Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] jazda bez filtra paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34236)

wodnik 04-01-10 07:42

jazda bez filtra paliwa
 
koleś mnie prosił o pytanie gdyż nie jest zarejestrowanym użytkownikiem
była konieczność ominięcia filtra paliwa czy może to skutkować jakimiś problemami np lejący wtrysk lub coś gorszego np pompa , foke ma taką jak ja więc nie będe o niej pisał zobaczcie mój profil
przyczyną ominięcia filtra było uszkodzenie starego na mrozie dostawał skąś lewe powietrze i na warsztacie nie mieli nowego a spieszyło mu się do domu przed świętami

Kris_ek 04-01-10 07:47

Cytat:

Napisał wodnik (Post 400307)
czy może to skutkować jakimiś problemami np lejący wtrysk lub coś gorszego np pompa

No jasne zę może sie uszkodzić pompa lub/i wtryski. Układ CR jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia w paliwie. Przecież bez filtra wszystko co możesz mieć w paliwie - woda, jakieś drobiny, etc - idzie na wrażliwe na taki syf wtryski.

wodnik 04-01-10 07:59

dzięki
koleś wymienił filtr (założył) i ma problem z ciśnieniem na listwie tak mu przynajmniej powiedział mechanik

MisiekT 04-01-10 08:13

Cytat:

Napisał wodnik (Post 400307)
była konieczność ominięcia filtra paliwa

w dieslu z CR, kto mu taki pomysl zarzucil :shock:

tak jak wyzej, wtryski mogly powiedziec papa - szczegolnie na mrozie (parafina)

---------- Post dodany o 08:13 ---------- Poprzedni post był z 08:12 ----------

PS. ale niech nagrzeje dobrze auto w jakims cieplym garazu i potrzyma zapalone przez dluzszy czas, bo moze wlasnie parafina sie gdzies przytkala, cuda sie zdarzaja

wodnik 04-01-10 08:41

oby to tylko parafina bo koleś nie stoi za dobrze z kasą (wszystko wydał na foke, bo mu zachwalałem) a swoją drogą czy można samemu rozebrać i wyczyścić wtrysk od TDCI?

skylla1 04-01-10 21:19

To trzeba go było uprzedzić, że kupując paruletniego tdci, zwłaszcza od dziadka emeryta z Niemiec po okazyjnej cenie, można bardzo szybko potrzebować dodatkowych 4 czy więcej tyś...

Pabloos 04-01-10 22:22

Cytat:

Napisał wodnik (Post 400321)
oby to tylko parafina bo koleś nie stoi za dobrze z kasą (wszystko wydał na foke, bo mu zachwalałem) a swoją drogą czy można samemu rozebrać i wyczyścić wtrysk od TDCI?

Jak się to zrobi samemu to już nie będzie wtryskiwacza :-)
Prosty test to popytać dobrych mechaników który się podejmie regenreki wtryskiwacza delphi , większość odmówi w wawie znam tylko jednego kozaka który to robi . Reszta tylko wymienia i to tez z różnym skutkiem

wodnik 05-01-10 08:19

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 400587)
To trzeba go było uprzedzić, że kupując paruletniego tdci, zwłaszcza od dziadka emeryta z Niemiec po okazyjnej cenie, można bardzo szybko potrzebować dodatkowych 4 czy więcej tyś...

kilku letni to fakt że zniemiec to też ale z dziadkiem to cie poniosło auto było normalnie jeżdżone i pożądnie serwisowane (wszystkie wpisy i przeglądy w salonie forda) a i cena nie była okazyjna bo ten sam rocznik można było kupić za kilka setek mniej, ale sprzedawca spradzony przez kuzyna w niemczech który ma auto-haus

MisiekT 05-01-10 08:33

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 400587)
kupując paruletniego tdci

to nie ma nic do rzeczy... na taka glupote to nawet salonowa nowka nic nie da...

PS. jak faktycznie cos polecialo grubszego to zawsze zostaje droga sadowa - chyba ze podpisal papier, ze robi to na wlasna odpowiedzialnosc...

wodnik 05-01-10 08:39

jeździł pare miechów i nic się nie działo dopiero tezaz na mrozach ......
i jeszcze małe pytanko co sądzicie o preparatach do czyszczenia wtrysków które się dolewa do baku i które polecacie?

MisiekT 05-01-10 08:44

to jeszcze chcesz mi powiedziec ze po zakupie nie zrobil przegladu i nie wrzucil swiezego filtra paliwa?

wodnik 05-01-10 08:53

wymienił wszystko olej, filtry wszystkie, rozrząd, płyny, ale chodzi o ten lejący wtrysk

langolier 05-01-10 08:54

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 400744)
to jeszcze chcesz mi powiedziec ze po zakupie nie zrobil przegladu i nie wrzucil swiezego filtra paliwa?

Myślę, że nie wszyscy użytkownicy aut są tego świadomi. Dla niektórych to pierwsze auto albo pierwszy diesel.
Nie każdy wpadnie na pomysł szukania w Internecie a nawet jeśli ktoś mu poradzi lub doczyta to może odłożyć to do "powrotu z Radomia".
BTW: i tak się dziwię, że nie wspomniałeś nic o rozrządzie ;)

Oskar 05-01-10 08:57

Cytat:

Napisał wodnik (Post 400727)
kilku letni to fakt że zniemiec to też ale z dziadkiem to cie poniosło auto było normalnie jeżdżone i pożądnie serwisowane (wszystkie wpisy i przeglądy w salonie forda) a i cena nie była okazyjna bo ten sam rocznik można było kupić za kilka setek mniej, ale sprzedawca spradzony przez kuzyna w niemczech który ma auto-haus

No to mamy jasnośc sytuacji [bigok]
Niech jeszcze zgadne , auto tak mniej wiecej 5-6 letnie z przebiegiem w granicach 100 tys [zlosnik]

wodnik 05-01-10 09:01

wiek 6 lat jak kupował przebieg 130 pare
wpisy w książce potwierdzają około 20tys rocznie

Kubuch 05-01-10 09:05

Wpisy w książce...

wodnik 05-01-10 09:07

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 400759)
Wpisy w książce...

serwisowej potwierdzone w salonie serwisie

MisiekT 05-01-10 09:13

malinka, to ten jeden wyjatkowy, mityczny diesel z Niemiec bez przebiegu :)
a serio - wkreciles kolege w foke, to teraz wytlumacz mu ze to nie jest 30-letni traktor i trzeba o nia dbac, a to kosztuje... bo bez odpowiedniego serwisu to nawet TDDi nie daloby u niego rady

wodnik 05-01-10 09:19

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 400766)
malinka, to ten jeden wyjatkowy, mityczny diesel z Niemiec bez przebiegu :)
a serio - wkreciles kolege w foke, to teraz wytlumacz mu ze to nie jest 30-letni traktor i trzeba o nia dbac, a to kosztuje... bo bez odpowiedniego serwisu to nawet TDDi nie daloby u niego rady

fakt to jego pierwszy disel wcześniej jeździł tylko benzyną
ale my wszyscy uczymy się całe życie zwłaszcza na błędach tylko dlaczego to tak kosztuje?

langolier 05-01-10 09:27

Cytat:

Napisał wodnik (Post 400769)
fakt to jego pierwszy disel wcześniej jeździł tylko benzyną
ale my wszyscy uczymy się całe życie zwłaszcza na błędach tylko dlaczego to tak kosztuje?

To proste. Ja zarejestrowałem się, pytałem i czytałem nasze forum długo przed zakupem Focusa i wiedziałem czego się mniej więcej spodziewać.
Filtr paliwa to nie jest kosmiczna kwota i każdy użytkownik auta powinien być na nią przygotowany - zawsze i wszędzie.
A jazda bez niego - to błąd - gigant. Dziwne że jakikolwiek mający olej w głowie mechanik do tego dopuścił (a nawet pomógł - przecież ktoś mu spiął końcówki rurek ?)

BTW: ciekawe czy ktoś (np. Twój koleś) pojechałby bez filtra powietrza ?

wodnik 05-01-10 09:52

z tym filtrem to przegieli
a co do f. powietrz to gdziś widziałem test w TV nowej fiesty i tam gość zamiast filtra na rure założył własną skarpetke i autko zrobiło się żwawsze

---------- Post dodany o 09:52 ---------- Poprzedni post był z 09:39 ----------

co o tym śądzicie?

http://moto.allegro.pl/item868766640...ka_diesel.html
http://moto.allegro.pl/item866357076...nikach_ss.html

MisiekT 05-01-10 10:01

ten drugi, mniej pieniedzy w bloto :)
trzeba sprawdzic wtryski a nie cudowac...

wodnik 05-01-10 10:03

z tego co wiem to wtryski są w serwisie posprawdzają zobaczymy
ciekawe czy ponumerowali ?

wodnik 06-01-10 07:34

Cytat:

Napisał wodnik (Post 400788)
z tego co wiem to wtryski są w serwisie posprawdzają zobaczymy
ciekawe czy ponumerowali ?

w serwisie powiedzieli że wtryski przelewają , wszystkie 4 , chyba ściema, gość powiedział że gdyby lały to spoko a one przelewają i trza robić regeneracje . jaka jest różnica między tymi dwoma terminami?

XymoX 06-01-10 08:19

Cytat:

Napisał wodnik (Post 401161)
w serwisie powiedzieli że wtryski przelewają , wszystkie 4 , chyba ściema, gość powiedział że gdyby lały to spoko a one przelewają i trza robić regeneracje . jaka jest różnica między tymi dwoma terminami?

z tego co pamiętam jak:

- leją to znaczy, że wtrysk podaje za dużo paliwa do cylindra i wtedy mamy czarnego kopcia za samochodem

- przelewają czyli nie trzymają ciśnienia i zbyt dużo paliwa wraca przelewem ...

Ja na twoim miejscu poprosiłbym o zrobienie próby/sprawdzenie przy Tobie bo znając życie jest to kolejne naciąganie na koszty. Mechanicy wiedzą, że u posiadaczy diesli jest podświadomy "syndrom wtrysków i pompy". Dlaczego jadąc do mechaniora z dieslem w większości przypadków pada najdroższa diagnoza - pompa/wtryski ? A no dlatego, że ludziskom wmówiło się przez lata, że to ON paskudny i tak ma być. Efekt jest taki, że płaci się za naprawę związaną z wtryskami czy pompą a przyczyna uszkodzenia jest zupełnie inna, banalna i niskonakładowa. Mechanik oczywiście jest zarobiony a klient wydymany.

wodnik 06-01-10 08:40

czy oznaką przelewania może być falujące ciśnienie na listwie paliwa - bo tak pokazał komputer

XymoX 06-01-10 08:45

Cytat:

Napisał wodnik (Post 401177)
czy oznaką przelewania może być falujące ciśnienie na listwie paliwa ?

tak ale może przelewać tylko jeden

wodnik 06-01-10 08:54

a może więcej jak to stwierdzili "fachowcy" że 4
kiedyś któryś z chłopaków napisał że to jak złapać 4 kapcie na raz
no chyba że przejedzie się przez kolczatke policyjną

MisiekT 06-01-10 09:33

Cytat:

Napisał wodnik (Post 401182)
kiedyś któryś z chłopaków napisał że to jak złapać 4 kapcie na raz

tak, ale to dotyczylo normalnego uzytkowania, a nie jazdy bez filtra paliwa [zaklopotanie]
sprawdz w innym serwisie i bedzie jasne

wodnik 09-01-10 08:10

zawiezione do innego serwisu
zobaczymy w poniedziałek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi