Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] Szpera (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81458)

Kwasniak 15-11-17 14:46

Szpera
 
Kto ma i czy drugi raz by kupił, pomaga na mokrym, brudnym czy tylko na suchym, czystym. Jaka duża jest różnica w trakcji tylko szczerze bez koloryzwania :) Mierzył ktoś może czasy przed i po montażu? Jakie firmy w razie czego brać pod uwagę.

Adam Getka 15-11-17 15:20

miałem i polecam w FWD szczególnie z semislikiem
...ale są 2 rodzaje torsenów - wyrównują prędkość obu kół lub dają więcej momentu na koło wewnętrzne
pierwszy polepsza tylko start
drugi sprawdza czy masz jaja

Adiko. 16-11-17 22:23

Jeździłem stejkiem Pyza gdzie była szpera, strach nie powalał mi cisnąć nie swoje auto, ale ośka była dużo spokojniejsza, nie nosiło auta podczas gazu w podłodze, dużo lepiej wychodził z zakrętu bo, nie mielił kołem odciążonym.

Gomad 19-11-17 22:29

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 1184944)
miałem i polecam w FWD szczególnie z semislikiem
...ale są 2 rodzaje torsenów - wyrównują prędkość obu kół lub dają więcej momentu na koło wewnętrzne
pierwszy polepsza tylko start
drugi sprawdza czy masz jaja

o widzisz, wlasnie zastanawiala mnie roznica w prowadzeniu pomiedzy MFactory a Qualife. Ta druga jakas taka bardziej progresywna w zakretach jest wzgledem MFactory. W moim odczucie daje wiecej frajdy i zdecydowanie lepiej wgryza sie w zakret

Tower 20-11-17 13:25

Zakładałem Quaife w 2 swoich autach FWD. Różnica, szczególnie na mokrym jak najbardziej wyczuwalna i godna polecenia. Oba auta stały się bardziej konkurencyjne na torach.

Osobiście wybrałbym teraz szpere Wavetrack. To taki jeszcze lepszy Quaife, a dalej bezobsługowy. Oczywiście największa robotę zrobi szpera płytkowa, ale to już inny bajka i tylko do użytku wyścigowo / rajdowego.

GCSheko 28-11-17 23:14

ja zakładam Wavetrack

tomiw 29-11-17 15:07

Gdzie w okolicach Krakowa można zamontować LSD bez obaw o jakość usługi? GCSSheko sam będziesz zakładać?

GCSheko 29-11-17 15:26

u Jarka Fiemy w Luborzycy

tomiw 29-11-17 15:39

Nie kojarzę go :) Podasz jakiś namiar? Można mu auto zostawić czy dostarczyć samą skrzynię?

GCSheko 29-11-17 15:41

możesz auto
w życiu wyjął i naprawił tyle skrzyń że.... :)

tomiw 29-11-17 15:55

No to fajnie :) Po nowym roku zapewne będę kupował Quiafe lub Wavetrack do mojego ST

TuneFORCE 06-04-18 10:04

Cytat:

Napisał tomiw (Post 1185718)
No to fajnie :) Po nowym roku zapewne będę kupował Quiafe lub Wavetrack do mojego ST

Zamawiaj tam gdzie Heko, czyli u mnie :D
Na ta chwilę jest mały deficyt Quiafa, bo idzie sezon i zaczęły się sprzedawać te szpery. Ja do mojego RSa wsadzam Wavetrack, która w przeciwieństwie to angielskiej szpery, gdy jedno koło jest podniesione do góry to wyeliminowany jest efekt otwartego dyferencjału.

GCSheko 06-04-18 10:13

zdecydowanie polecam Wavetrack!! :D

Adam Getka 06-04-18 12:25

Quaife - jest dobra na starty na wprost, na zakręty już gorzej.

TuneFORCE 06-04-18 14:04

Wavetrack jest dostępna jak coś :)

Pyzo 06-04-18 14:18

Jaki koszt Wavetracka?
Ogarna ktos zmiane softu Torque Vectoring po zalozeniu szpery?

TuneFORCE 10-04-18 17:49

Cytat:

Napisał Pyzo (Post 1191258)
Jaki koszt Wavetracka?
Ogarna ktos zmiane softu Torque Vectoring po zalozeniu szpery?

TV ogarnie wszystko. Wavetrack kosztuje 900funtów netto+przesyłka

Pyzo 10-04-18 17:58

TV powinien byc przeprogramowany jak zaklada sie szpere :)
Wazytstkie Focusy RS ktore z fabryki wyszlynze szpera maja inny soft w RDU i TV

TuneFORCE 11-04-18 06:35

A kto Ci tak powiedział? Wszystkie RSy mają ten sam soft czy jest szpera, czy nie. Na ten temat pisał inżynier z Ford Performance. Więc nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał

Pyzo 11-04-18 12:21

Sprawdz po podpieciu zwyklego RSa i limitowanego do IDS jakie sa wersje softu wgrane i dostepne, a potem opowiadaj ze opowiadam bajki.

Soft dla RDU i TV rozni sie w zwyklym i limitowanym.

---------- Post dodany o 12:21 ---------- Poprzedni post był z 12:21 ----------

Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 1191469)
A kto Ci tak powiedział? Wszystkie RSy mają ten sam soft czy jest szpera, czy nie. Na ten temat pisał inżynier z Ford Performance. Więc nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał



Inzynier z Forda z ktorym robie projekty.

Gomad 11-04-18 12:21

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 1191253)
Quaife - jest dobra na starty na wprost, na zakręty już gorzej.

a nie mfactory?

Pyzo 11-04-18 12:26

Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 1191469)
A kto Ci tak powiedział? Wszystkie RSy mają ten sam soft czy jest szpera, czy nie. Na ten temat pisał inżynier z Ford Performance. Więc nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał



Jeszcze dodam ze Ford Performance mialo swoje powody dlaczego tak pisali :)

M.in. umowa z Mountune.

piotrekxplod 11-04-18 17:44

Mountune nie sprzedałby szper Quaifa. Ale czy to znaczy, że szpera w samochodzie ze zwykłym softem nie działa w ogóle?

GCSheko 11-04-18 17:48

nie wiem co tam niby zmieniają, ale jedno jest pewne, na seryjnym sofcie RDU i TV i z Wavetrack skręca i prowadzi się zajebiście :P

piotrekxplod 11-04-18 17:54

na uliczne potrzeby Quaife tez daje rade :D

Pyzo 11-04-18 20:58

Cytat:

Napisał piotrekxplod (Post 1191511)
Mountune nie sprzedałby szper Quaifa. Ale czy to znaczy, że szpera w samochodzie ze zwykłym softem nie działa w ogóle?



Dziala. Ale optimum osiagow jest ze zoptymalizowanym softem :)

TuneFORCE 12-04-18 18:28

Cytat:

Napisał Pyzo (Post 1191488)
Sprawdz po podpieciu zwyklego RSa i limitowanego do IDS jakie sa wersje softu wgrane i dostepne, a potem opowiadaj ze opowiadam bajki.

Soft dla RDU i TV rozni sie w zwyklym i limitowanym.

---------- Post dodany o 12:21 ---------- Poprzedni post był z 12:21 ----------





Inzynier z Forda z ktorym robie projekty.

To niech inżynier pokaże Ci te różnice, bo ja widziałem soft z wersji limitowanej i niczym się nie różnił od tego z wersji nie limitowanej. Kilka nieznaczących bajtów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi