Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] Kontrolka silnika,Jak sie dobrac do eletryki w Focus 1,8 TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65588)

mercury88 08-08-13 17:21

Kontrolka silnika,Jak sie dobrac do eletryki w Focus 1,8 TDCI
 
Od listopada 2012 r Mam focusika 1,8 TDCI 2003 wymienilem juz w nim rozrzad, turbo i dwumase.. ponad 3 tyg temu po przejechaniu ok 900km.niemieckich autostrad, wraz z przekroczeniem granicy zapalila mi sie kontrolka silnika, jednakze po podlaczeniu do komputera nie wykryto zadnych bledow, silnik pracuje rowno bez zadnych zgrzytow i ogolnie to igla.... bylem u trzech mechaniorow jeden chcial go rozbierac i szukac bledow w silbiku , 2 stwierdzil ze to pompowtryski(nie wiem czym sie konkretnie kierowal!...) trzeci elektriko bombastiko tyle razy resetowal kompa ze podziwialem jego upur.... wyjmowal rowniez licznik po czym wsadzal go na nowo i znowu formatowal...(?) Djagnoza nieznana, zaproponowal odlaczenie djody by mnie w oczy nie razila...fachowiec... i tak sie bujam nadal bez zarzutow a kontrolka swieci i swieci;(


A moze wlasnie wlasnie jest problem ze stykami , kostka i trzeba wyszledzic ten kabelek ktory winien jest tej calej komedii?

Adam Getka 09-08-13 08:44

Omijaj tych speców szerokim łukiem, poszukaj tematu o komputerze diagnostycznym - kup sprzęt lub się umów z kimś z okolicy celem odczytu błędów....

mercury88 15-08-13 00:37

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 897375)
Omijaj tych speców szerokim łukiem, poszukaj tematu o komputerze diagnostycznym - kup sprzęt lub się umów z kimś z okolicy celem odczytu błędów....

dzisiaj w koncu odebralem auto ku mojemu zaskoczeniu? w sumie pewnie dlatego ze powiedzialem gosciowi ze musze pilnie wyjechac... i "naprawil"....
wg. majstra po dosc dlugiej i wnikliwej diagnostyce caly problem polegal na liczniku! elektryka ok- kabelki niepoprzecierane kosteczki tez w jak najlepszym pozadku...
LICZNIK,TEN DODLY LICZNIK!!!
wyjezdzajac od niego zaowazylem pewne nieprawidlosci czyli to ze wczesniej kontrolka silnika swiecila caly czas a teraz nawet przy zaplonie sie nie jarzy wraz z temperatory i ARB... zegary nie sa podswietlone tak jak wczesniej tylko sie jaza, kontrolka paliwa nie daje zadnych oznak gdy jest susza w baku!!
Praca silnika bez zmian elegancko chodzi...
PODSUMOWANIE....TOTALNA ZALAMKA!!!!!!
przypomne ze zmagam sie z tym problemem od miesiaca!! i terminy mnie nagla!!!



PYTANIE MAM COZ JEST PRZYVZYNA??
zle wgrany program na "nowy" licznik
czy tez odlaczenie oswietlenia razacych kontrolek??? gdzie komputer nie znalazl zadnych bledow
a mioze w ogole go nie wymienial ,bo zegary sa tak samo ch...o podswietlone jak zaraz po tym co lutowal i sie z nim pier...l????????

moons 15-08-13 10:02

Po pierwsze nie krzycz, po drugie poczytaj o padającym liczniku, albo przemyj płytkę licznika ewentualnie wymień na używkę i po sprawie. Koszt licznika to jakieś 50zł
Pozdrawiam

stelmach 21-08-13 16:59

U mojego szwagra tez wyskoczyła żółta kontrolka i wina za to zwalił na mnie bo zaślepialem mu egr. Błędów na kompie nie było - okazało sie poźniej że przyczyna był brak połaczenia na którejś z wtyczek pod silnikiem między kablami lub czujnikiem - wystarczyło uczyścić i docisnąć lepiej. Nie zaszkodzi posprawadzać po zdjęciu osłony


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi