Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Padła turbina w w TDDi ??? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11413)

dario 04-07-06 22:28

Padła turbina w w TDDi ???
 
Do dzisiaj było pięknie. Moja turbina gwizdała wyraźnie powyżej 2000 obrotów. Dzisiaj sporo jeździłem po mieście. Po jednej z przerw w jeździe (ok 10 min.) odpaliłem furkę, ale nie usłyszałem charakterystycznego odgłosu powyżej 2000 obrotów i moc mojej foczki wyrażnie spadła :( . Czy to niechybnie oznacza koniec mojej turbiny? Tak nagle? Bez ostrzeżenia? Co robić ??? :?

grzehoo 04-07-06 22:55

sprawdź najpierw czy nie ma jakiejś dziury na przewodzie doprowadzającym powietrze do intercoolera (bałwanek - taki gruby gumowy)

marekj 05-07-06 10:43

Kurna - jak długo pamietam u mnie nigdy nic nie gwizdało, a moc jest. To gwizdanie to słychać jak się wsadzi łeb do silnika czy w środku auta też?

Tak jak grzehoo pisze trzeba sprawdzić przewody powietrza, jakby zdechła turbina to mocy by w ogóle nie było.

Jackiller 05-07-06 10:48

Cytat:

Napisał grzehoo
sprawdź najpierw czy nie ma jakiejś dziury na przewodzie doprowadzającym powietrze do intercoolera (bałwanek - taki gruby gumowy)

Dziura była mał - i dlatego gwizdało... teraz dziura ise duża, albo pękło całkowicie i jush nie gwiżdże... :mrgreen:
No stress... srawdź gumy

przemecki 05-07-06 11:11

przy okazji rzuc okiem na chlodnice interkulera [chytry]

grzehoo 05-07-06 11:45

Cytat:

Napisał przemecki
przy okazji rzuc okiem na chlodnice interkulera

[zimny]

i zamelduj jak tam stan rzeczy

dario 05-07-06 17:25

Ufff! Wczoraj byłem tak zdruzgotany niedomaganiem mojej foczki i przekonaniem, że stało sie najgorsze, że nie zaglądnąłem nawet pod maskę. Dzisiaj rano wsadziłem tam łeb i...mieliście rację- nieszczelność! I to jaka!!! Zsunęła się obejma od wielkiej gumowej rury i stąd cały ambaras :oops: .
Moja turbinka znów gwiżdże jak dawniej i copyto lepsze.
Myślicie, że to gwizdanie to tez skutek jakiejś nieszczelności? Myślałem, że tak ma być, a jeśli chodzi o stopień głośności, to słychać wyraźnie nawet przy zamkniętych szybach.

NeroN 05-07-06 17:38

[bigok] A w ASO by ci turbinke zmienili [hehe]

Popatrz po rurach, niech ktos pogazuej a ty polookaj pod maską czy nie ma przedmuchów.

grzehoo 05-07-06 23:51

Cytat:

Napisał dario
Myślicie, że to gwizdanie to tez skutek jakiejś nieszczelności?

oczywiście. turbiny w focusach prawie w ogóle nie słychać, a już na pewno nie przy zamkniętych oknach.

Jackiller 06-07-06 07:28

Cytat:

Napisał NeroN
[bigok] A w ASO by ci turbinke zmienili [hehe]

NeroN... tzn koledze by powiedzieli, że zmienili, a Turbinka w kieszeń i na allegro... :mrgreen:

[ Dodano: Czw 06 Lip, 2006 07:30 ]
Cytat:

Napisał grzehoo
oczywiście. turbiny w focusach prawie w ogóle nie słychać, a już na pewno nie przy zamkniętych oknach.

dokładnie... szukaj nieszczelnosci... tylko nie sam... niech ktoś przegazuje furaka.
Moim zdaniem test ona tam, gdzie guma spadła i myslę, że trzeba będzie ją wymienić.
Dopiero zobaczysz jakiego kopa ma twoja furka.

dario 06-07-06 23:14

Dzięki za rady. Prawdę mówiąc juz po założeniu obejmy tak jak trzeba, gwiżdże dużo ciszej, ale jednak wyraźnie ją słychać. Jutro zacznę sledztwo i poszukam nieszczelniści.

marekj 07-07-06 11:39

No to sie gwizdanie wyjasnia powoli. U juz sie bałem że u mnie turbawka nie działa bo nie gwiżdże i se pomyślałem co to dopiero będzie [tuning] jak zacznie [hehe]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi