Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Alarm Cobra - przycisk ATTN - gdzie jest? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33497)

pingwin1234 13-12-09 15:14

Alarm Cobra - przycisk ATTN - gdzie jest?
 
Witam,
Mam problem ze znalezieniem przycisku ATTN który znajduje się w panelu (nie wiem gdzie to jest).

Chciałem zmienić głośność pikacza jak włanczam i wyłanczam alarm. Oczywiście znalazłem wszystkie instrukcjie na forum, ale nie moge zlokalizować tego przycisku ATTN.

Prosze o informacje gdzie on może być?

Dodam że mam Alarm Cobra 3176.

W instrukcji znalazłem jedynie taką informacje:
"W modelach AC 3176 i AC 3178, dioda LED oraz panel z przyciskiem ATTN może występować rozdzielnie."

wigi 13-11-10 13:24

Mam ten sam alarm (Cobra 3176) w kupionym niedawno używanym Focusie i również nie mogę znaleźć przycisku ATTN.
pingwin1234, czy Tobie udało się już go znaleźć, gdzie był?
Może ktoś podpowie, gdzie ten przycisk znajduje się najczęściej, gdzie go szukać?

Arturek 13-11-10 20:55

Radzę odpiąć plastik po lewej stronie kierownicy, u dołu - tam gdzie jest skrzynka bezpieczników - tylko cały plastik a nie tylko klapkę bezpieczników.
Instalatorzy lubią umieszczać ten przycisk w tamtej okolicy

Oczywiście mam na myśli Focusa 1

Generalnie - szukać w okolicach skrzynki bezpieczników

pozdrawiam
Arturek

wigi 16-11-10 14:42

No więc wczoraj zadzwoniłem do serwisu dystrybutora Cobry - firmy Italsec. Miły pan podpowiedział mi, gdzie "magicy" od Forda najprawdopodobniej schowali przycisk ATTN. Zdemontowałem więc schowek (7 wkrętów) w swoim Focusie II i od razu znalazłem tę małą czarną pastylkę z przyciskiem. Dobry metr przewodu, do którego podczepiony jest przycisk, był zwinięty i owinięty taśmą izolacyjną - więc bezproblemowo można byłoby wyciągnąć przycisk gdzieś na zewnątrz. Pan z serwisu powiedział, że ten przycisk powinien być zamontowany w łatwo dostępnym miejscu, a nie chowany.
Ponieważ skrzynka bezpieczników w FII jest po prawej stronie pod schowkiem, to bardzo prawdopodobne, że w FI przycisk ATTN znajduje się również w okolicy skrzynki bezpieczników (chyba po lewej stronie), jak sugeruje Arturek.

misiom1 16-11-10 16:47

A ja w FF1 mam ten guzik razem z diodką po lewej stronie kierownicy mniej więcej koło włącznika świateł inne pytanie jest takie, czy z reguły jest ustawiane hasło standardowe(w instrukcji pisze jakie to, akurat nie mam pod ręką) czy instalatorzy alarmu je zmieniają? Niestety w instrukcji alarmu nie mam podanego hasła.

wigi 17-11-10 13:51

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 504707)
czy z reguły jest ustawiane hasło standardowe(w instrukcji pisze jakie to, akurat nie mam pod ręką) czy instalatorzy alarmu je zmieniają? Niestety w instrukcji alarmu nie mam podanego hasła.

Fabrycznie w alarmie PIN to 1111. Instalatorzy nic nie powinni zmienić, co najwyżej zrobił to sam właściciel auta/alarmu. W instrukcji masz napisane, jak za pomocą przycisku ATTN (bez pilota) wyłączyć awaryjnie alarm (pkt 6 na str. 10) - jeśli się powiedzie, to znaczy, że znasz PIN. :)
Jeśli nie znasz kodu PIN, to możesz go zmienić - to również opisane jest w instrukcji (pkt 8 ).
Wszystkie te czynności zamierzam przeprowadzić wkrótce u siebie. :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi