i bok schowków.

dinn 22-10-15 20:45

Dziś odkryłem, że subwoofer jest uszkodzony. Jutro pojadę do Forda, aby to zobaczyli.

dinn 26-10-15 01:11

Wymienil ktos z was glosniki w przednich drzwiach? Jezeli tak, to co polecacie. Chyba zdecyduje sie na nowe glosniki oraz Dynamaty ;-)

disaster3 26-10-15 09:39

Cytat:

Napisał dinn (Post 1093326)
Wymienil ktos z was glosniki w przednich drzwiach? Jezeli tak, to co polecacie. Chyba zdecyduje sie na nowe glosniki oraz Dynamaty ;-)

Hej, jak Ci nie szkoda kasy na Dynamata (oczywiście Extreme) to są bardzo dobre, ale są maty tańsze a trzymające ten sam poziom co Dynamat, np. Silent Coat, GMS, Hollywood'a.
Zależy co masz na myśli odnośnie wymany głośników. Jeżeli , tylko zamianę fabrycznych na coś innego to moim zdaniem dużo lepszy efekt uzyskasz, wygłuszając porządnie drzwi, zapewniając głośnikom odpowiednie warunki do grania. Zmieniając same głośniki aż takiego skoku się nie osiągnie.
Jeżeli głosniki są podpięte pod fabrykę, to szukaj takich z najwyższą efektywnością (łatwiej je napędzić) ale każdy zagra lepiej pod wzmakiem.

Ja w chwili obecnej czekam na "fokę" ale póki będzie na gwarancji to nie będę kombinował, bo znając siebie, wy**** wszystko i wstawił swój sprzęt z poprzedniego samochodu a już tak dłubać to na razie mi się nie chce.

Ps. Patrząc na informacje z Avatara to jesteś ze Śląska a tam masz akurat niezłą "legendę" jesli chodzi o CarAudio. Dokładnie w Gliwicach. W czasach jego zawodowej aktywności, stworzył "kilka" samochodów grających (SQL - Sound Quality Level), które zdobyły Mistrzostwa Polski i Europy w swoich kategoriach.

dinn 26-10-15 14:16

Pochodzę ze Śląska, jednak mieszkam w UK.

Chce wymienić głośniki i wygłuszyć przednie drzwi. Wzmacniacz chyba jest częścią Premium Audio, gdyż mam fabryczny subwoofer w bagażniku.

dinn 28-10-15 10:53

Subwoofer uszkodzony. Będzie wymieniony w ramach gwarancji.

loki34 30-10-15 14:02

Cytat:

Napisał GhostRider (Post 1086274)
Mam podstawowe radio (1-6). Jak będę chciał wymienić na Sony - to co mi potrzebne coby USB było? Na pewno moduł. Wiązkę dodatkową? Czy to jest sama wiązka (niezależna) bluetooth czy to ta co od radia - tylko bardziej rozbudowana?

Podepne sie pod to pytanie bo odpowiedzi nie było.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi