Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1,3,5 ciezko wchodza (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39056)

pedrostan 08-05-10 11:44

1,3,5 ciezko wchodza
 
Hej... Jakies trzy miesiace temu mialem problem z 1,3,5 bardzo ciezko wchodzily, z duzym oporem ale bez zadnych zgrzytow itp. po prostu wchodzily ciezko ale zawsze dobrze, nic nie przeskakiwalo czy cos takiego. Po jakims miesiacu nagle podzczas jazdy zaczely wchodzic bardzo lekko tak jak by nawet za lekko (moim zdaniem) ale mozna powiedziec ze tak jakby byla to nowa skrzynia. I... wczoraj jade i znowu wchodza z wielkim oporem takim samym jak wczesniej, dodam ze opor jest jak wbijam bieg i redukuje a jest to naprawde dosc ciezke sprawa. Prosze o jakies wskazowki albo porady jak moglbym to zrobic sam lub co moge sprawdzic. Dzieki. P.S 2 i 4 wchodza idealnie, nie ma zadnych wyciekow wszystko wydaje sie ze jest dobrze... Hejka.

TERBUH_B 09-05-10 10:13

Hey miałem tak samo tyle ze u mnie wszystkie biegi ciężko wchodziły (silnik wyłączony lekko!!!! bez oporów) Wdepnij mocno kilka razy pedał sprzęgła może wygoni układ troszkę powietrza lub odpowietrz układ sprzęgła. napisz jaki masz silnik rok itp zobacz czy masz płyn hamulcowy i zobacz czy pod pedałem nie jest mokro czasami pompka przepuszcza i leje na zewnątrz

VooDoo123 09-05-10 10:41

Jesli biegi wchodzą bez zgrzytów wykluczyłbym sprzęgło. Z tego co wiem to przełączanie biegów w focusach odbywa się za pomocą dwóch linek, które idą od skrzyni do mieszka. Sądzę, że powodem kłopotów jest sprawność tych linek. Należałoby rozebrać mieszek i przyjrzeć się temu dokładnie - jest możliwość regulacji, ale bez konkretnej instrukcji nie podchodziłbym do tego.

damianTDCI 09-05-10 10:56

Odkręć środkowy tunel i pewnie masz podobnie jak ja miałem na początku, że było pęknięte trzymanie jednej linki, złapałem na opaski samozaciskowe i chodzi idealnie już 7 miesięcy :D

pedrostan 09-05-10 18:14

Dzieki wielkie za porady, dzis juz nie dam rady sie temu przyjrzec ale jutro sie postaram i napisze co mi tam wyszlo. P.S. moj silnik to 1.8 TDDI i plyn hamulcowy jest w normie i jeszcze to: czy silnik wlaczony czy nie biegi tak samo chodza ciezko.
Jeszce raz wielkie dzieki...

Blackrazor 09-05-10 18:31

a nie zjezdzałeś gdzieś z krawężnika i zachoczyłeś ? ja tak miałem 2krotnie w citroenie - łapa od skrzyni się przestawiła :D

pedrostan 10-05-10 21:01

hej...ku memu zdziwieniu dzis biegi wchodza normalnie...i tu pytanie: kiedy tak zle zaczely wchodzic to padal dosc mocny deszcz, a tu sucho i wchodza dobrze...moze to jest tak ze woda gdzies sie dostaje i wymywa smar? jak wciskam jedynke to slysze taki pisk ktory wydobywa sie spod akumulatora, tam jest jakies kowadelko czy cos takiego ktore porusza sie przy zmianie biegow, moze cos tam? przepraszam za moj brak fachowego jezyka. Aha i jeszcze wydaje mi sie ze ten problem powstal jakby po wymianie przedniej szyby, moze nie uszczelnili tego dokladnie i woda dostaje sie z szyby do silnika?...aha i nie raczej nigdzie nie zachaczylem kraweznika i zastanawia mnie czemu teraz jest okej...



nie, szyba jest ok nic nie przepuszcza wlasnie sprawdzilem, ale jakos tak wydaje mi sie ze to jednak sprawka wody (deszczu). Co powinienem uszczelnic moze wiecie? hejka...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi