Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Reset komputera. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15136)

piotrmayday 11-02-07 23:11

Reset komputera.
 
witam chciałem zresetowac komputer poniewaz nie raz skacza mi obroty zadko z 800 na 1000 na jałowym biegu. Myślałem ze to silniczek krokowy ale przeczyczysciłem go i nadal skacze teraz cchciałem sprubowac rest komputera czytałem ze tak sie postepuje:

0.odpiąć klame od akumulatora

1. Podłącz przewód masy akumulatora.

2. Wprowadź kod radia i zaprogramuj stacje nadawcze.

3. Ustaw zegar.

4. WSKAZÓWKA: Przy podłączaniu i odłączaniu akumulatora w module PCM zostaną wykasowane wszystkie parametry biegu jałowego i jazdy. Aby ponownie wprowadzić wykasowane parametry do modułu PCM należy postępować jak następuje.

Uruchom silnik, silnik musi pracować na biegu jałowym przez trzy minuty.

5. Po osiągnięciu temperatury pracy silnika podwyższ prędkość obrotową do 1200/min. Z taką prędkością silnik musi pracować przez około dwie minuty.

6. Należy przejechać samochodem około ośmiu kilometrów w różnych warunkach.


nie wiem czy to dobry opis (na marginesie nie chodzi mi o reset komputera pokładwego bo go nie mam)

czytałem ze tez trzeba jakis bezpiecznik wysciagnąc, czy wystarczy podążac instrukcjia zgóry, sam juz nie wiem dlatego prosze was o pomoc z góry dzieki za odpowiedz.

aha jezeli tak mam postepowac z gory opisu to ktory mam odpiac przewód + czy minus i na jaki czas i czy nie bede miał problemów z alarmem po odłączeniu akumulatora ?

MisiekT 11-02-07 23:31

ja robie tak:
1. otwierasz maske
2. wylaczasz syrene alarmu
3. zdejmujesz klemy a akumulatora (w zasadzie zdjecie plusa wystarczy, ale mozesz oba)
4. idziesz na 15-minutowa kawe albo co tam ciekawego masz do zrobienia
5. zapinasz klemy
6. wlaczasz syrene
7. wrzucasz kod na radiu i ustawiasz zegad
8. wylaczasz ewentualnie dzwiek przy otwieraniu/zamykaniu (ustawienia alarmu sie restuja do domyslnych)
9. koniec

tylko ze nie sadze zeby reset komputera wplynal na problem spadajacych obrotow... w kazdym razie nikt jak dotad nie pisal o skutecznosci takiego rozwiazania

AsMfc 11-02-07 23:48

Ja robie tak:
-wsiadam z lapem do foki
-podlaczam obd
-wciskam enter
-wlaczam foke
-pokazuja mi sie parametry pracy silnika
-wciskam kilka razy pedal gazu
-zczytuje bledy i je kasuje po drodze jak sa
-wylaczam foke
-wlaczam w poz II kluczyk
-naciskam opcje "factory reset" na lapie
-gotowe [bigok]
-teraz znowu jakies kilka km nauka jazdy [panna]

Wracajac do tematu:
Jesli naprawde chcesz foke nauczyc jezdzic i ja odmulic to
jezeli wyciszniesz z foki tyle ile fabryka dala przez kilka dobrych km i nie jezdzac jak ostatni !@#$$ to foka Ci sie sama przystosuje i odmuli. Takie kasowanie nic Ci nie pomoze i z drugiej strony to chyba nie wina kompa,ze tak sie dzieje w Twoim autku ;)

langolier 24-09-12 23:51

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 170476)
ja robie tak:
1. otwierasz maske
2. wylaczasz syrene alarmu
3. zdejmujesz klemy a akumulatora (w zasadzie zdjecie plusa wystarczy, ale mozesz oba)

Czy w celu resetu nie wystarczy wyjąć bezpiecznika w skrzynce na odpowiedni czas ?

korek007 25-09-12 07:17

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 170476)
...3. zdejmujesz klemy a akumulatora (w zasadzie zdjecie plusa wystarczy, ale mozesz oba)...

Witam
Czy to nie jest tak, że wystarczy odłączyć tylko minusa?

piotro1111 25-09-12 09:18

Raczej najpierw minus. Podobno odpinając plusową można uszkodzić jakiś sterownik.

drake 25-09-12 10:39

Oczywiście że najpierw minus

shido5 25-09-12 16:31

a według mnie nic nie da odłączanie aku i resetowanie kompa. u mnie winą spadających obrotów był nieszczelny układ dolotowy. wydawało się że uszczelka kolektora i krokowca są ok. dodatkowo postanowiłem posmarować je odpowiednim sylikonem. i auto nie do poznania. obroty się trzymają. lepiej reaguje na gaz. nie jest zamulony. najczęstszą winą jest nieszczelny układ dolotowy silnika.

langolier 25-09-12 23:01

Mam pytania:
- które bezpieczniki trzeba wyjąć by osiągnąć efekt resetu komputera bez odpinania klem ?
- czy reset komputera kasuje błędy ?

piotro1111 26-09-12 01:16

Nie kasuje .

ble 26-09-12 07:07

Cytat:

Napisał piotro1111 (Post 772634)
Nie kasuje .

kasuje

marfm76 26-09-12 08:22

Cytat:

Napisał langolier (Post 772614)
Mam pytania:
...
- czy reset komputera kasuje błędy ?

Cytat:

Napisał piotro1111 (Post 772634)
Nie kasuje .

Cytat:

Napisał ble (Post 772640)
kasuje

Kasuje, ale nie wszystkie. Niektóre błędy (nawet po usunięciu usterki) można skasować tylko kompem.

MisiekT 26-09-12 11:46

kasuje bledy z pamieci podrecznej

korek007 26-09-12 12:00

Czytałem gdzieś że są różne pamięci - ROM, RAM (kasowana przy resecie, jak to RAM) i jeszcze jedna, w której są zapisywane błędy. Ta trzecia ponoć nie kasuje się poprzez reset.

tomaliusz 18-04-15 15:32

Odgrzeję kotleta :smt036
Odłączyłem akumulator na 40 minut aby zresetować kompa i teraz - licznik dzienny ani nawet komputer pokładowy się nie zresetował. Skasowała się tylko godzina i radio zablokowało.
Chciałem zresetować ustawienia komputera i teraz nie wiem czy nie za krótko był odłączony akumulator?
Jak myślicie?
Czy reset kodów DTC to tak jak reset całego kompa?
A może wyciągnąć bezpiecznik zamiast odłączać aku?

mar-pow 18-04-15 18:00

Wystarczyło te 40 minut. Więc spokojnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi