Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Gaz w 2.0 Zetec 16v Ford Focus I - Jaka instalacja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42637)

PIT_er 24-08-10 13:53

Gaz w 2.0 Zetec 16v Ford Focus I - Jaka instalacja
 
Witam,

przeszukałem forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na pytanie załączone w temacie.
Najwięcej informacji dotyczy silników 1.6 i 1.8, owszem jest pare topiców o 2.0, ale najczęściej są to dane > 2lata tak więc lekko zdeaktualizowane.
Proszę zatem o informację właścicieli Focusa I z silnikiem 2.0 16v 131KM jaką mają założoną instalację wraz z oceną oraz czy jeżeli zakładaliby teraz to jaką by wybrali.

Sam osobiście zastanawiam się nad BRC sequent 24 i Landi Renzo, niezależnie od typu na pewno będzie lubryfikator.

Dodatkowe pytanie i prośba - jaki zakład w Warszawie i okolicach (do 100km) polecacie ?

Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi.

anderbi 24-08-10 16:36

nie znam sie, nie mam foki z podtlenkiem LPG, ale może ta instalacja z wtryskiem płynnego plg byłaby ok? Generalnie (nie znalazłem) nie bylo opinii o takiej instalacji.

MisiekT 24-08-10 17:07

tak, juz widze jak kolega zaklada instalke o wartosci ponad 50% auta :) pomijajac juz kwestie ze w PL malo kto te instalacje ogarnia...

michmarmik 24-08-10 18:02

Cytat:

Napisał anderbi (Post 477913)
nie znam sie, nie mam foki z podtlenkiem LPG, ale może ta instalacja z wtryskiem płynnego plg byłaby ok? Generalnie (nie znalazłem) nie bylo opinii o takiej instalacji.

:shock:[panna]
padłem
BRC sequent 24 i Landi Renzo i STAG300 do wyboru, każda będzie dobra,(jeden chwali renzo drugi Stag trzeci BRC) podstawa to dobry montaż i ustawienia. A nad lubryfikatorem to bym się zastanawiał.

PIT_er 25-08-10 10:39

Dziękuję za odpowiedzi...A jakiś polecany warsztat znacie ? ;>.

tomek301 25-08-10 10:43

Cytat:

Napisał anderbi (Post 477913)
nie znam sie, nie mam foki z podtlenkiem LPG, ale może ta instalacja z wtryskiem płynnego plg byłaby ok? Generalnie (nie znalazłem) nie bylo opinii o takiej instalacji.

Witam

A po jakie licho kupować mercedesa do jazdy po ogródku ? :P

Zwykła sekwencyjna instalacja w zupełności wystarcza do tego silnika :)

Pozdrawiam

anderbi 25-08-10 11:05

Cytat:

Napisał tomek301 (Post 478037)
Witam

A po jakie licho kupować mercedesa do jazdy po ogródku ? :P

Zwykła sekwencyjna instalacja w zupełności wystarcza do tego silnika :)

Pozdrawiam

nikt nie chce kupowac mercedesa, dywagujemy:) w temacie pytanie o instalacje dlatego zapytałem:)
ewidentnie odbiegamy od tematu a kolega prosił o rade. wiec ja kończę wymyślanie pie***ł.

Łukasz G 07-09-10 02:33

Witam!

Zdecydowanie polecam Landi Renzo! Mam taką instalację u siebie od 25.000km i jest super. Spadek dynamiki nieodczuwalny, wzrost spalania o 15% (czyli idealnie). Naprawdę nie ma różnicy względem jazdy na benzynie.

P.S. Za namową instalatora założyłem lubryfikację ale potem przemyślałem sprawę i teraz jeżdżę z pustym zbiorniczkiem na ten "olej";) Powód? Nie wierzę, że jedna kropla płynu dawkowana na kilkaset obrotów wału, podzielona na 4 cylindry i przepalona w cylindrze cokolwiek może zdziałać. Jeśli instalacja jest dobrze dobrana (w Twoim przypadku koniecznie reduktor IG1), zamontowana i wyregulowana, żadna lubryfikacja nie jest potrzebna. Z kolei przy źle działającej instalacji nic nie pomoże.

Wnioski:
Zakładaj bez obaw Landi Renzo - byle w solidnym warsztacie
Nie daj się namówić na układ lubryfikacji - to totalna ściema

drake 07-09-10 07:08

Cytat:

Nie wierzę, że jedna kropla płynu dawkowana na kilkaset obrotów wału, podzielona na 4 cylindry i przepalona w cylindrze cokolwiek może zdziałać
Cytat:

Nie daj się namówić na układ lubryfikacji - to totalna ściema
Jest to oczywiście podparte Twoimi wieloletnimi badaniami focusa, który ma przejechane 25 tyś km. xD
Po 150 tyś zobaczysz głowicę i najprawdopodobniej też zobaczysz różnicę, a potem wydając 1000 zł powiesz: jasna cholera, mogłem kupić na allegro 5 litrów tego badziewia.
Życzę Ci jednak, aby tak się nie stało. A układ lubryfikacji, jeśli chce mu się - może założyć sobie sam.

Zapoznaj się kolego dobrze z metodą działania flash lube, to nie jedna kropla na kilkaset obrotów korby ma opływać wszystkie elementy głowicy, lecz powolne dawkowanie płynu umożliwia galwaniczne pokrycie tych elementów związkami bodajże potasu i innego badziewia, aby te były niewrażliwe na wysokie temperatury spalania gazu w często ubogiej mieszance. Ale w jednym mogę się z Tobą zgodzić: zła instalacja sp***doli i tak auto, nawet z litrem lubryfikacji na 100 kilometrów ;)

michmarmik 07-09-10 09:43

a ja się zgadzam z Łukasz G. przecież tego nawet nie da się precyzyjnie dawkować, jak kroplówka w szpitalu :D no chyba że mówimy tu o flashlube z elektroniką, ale powątpiewam żeby ktokolwiek ją posiadał.

Łukasz G 07-09-10 13:18

No właśnie! Zraziłem się do lubryfikacji po tym jak zobaczyłem jak ona działa: najpierw cały pojemniczek płynu zużył się w 1000 km, potem po regulacji przez 5000km prawie go nie ubyło. Tłumaczyli się w gazownicy, że to generalnie nieprecyzyjny sposób dawkowania, działający na zasadzie kroplomierza, który reguluje się "na czuja".
Może więc i sam płyn chroni w jakiś wymierny sposób silnik, ale nie ma na to szans przy tak nieprecyzyjnym sposobie dawkowania.

drake 07-09-10 16:10

Przeczytać instrukcje, stanąć panowie 2-3 razy przy aucie w odstępie kolejnych baków LPG, zegarek w dłoń i policzyć te 12 kropel na odstęp czasu. Jak się rozreguluje - poprawić.
Flash lube to instalacja wymagająca obsługi i weryfikacji, u mnie leci to w równych odstępach czasu i nie widzę spadków, ani ich braków, po prostu spada cały czas równomiernie. Ale, co tam, jeden głupi Paweł wie. Flash lube jest do dupy.

kawin 08-09-10 12:43

Też mam flash lube. Fakt - mechanik/gazownik mi to wcisnął na przeglądzie. Co jakiś czas trzeba regulować. Skoro już mam to używam. Kupiłem bańkę 5 l na Allegro i dolewam. Czy to działa, nie mam pojęcia.

michmarmik 08-09-10 14:46

Cytat:

Napisał kawin (Post 481945)
Też mam flash lube. Fakt - mechanik/gazownik mi to wcisnął na przeglądzie. Co jakiś czas trzeba regulować. Skoro już mam to używam. Kupiłem bańkę 5 l na Allegro i dolewam. Czy to działa, nie mam pojęcia.

a jaki silnik? :) uzupełnij profil :)

ZET1976 11-09-10 06:51

Odnośnie lubryfikacji oraz doboru instalacji lpg do auta polecam przejrzeć forum www.lpg-forum.pl . Wypowiada się tam sporo osób, które prowadzi warsztaty montujące lpg, także można się sporo dowiedzieć o tym jak powinna być prawidłowo zamontowana instalacja oraz jakie jej elementy są ostatnio polecane ( warsztaty też ).

michmarmik 11-09-10 15:37

o dzięki za linka, poczytam sobie to forum na pewno.

fokuspokus 09-02-11 12:31

Mam w swoim fokusie 2.0 16v 131KM kompletna instalacje BRC S24 + lubrifikator. Zastanawialem sie nad Stagiem ale wybralem BRC ze wzgledu na ogólno polska siec serwisów gwarancyjnych. Na gazie jezdzie juz ponad rok i narazie bez zadnych zlych przygod. Same pozytywy:) auto mimo lpg nie stracilo na dynamice, jezdzi sie bardzo plynnie, nic nie przerywa. Nie ma zadnych problemow z wyprzedzaniem, praktycznie idzie tak samo jak na benzynie a placi sie znacznie mniej. Zrobiłem 20tyś km i moge Ci śmialo polecić. Jezeli szukasz jakiegos dobrego warsztatu w Warszawie to polecam Ci przejechac sie do Energy na Ostrobramskiej. Za cała instalacje z montazem płacilem jakies 2500zł + dodatkowo za lubryfikacje. Auto zrobili mi od reki praktycznie, do tego dostałem bonus - rewitalizant do silnika:)

michmarmik 09-02-11 12:38

Cytat:

Napisał fokuspokus (Post 538126)
do tego dostałem bonus - rewitalizant do silnika

to chyba taka ich anty reklama? :D

8blackball 11-03-11 18:55

Witam
Troszkę wstępu autko w moich rekach to cudowna Czarnulka Foczka Joasia jestem już z nią ponad pół roku.
2.0 16V 131 Kobyłek Przebieg 196867 km (pewnie i więcej :)
Moja "Dziewczyna" jest cudowna, urocza, zawsze w super kondycji tylko niestety jak każda kobieta ma wady troszkę jest łakoma, więc wyciąga mnie coraz częściej do drogich restauracji (stacja benzynowa hihi) i dlatego pomysł na gaz :)
Troszkę może odświeżam temat chodzi mi czy te "graty" (instalka lpg) będą dobre i długo służyły???
Mianowicie
1.Centralka Stag 300 Plus
2.Wtryskiwacze Hana H2000 zielone
3.Elektrozawór Zavoli Zena S
4.Butla 42l
5.Brak Lubryfikacji (brak testów na jego poteżną magiczną moc )

Cena zestawu to 2,4 tys zł brutto

Autko zaprowadziłem wczoraj do Pana Gazownika i jutro odbiór
Jak coś to zapodam fotki z instalki prosiłbym o oceny
Może mój post kogoś przekona do takiej inwestycji w swoim autku

michmarmik 12-03-11 08:32

Cytat:

Napisał 8blackball (Post 548300)
3.Elektrozawór Zavoli Zena S

chyba reduktor? i nie zena a zeta s? to reduktor jak najbardziej ok do 180km z mocną membraną, ja mam zeta n(130) i nie narzekam, centralka stag też ok(też mam taką), wtryskiwacze nie wiem. cena też nie wygórowana. Oby gazownik był dobry. :)

8blackball 12-03-11 10:44

Zapomniałem napisać na dole swojego postu o moich błędach stylistycznych heh
Dziękuję za korekty P. "michmarmik"
Dzisiaj o 15 odbieram już się nie mogę doczekać :)
Czyli zestawik ok?

michmarmik 12-03-11 12:11

według mnie ok, powinien się Ci świetnie spisywać.
I duży plus że nie zdecydowałeś się n a lubryfikator, nie dość że nie wiadomo w jakich proporcjach to ustrojstwo się dawkuje to jeszcze nigdy nie masz pewności co do płynu...
czekam na foto :)

ZET1976 12-03-11 17:28

Witam,

Graty bardzo dobre, cena też dobra, pytanie jak sobie gazownik poradził z montażem.

Powinno chodzić bardzo dobrze, bez odczuwalnej różnicy benzyna/gaz.

8blackball 13-03-11 08:08

Jestem juz po jeździe testowej i instalka chodzi super moim skromnym zdaniem :
1.nie czuć żadnej i to jak narazie żadnej różnicy między rodzajem paliwa gaz/pb
2.cicha praca wtrysków gazowych
3.nawet nie czuć kiedy instalka się załączyła
4.Miły i fajny gazownik (jak narazie odpukać) konkretny
5.I to magiczne słowo na stacji "Do Pełna Poproszę" :p

W czasie testów i przy bardzo pięknej pogodzie nie obyło się przed chwilowym postojem na poboczu w celu konsultacji prędkości z Panem Funkcjonariuszem z drogówki [nono]

Niestety, zrobiłem na gazie aby 200 km i nie mogę powiedzieć czy gaz to zło

Wrzucam też fotki proszę o konstruktywną opinię w sprawie wężyków itp.

http://img191.imageshack.us/img191/5479/dscf3745.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img861.imageshack.us/img861/8091/dscf3746.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img853.imageshack.us/img853/2858/dscf3748.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img844.imageshack.us/img844/5...cf3751n.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img864.imageshack.us/img864/8318/dscf3747.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Sipor 14-03-11 23:54

Ja mam lpg i instalke BRC seqent24 z lubryfikacja i też jestem zadowolony jak narazie. Zakładałem w ENERGY GAZ POLSKA na ul. Ostrobramskiej

8blackball 15-03-11 13:22

Witam
Widzę że aż nie chcecie komentować mojej instalacji żeby mnie nie zranić i żebym się nie smucił że zaraz się popsuje silnik hehehehehe[zlosnik]

slawek11 15-03-11 15:04

A tam juz od razu popsuje Ci silnik jak bedziesz o niego dbal tak bedziesz z niego zadowolony, faktem jest ze silniki bez hydrauliki na zaworach wymagaja przy podtlenku LPG wiekszego zainteresowania ale daja rade.

U mnie ostatnio wywalilo CHECK i juz hcieli mi sondy wymieniac a jak sie okazalo troszke mapy wtrysku sie rozjechaly pomiedzy Pb/LPG. Jak trafiles na gaziarza z prawdziwego zdarzenia to z pewnoscia dlugo z tej dziewczyny bedziesz zadowolony

8blackball 15-03-11 18:40

dziękuję za zainteresowanie
Podbudowałeś mnie na duchu
A tak to pięknie śmiga na gazie mój portfel to aż skacze z radości
[greenpeace]

michmarmik 15-03-11 23:45

Cytat:

Napisał 8blackball (Post 549461)
Witam
Widzę że aż nie chcecie komentować mojej instalacji żeby mnie nie zranić i żebym się nie smucił że zaraz się popsuje silnik hehehehehe

bo nie ma co komentować :) no tylko ten przewód długaśny i parownik można było niżej zamontować (pod aku i wtedy krótszy przewód gazowy do wtrysków), ciekawi mnie jeszcze miejsce zamontowania czujnika temp. listwy, na środku przewodu gazowego, ale biorąc pod uwagę jego bezwładność i tak pewnie nie ma różnicy...

klapek 16-03-11 00:35

@8blackball
Opisz spalanie za jakiś czas.
Mój niestety łyka 15l. gazu na 100km ;/ (w mieście)
Ciekawi mnie czy to normalne (:
Pozdro !


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi