Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Zetec 2.0, podniesienie mocy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40285)

Adam_mk1 13-06-10 03:09

Zetec 2.0, podniesienie mocy
 
Witajcie :)
Przymierzam się do zakupu foki mk1 z silnikiem 2.0.
Po kilku jazdach próbnych stwierdziłem niestety, że to „nie jedzie” ale może jestem spaczony.
Do tej pory jeździłem lanosem o mocy 165km więc 130km z zeteca raczej mi nie wystarczy, a po oględzinach kilkunastu ST170 stwierdziłem podobnie z tym, że dodatkowo znalezienie egzemplarza w w nienagannym stanie należy chyba do niemożliwych.
Szukam informacji czy da się dwulitrowego zeteca zrobić tak by jakoś się foka odpychała.
Nie wiem, szukałem trochę ale nigdzie nie ma opisanych rzetelnie projektów ze zwiększaniem mocy w tych silnikach.
Tak więc, czy jest ktoś kto zrobił foke mk1, na jakąś rozsądną moc bez uturbiania( nie chce turbić z wielu względów) Tylko N/A
Wiem że są silniki lepsze i gorsze, bardziej i mniej podatne na różne modyfikacje, jak pod tym względem wypada 2.0 zetec?
Ja osobiście myślałem nad jakimiś wałkami, bluefinem, wydechem, dolotem. Co jeszcze można sensownego zdziałać nie rozbierając silnika?
Pozdrawiam.

MisiekT 13-06-10 10:47

bylo pare watkow, ogolnie:
- dolot
- wydech
- walki + regulowane kolka
- komp + strojenie
i masz szanse na 150-160KM

na nowych i sprawdzonych czesciach wyjdzie to tyle albo i znacznie wiecej co uturbienie systemem garazowym - zakladam ze skoro miales zdlubanego lanosa, to wielkiego tunera szukac nie bedziesz :)

PS. ale i tak przed moca trzeba zajac sie zawiasem i hamulcami, a to dodatkowe koszta

karmaz 13-06-10 13:51

Cytat:

Napisał adam_mk1 (Post 455524)
witajcie :)
przymierzam się do zakupu foki mk1 z silnikiem 2.0.
Po kilku jazdach próbnych stwierdziłem niestety, że to „nie jedzie” ale może jestem spaczony.
Do tej pory jeździłem lanosem o mocy 165km więc 130km z zeteca raczej mi nie wystarczy, a po oględzinach kilkunastu st170 stwierdziłem podobnie z tym, że dodatkowo znalezienie egzemplarza w w nienagannym stanie należy chyba do niemożliwych.
Szukam informacji czy da się dwulitrowego zeteca zrobić tak by jakoś się foka odpychała.
Nie wiem, szukałem trochę ale nigdzie nie ma opisanych rzetelnie projektów ze zwiększaniem mocy w tych silnikach.
Tak więc, czy jest ktoś kto zrobił foke mk1, na jakąś rozsądną moc bez uturbiania( nie chce turbić z wielu względów) tylko n/a
wiem że są silniki lepsze i gorsze, bardziej i mniej podatne na różne modyfikacje, jak pod tym względem wypada 2.0 zetec?
Ja osobiście myślałem nad jakimiś wałkami, bluefinem, wydechem, dolotem. Co jeszcze można sensownego zdziałać nie rozbierając silnika?
Pozdrawiam.

rasta

MisiekT 13-06-10 14:08

Rasta napisze zeby turbic (co jest jedynym rozsadnym sposobem na wieksza moc) - mini-poradnik jest w FAQ :)

Greg 13-06-10 14:24

Funkcja SZUKAJ

Pzdr.

anderbi 22-09-10 16:08

juz raz pisalem, ale w zlym miejscu i nakrzyczeliście;P

apropo zeteca 2.0 chcialbym zeby lepiej jezdzil, w chwili obecnej doprowadzany jest do mechanicznego ideału zeby byl jak z fabryki.

co dalej z foka 2.0 3d jako ze budzet sie powoli zwieksza a w planach jest es cosworth

chciałbym zwiększyć moc (wyprzedzajac odpowiedzi nie chce turbo:)
mysle ze budżet to jakieś 4tys zł / miesiąc tak do roku. później zostanie oddany dziewczynie.

jakie daje możliwości 2.0 zetec?

wiem ze hamulce (może nie takie brembo za 20 000 jak z ktoregos postu), zawias, wydech, dolot, komp, sprzegło mnie nie omina. a z silnikiem co? kompletne zakucie, swiece, kable etc.. szacunkowo ile to moze dac przyrostu km/nm, wkręcania sie na obroty...

karmaz 22-09-10 16:11

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487211)
juz raz pisalem, ale w zlym miejscu i nakrzyczeliście;P

apropo zeteca 2.0 chcialbym zeby lepiej jezdzil, w chwili obecnej doprowadzany jest do mechanicznego ideału zeby byl jak z fabryki.

co dalej z foka 2.0 3d jako ze budzet sie powoli zwieksza a w planach jest es cosworth

chciałbym zwiększyć moc (wyprzedzajac odpowiedzi nie chce turbo:)
mysle ze budżet to jakieś 4tys zł / miesiąc tak do roku. później zostanie oddany dziewczynie.

jakie daje możliwości 2.0 zetec?

wiem ze hamulce (może nie takie brembo za 20 000 jak z ktoregos postu), zawias, wydech, dolot, komp, sprzegło mnie nie omina. a z silnikiem co? kompletne zakucie, swiece, kable etc.. szacunkowo ile to moze dac przyrostu km/nm, wkręcania sie na obroty...

misiekT już ci odpowiedział

Greg 22-09-10 16:11

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487211)
mysle ze budżet to jakieś 4tys zł

Za mało by podkręcić go na jakieś 150-160 KM

Pzdr.

MisiekT 22-09-10 16:15

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487211)
kompletne zakucie

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487211)
nie chce turbo

to o co kaman?

jedyna sensowna droga, zeby auto jednoczesnie bylo i uliczne i szybkie to turbo/kompresor...
wiecej niz 160-165KM z Zeteca N/A nie bedzie sie juz nadawalo jako dupowoz

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487211)
jakie daje możliwości 2.0 zetec

nieograniczone

moze bys sie wyslowil do czego dazysz i po co Ci to auto? bo za te 50tys. to mozna juz kupic naprawde szybki samochod :)

MisiekT 22-09-10 16:16

Greg, ten budzet to miesiecznie, czyli mamy prawie 50tys. w sumie [rotfl]
moze swap na V8 i RWD?

Greg 22-09-10 16:18

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 487226)
Greg, ten budzet to miesiecznie, czyli mamy prawie 50tys. w sumie

To przepraszam, jest potencjał w takim razie.

Pzdr.

kleofas 22-09-10 16:22

sprzedaj fokę, dołóż 50kPLN i kup coś co od razu się odpycha i są do tego fabryczne części (jakieś evo czy wrx/sti)

anderbi 22-09-10 16:22

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 487226)
Greg, ten budzet to miesiecznie, czyli mamy prawie 50tys. w sumie [rotfl]
moze swap na V8 i RWD?

rwd zeby mi sie kobieta owinęła wokół drzewa..<jezu>

wiem ze 50 tys mozna kupic cos lepszego, ale lubie ta foke.

nie chce dupowozu - na to bedzie czas, ten ma sie psuc, byc trwardy ze plaby wypadaja, plaic duzo i dawac frajde z jazdy

pff evo, tego jest jak mrowek.. chcialbym zeby jezdzilo lepiej ale nie bylo samochodem do upalania i na tor

MisiekT 22-09-10 16:30

jak ma sie RWD zawinac to 200-konne NA tez nie jest bezpiecznym pomyslem...

co bys nie zrobil lekkiego, to roznica bedzie niewielka i foka nadal bedzie bardzo srednia pod wzgledem osiagow...
na allegro masz obecnie silnik od RSa, fabrycznie uturbiony - to jest minimum zeby to auto zaczelo jechac i zaufaj w tej kwestii osobom ktore sporo kasy w swoje 2.0 juz wlozylo

anderbi 22-09-10 16:31

ufam dlatego pytam

Adam Getka 22-09-10 16:41

Z takim budżetem do zbieraj kasę. 2.0 to super jednostka do turbienia.
Rzuć okiem na to: http://promotormocy.pl/mods/ford-focus-full-sleeper


Tylko nie dawaj tego kobiecie później....

karmaz 22-09-10 16:48

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 487261)
Z takim budżetem do zbieraj kasę. 2.0 to super jednostka do turbienia.
Rzuć okiem na to: http://promotormocy.pl/mods/ford-focus-full-sleeper


Tylko nie dawaj tego kobiecie później....

i rasta tam też jest

kleofas 22-09-10 16:52

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487237)
wiem ze 50 tys mozna kupic cos lepszego, ale lubie ta foke.

gadaj z RSSSS'em i odkup od niego RS'a mk1 [bigok]

MisiekT 22-09-10 16:53

hehe, jakos nie widze zeby RSSSS sprzedal auto z przeznaczoniem dla kobiety co ma sie o drzewa owijac :)

kleofas 22-09-10 16:54

zostaną mu zdjęcia i puchary ;-)

piotr-ek 22-09-10 16:55

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 487261)

Adam to twoja foka???

anderbi 22-09-10 17:01

hmm.. 360km.. zabiłaby mi sie:/
jak juz mówiłem na autko z turbo odkładam sukcesywnie
a foka ma byc tym spokojniejszym autem..

RS a do tego w ogle jakieś części sa dostępne poza UK?

Adam Getka 22-09-10 17:02

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487296)
a foka ma byc tym spokojniejszym autem

Aż żal tego doskonałego zawieszenia na bycie spokojnym autem....

Greg 22-09-10 17:03

Cytat:

Napisał anderbi (Post 487296)
a foka ma byc tym spokojniejszym autem

No to poczytaj co już jest bo temat robi się, hmm - żałosny :?:

Pzdr.

anderbi 22-09-10 17:06

ok, to juz konczymy.

Rasta 22-09-10 17:07

Dobra beka, kolo sam nie wie czego chce, a pojęcie ma jeszcze mniejsze :D

Masz 50 tys. kupuj STI będzie i szybo i bezpiecznie bo 4 łapy.

anderbi 22-09-10 17:09

nie ma to jak szczery konkret:))

Rasta 22-09-10 17:10

A po co się opierdalać, koledzy od razu powiedzieli co i jak- albo tubo albo wywalanie kasy w błoto.

Jesteś z Wawy, zapraszam do mnie przewiozę cię 2.0T w Zetecu to zmienisz zdanie :D

Greg 22-09-10 17:13

Cytat:

Napisał Rasta (Post 487306)
opierdalać

Ej [chytry]

anderbi 22-09-10 17:14

bardzo chetnie. w sumie twoja odpoiedz mnie satysfakcjonuje, bo to co napisales o mnie to fakt;( zaraz bedze ze off


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi