Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Droga z kabiny do komory silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1374)

Kulin 23-02-05 17:15

Droga z kabiny do komory silnika
 
Witam.

Jestem tu nowy i nie wiem czy moge pisać o takich rzeczach.

Ostatnio zrobiłem sobie termometr z wyświetlaczem (podświtlanie zielone) i mam małe pytanko. Którędy najlepiej przeprowadzić kabelek na zewnątrz do pomiaru temperatury. Nie chcę za bardzo rozbierać tych wygłuszeń i róznych plastików więc chciałem zapytać, może ktoś już robił coś takiego i wie którędy najlepsza droga do komory silnika.

Pozdrawiam

Kulin

ps. chodzi o FOcusa 1.8 TDI (90km).

Dzięki

Greg 23-02-05 18:18

Ale chyba nie masz zamiaru montowac czujki termometru w komorze silnika :?:
Co do przejscia z kablami , to orginalna wiazka ( przynajmniej u mnie ) leci kolo nadkola . Moze w dieslu jest inaczej , ale nie przypuszczam .
Pzdr.

Ślepy 23-02-05 18:36

Cytat:

Jestem tu nowy i nie wiem czy moge pisać o takich rzeczach.
Witam!!! Oczywiście, że możesz :P

To co pisze Greg, faktycznie chyba najprostsze rozwiązanie.

Sypek 23-02-05 19:11

a u mnie jest nowa droga [chytry] wywiercona wiertara i przecinakiem [panna] za bezpiecznikami tamtedy ida 2 kable + i - od wzmacniacza [hehe]

Greg 23-02-05 19:13

Sypek, nie kazdy ma elektrownie w bagazniku :mrgreen:
Pzdr.

Sypek 23-02-05 19:15

no fakt przez to nadkole to te noje kabelki chyba by nie przeszly. ale moze cos jeszcze tamtedy przeciagne [hehe]

Kulin 23-02-05 22:45

Nie, oczywiście że nie w komorze silnika, wcześniej miałem Vectrę i tam był czujnik zamontowany w przednim zderzaku, więc pomyśłałem że to dobre miejsce.

kanciak 24-02-05 08:41

jest inna łatwiejsza droga.... :lol:

po stronie kierowcy koło zawiasu drzwi jest zaślepka przez którą można sie dostać
na zewnątrz samochodu i dalej już lecisz z kabelkiem do komory lub do zderzaka.

Jak znaleźć? Po poerwsze zdjąć zaslepkę i włożyć tam palucha lewej ręki, prawą reką na tej samej wysokości szukać głeboko pomiedzy gąbkami swojego palucha. Jak się spotkają :smt008 to tą drogą przeciągnąć kabelek. Potem ja pociągnłem koło śrub od błotnika i juz byłem przy zdeżaku.

Tylko uwaga są dwie zaslepki to wybierz tą bliżej zawiasu i niższą, Jedna zresztą jest z twardego plastyku i nieprzelotowa.
Po przeprowadzeniu kabelka zaślepkę można oczywisćie spokojnie zamknąć.
Powodzenia :smt006

Kulin 28-02-05 21:46

kanciak dzięki za drogowskaz - czujnik już siedzi w zderzaku.

Pozdrawiam

-=Seba=- 01-03-05 15:27

Ja z lewej strony mam poprowadzony termomert a z prawej kable do wzmacniacza. Co prawda kiedy drzwi sa otwarte to da sie zauważyć wiązkę kabli, ale był to najprosrzy sposób. Wydostanie się przez zaślepkę przy zawiasach to pryszcz. Jeśli będzie problem z poprowadzeniem przewodu w blotniku to odkręć śruby błotnika od góry i lekko odegnij. Ja nic nie popsułem :)

lobuz 02-03-05 11:33

Re: Droga z kabiny do komory silnika
 
Cytat:

Napisał Kulin
[...] Ostatnio zrobiłem sobie termometr z wyświetlaczem (podświtlanie zielone) [...]

Cytat:

Napisał -=Seba=-
Ja z lewej strony mam poprowadzony termomert [...]

Jaki macie termometr i gdzie jest zainstalowany???

Adamus 02-03-05 13:44

Mam czujnik za zderzakiem - niestety temperatura wzrasta podczas powolnej jazdy/korka - chyba nie jest to idealne rozwiazanie :(

Pozdrawiam
Adamus

moon 02-03-05 14:06

Sprawdz ktoredy ida przewody od alarmu i pusc swoj kabelek ta sama droga :)

Kulin 02-03-05 19:08

Adamus, ja ten swój czujnik założyłem w przednim zderzaku, pod pokrywą silnika, zaraz koło tego gumowego dolnego "spojlera" (nie wiem jak nazwać to gumowe) i też jak stoje w korku, to troszkę wzrasta temperaturka, w szczególności jak stoję blisko czyjegoś wydechu :).

Zastanawiałem się nad umieszczeniem tego czujnika z tyłu...

Adamus 03-03-05 09:35

Z tylu jest OK, ale tez wydech moze miec wplyw na "falszowanie" i do tego trzeba dlugi przewod.
Mysle tez nad umieszczeniem w lusterku zewnetrznym, ale znowu tu nie ma pomiaru nad jezdnia, tylko dosc wysoko, na sloncu zamknieta obudowa lusterka tez sie nagrzewa - chyba nie ma idealnego miejsca :(

Pozdrawiam
Adamus

kanciak 03-03-05 20:30

jakie mamy termometry? no to prosze u mnie jest to tak zrobione
http://www.kanciak.republika.pl/termo.jpg

Oczywiscie podswietlane w kolorze zielonym. Czujnik wew umieszczony tuż obok wajchy od regulacji kierownicy. Przedni tak jak pisałem w okolicach albo kierunkowskaza albo światła przeciwmgielnego. Doklejony od spodu do tkóregoś z tych światełek. Już nie pamietam teraz do którego. Chciałem to dać kiedyś do FAQ-uuuf ale nie mam fotek no i wszystko zależy od termometrów wyjściowych, które to sie poddaje przeróbce

-=Seba=- 06-03-05 21:51

Cytat:

Napisał kanciak
jakie mamy termometry? no to prosze u mnie jest to tak zrobione

Skoro nie ma w dziale zrób to sam to ja jednak bym poprosił malutki opis. Co tak naprawde znajduje się za zaślepką radia. Ja mam taki beznadziejny termomert jak widać na ostatniej fotce
http://www.focusklubpolska.com.pl/ma...=radiowsuficie
Czy mógłbyś wyjąć zaślepkę i zrobić foto ?

Dzięki

Kulin 07-03-05 07:05

nie ma potrzeby wyciągać zaślepki, jest tam tyle miejsca jak szeroka i wysoka jest ta zaślepka, natomiast głębokość przestrzeni jest taka jak długie jest radio. Oryginalnie powinno tam znajdować się firmowe radio, więc tyle jest tam miejsca.

kawin 20-11-05 19:29

Cytat:

Napisał Adamus
Z tylu jest OK, ale tez wydech moze miec wplyw na "falszowanie" i do tego trzeba dlugi przewod.
Mysle tez nad umieszczeniem w lusterku zewnetrznym, ale znowu tu nie ma pomiaru nad jezdnia, tylko dosc wysoko, na sloncu zamknieta obudowa lusterka tez sie nagrzewa - chyba nie ma idealnego miejsca :(

Pozdrawiam
Adamus

warto zamocować na dolnej kracie (plastikowej w zderzaku), zupełnie na wolnym powietrzu. Można przypiąć czujnik np. paskami zaciskowymi


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi