Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Co ile km wymiana paska rozrządu? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24348)

kasiaewamonika 11-11-08 23:51

Co ile km wymiana paska rozrządu?
 
Jestem świeżym uzytkownikiem Forda Focusa kombi z silnikiem 1.8 TDDI DIESEL, rok produkcji 2001. Samochód jest sprowadzony z Niemiec, ma przebieg 16600. Co ile km powinno sie wymieniac pasek rozrządu. Nie posiadam książki serwisowej, więc nie wiem czy był wymieniany. Jestem kobietą, więc nie znam się na tych rzeczach. Olej i filtry zmieniałam.Czy mogę prosic o pomoc. Z góry dziękuję.

paolos 12-11-08 00:03

kasiaewamonika, 16 600 to w Niemczech przebieg raczej miesięczny, nie roczny, a juz na 99% nie 7-letni, zwłaszcza w dieslu (i bez ksążki serwisowej) [chytry].
Na Twoim miejscu byłbym ostrożny już na etapie kupowania, a teraz to oddałbym to autko do serwisu, aby wymienili w nim wszystko: rozrząd wszystkie płyny, olej, filtry, posprawdzali co się da, bo jak na mój - spaczony może nieco gust - to autko może mieć nie 16 600 a 216 000 [zaklopotanie].
Sprawdziłbym pod maską dokładnie czy nie ma tam jakiejść naklejki z serwisu z przebiegiem .... [boshe]

Pabloos 12-11-08 00:55

kasiaewamonika po zakupie jeśli się nie wie na 100% jak był samochód serwisowany . na pierwszy ogień obowiązkowo , pasek rozrządu , i olej . Dwie sprawy do załatwienia w Ciemno 16600 czy 166000 ?

MisiekT 12-11-08 01:26

nie zgodze sie, jak sie nie wie to na dzien dobry:
- rozrzad kompletny (zerwanie sie rozrzadu to zwykle w tddi naprawa za okolo 4tys - nie warto oszczedzac)
- olej + filtr oleju
- filtr powietrza i filtr paliwa
- filtr kabinowy (dla spokoju)
- plyn hamulcowy (sprawdzenie)
- plyn chlodniczy (sprawdzenie)

kasiaewamonika, przy okazji, C-max byl produkowany od 2003r i tylko z silnikami benzynowymi i tdci... zmien opis na Ford Focus I FL (jezeli lampy z kierunkami) lub bez FL (kierunki w zderzaku)

Pabloos 12-11-08 09:30

Cytat:

Napisał MisiekT
nie zgodze sie, jak sie nie wie to na dzien dobry:
- rozrzad kompletny (zerwanie sie rozrzadu to zwykle w tddi naprawa za okolo 4tys - nie warto oszczedzac)
- olej + filtr oleju

Czyli się nie zgadzasz ale sie zgadzasz [boshe]

Napisałem na pierwszy ogień i w ciemno , i co wymieniasz a nie co sprawdzasz .
Ale Misiek fakt , jak sie filtru kabiny nie wymieni na czas ... może się stać cos strasznego [zimny]

PePe 12-11-08 10:01

Cytat:

Napisał paolos
Tak że zejdź z MiskaT [gamon] bo ci wcisne [pomogl]

czemu jak ja coś podobnego napisałem to wywaliłeś??

ty możesz??? spamować w technicznym??

odpierwiastkuj się ode mnie co???

MisiekT 12-11-08 10:55

Cytat:

Napisał Pabloos
Czyli się nie zgadzasz ale sie zgadzasz

nie zgodze sie ze TYLKO pasek i olej... paski czesto wytrzymuja dluzej niz rolki, wiec lepiej nie ryzykowac...

Pabloos 12-11-08 11:19

Cytat:

Napisał MisiekT
nie zgodze sie ze TYLKO pasek i olej... paski czesto wytrzymuja dluzej niz rolki, wiec lepiej nie ryzykowac...

No fakt nie precyzyjne napisałem , dla mnie pojecie wymiana paska rozrządu lub rozrządu oznacza wymianę kompletu , tak samo z wymiana oleju rozumiem wymianę komplet olej + filtr . ;-) racja że nie wziąłem pod uwagę ze nie wszyscy mogą tak myśleć :oops:

MisiekT 12-11-08 11:23

Cytat:

Napisał Pabloos
dla mnie pojecie wymiana paska rozrządu lub rozrządu oznacza wymianę kompletu

ja wiem, ale
Cytat:

Napisał kasiaewamonika
nie znam się na tych rzeczach

wiec staralem sie wyrazic precyzyjnie :wink:

kasiaewamonika 12-11-08 14:11

Dziękuję wszystkim za pomoc. Pewnie zawile opisywałam swój problem ale części samochodowe nie są najmocniejszą moją stroną. Pomyliłam się zamiast 166000 napisałąm 16600 przebieg - przepraszam. A co do C MAX to nie wiem o co chodzi, więc nic nie zmieniałam, zostawiłąm tak jak było przy rejestrowaniu się w opisie samochodu. Nie wiem czy powinnam tu pisać o takim problemie, ponieważ od wczoraj pierwszy raz zostawiam zapytanie, kompletnie nie wiem jak sie tu poruszań. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

paolos 12-11-08 14:36

Cytat:

Napisał kasiaewamonika
A co do C MAX to nie wiem o co chodzi,

Cytat:

Napisał kasiaewamonika w swoim, stworzonym zresztą przez siebie,
kasiaewamonika
Turysta

Ford Focus C-Max
Dołączyła: 13 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: Łęczyca

w profilu napisałaś że masz C-Max'a [chytry], więc ludzie myślą że go masz [zaklopotanie]

kasiaewamonika 12-11-08 19:26

Dzięki za informację. Czyli jak kierunkowskazy są w zderzaku to ....Ford Focus I ?
Ok, dziękuję - zmieniłam. To dla mnie czarna magia - C-Max, I FL.....itd No ale dzięki Wam uczę się.
Pozdrawiam.

paolos 12-11-08 23:51

Cytat:

Napisał kasiaewamonika
Czyli jak kierunkowskazy są w zderzaku to ....Ford Focus I ?

TAK, dokładnie przed liftem [palacz]

Cytat:

Napisał kasiaewamonika
No ale dzięki Wam uczę się.

obyśmy sprostali potrzebom [bigok]

kasiaewamonika 13-11-08 23:35

Dzień dobry. Mam jeszcze jedno pytanie.Nie potrafię sie jeszcze poruszać po tym forum i nie wiem czy właśnie tu powinnam zadać to pytanie.Muszę zmienić akumulator. Ten co mam to nie jest od focusa. Jaki powinnam kupic? Nadmieniam, ze dziennie jeżdze mało - do pracy i z powrotem to jest 10 km. Dzisiaj przy 13 własnie miałam pecha, bo nie chciał mi rano zapalic samochód. Rozładował sie akumulator. Stał pod blokiem 5 dni - nie jeździłam nim.Nie mam szczęścia do akumulatorów. Zawszemiałam problemy z odpaleniem. Tak przynajmniej było przy poprzednim samochodzie (TICO). Non stop musiałam go ładować.Boję się, że problem będzie się powtarzał. Słyszałam, że dobre są akumulatory WARTY tylko nie wiem jakiej mocy. Bardzo proszę o poradę. Jeśli coś źle napisałam to przepraszam. Naprawy czy części do samochodów to nie jest moja mocna strona. Z góry dziękuję. paolos,

paolos 14-11-08 10:12

Cytat:

Napisał kasiaewamonika
Z góry dziękuję. paolos,

:roll:

http://forum.focusklubpolska.pl/view...ght=akumulator
http://forum.focusklubpolska.pl/view...ght=akumulator

sporo tego było kasiaewamonika,
http://forum.focusklubpolska.pl/search.php?mode=results

Generalnie poproś kogoś o pomoc w odpaleniu (kablami z drugiego auta na przykład), podjedź do jakiegoś sklepu z a kumulatorami i Ci dobiorą, klub na jakąś stację, to Ci jeszcze wymienią ...
Jak rozładowuje CI się sam akumulator, to oznacza, że masz coś skichane w elektryce, a co - możliwości jest wiele... Oblukanie przez elektryka miałoby więc sens :roll:
Akumulator wytrzymuje zazwyczaj kilka lat i to bez znaczenia czy garażujesz auto, czy trzymasz pod chmurką [zaklopotanie]

forder 14-11-08 12:10

Ja mam 89 000 przebiegu kiedy powinienem zacząć myśleć o wymienie rozrządu?

paolos 14-11-08 12:21

Cytat:

Ja mam 89 000 przebiegu kiedy powinienem zacząć myśleć o wymienie rozrządu?
niebawem :twisted:

szczegóły naprawdę można znaleźć na forum http://forum.focusklubpolska.pl/search.php?mode=results

logan 14-11-08 12:23

e tam, ja mam 96000 i Zbycho twierdzi że "jeszcze nie czas" :mrgreen:

paolos 14-11-08 12:26

logan, [boshe] :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi