Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   orginalny kluczyk bez pilota--->org.klucz z pilotem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19792)

V_Diesel 25-11-07 15:09

orginalny kluczyk bez pilota--->org.klucz z pilotem
 
Mam foke z 98 roku i mam centralny zamek ale bez pilota. Mam orginalny kluczyk i chce teraz zamienic ten zwykly na kluczyk z pilotem (oryginalny ford). Mam tylko maly problem...
1. Gdzie znajduje sie centralka do pilotow (czy jak mam centralny to wystarczy kupic piloty i je zaprogramowac czy trzeba kupic sterownik do pilotow i podlaczyc dodatkowo)

2. Czy jak bede musial kupic sterownik do pilotow to czy bedzie roznica czy jest on wyjety z foki 98 rok czy z 2003 roku....

Prosze o pomoc. Moze ktos juz kombinowal z czyms takim.... :)

unitral 25-11-07 19:43

podjedz do aso i sprawdz po VIN czy masz zamontowany sterownik - ale wątpię.
oryginalny jest drogi - kup dobry alarm ze sterownikiem i podepnij do kabli - są przy GEM.
przekładanie GEM starego typu na nowy typ nie jst wykonalne - zbyt mało kabli, czujników, itd...

Powodzenia

V_Diesel 25-11-07 20:52

W aso bedzie to bardzo drogie wiec nawet nie zaczynam... bo sam pilot kosztuje okolo 500 zl sztuka. ja mam mozliwosc zalatwienia streownika za nieduze pieniadze (uzywany wraz z pilotami). Chodzi o to gdzie dokladnie siedzi ten sterownik...

co to jest te GEM??

unitral 25-11-07 21:40

Nie masz sterownika !
GEM to główny układ do zarządzania instalacją elektryczna- znajduje się za schowkiem na rękawiczki.
Skoro tego nie wiesz to nie grzeb sam w instalacji.
daj zarobić komuśkto sięna tym zna.
Dobry alarm z pilotem kosztuje od 400zł z montarzem.

podpiąć można się przy module GEM - jeśli masz modułz jedną wtyczkąto na 100% gdzieś obok wisi wtyczka z 2 kablami (ew. 3) to są kable do centralnego - sterowanie masą.

Pozdrawiam

V_Diesel 25-11-07 21:44

Ale ja niechce zakladac alarmu ani centralnego nie orginalnego. Chodzi mi o to ze chce miec orginalny kluczyc z orginalnym pilotem. A po co dawac komus zarobic jak mozna samemu takie zeczy podlaczyc. Tylko kwestia gdzie dokladnie znajduja sie wszystkie sterowniki od centralnego... z reszta sobie poradze...

unitral 26-11-07 19:47

w GEM !

a podłącza się ten sterownik do 2 wiszących kabli przy GEMie - tych od sterowania drzwi.
troche fatygi i miernik a znajdziesz.

piti000 27-11-07 22:30

Witam
W moim Focusie jest coś takiego:
CONTR ASY-R/CONTR LK & ALAM SYS MN
5WK4 720-A T83SA SIEMENS
Czy można do tego zaprogramować kluczyk z pilotem

unitral 28-11-07 19:41

ile ma złączek ? jedną ?
jeśli tak to nie.

Albo tylko w ASO za ponad 1k zł :)

Pozdrawiam

piti000 28-11-07 21:43

Dzięki.
Jest jedna złaczka druga wisi luzem z dwoma przewodami, napięcie między nimi około 12V.
czy zwierając któryś z tych przewodów z masą powinien otworzyć lub zamknąć się centralny?
Dzwoniłem do ASO podałem VIN i gościu stwierdził że można zaprogramować pilota za 150 zł, jechać 140km czy dać sobie spokój bo i tak nic nie zrobią? a tysiaka im nie dam
Pozdrawiam

unitral 29-11-07 19:13

tak to wlasnie te przewody - sterowane masą

powodzenia

piti000 01-12-07 16:14

Problemów z centralnym ciąg dalszy
Zwarłem kolejno przewody do masy i [ass] , jakiś przekażnik pstryka i nic więcej sie nie dzieje. Czy jeszcze coś trzeba zrobić jakieś dodatkowe złaczki gdzieś ukryte czy co?
Sorry za upierdliwość ale byłem u 2 alrmiarzy jeden chciał wybebeszyć pół samochodu żeby dokładać jakieś kable czujniki nie dał sobie przegadać że wystarczy podpiąć sterowanie, a drugi powiedział że "Forda nie dotykam bo ma popierdzieloną intalacje"
Pomocy [banghead]

unitral 01-12-07 17:20

byłeś u kiepskich mechaników.

Ja sam zakłdałem alarm i właśnie pod te kable się podłączyłem. No i oczywiście wszystko działało poprawnie.

Zostaje Ci jeszcze jedno miejsce do podpięcia, jeśli tam nie działa - co jest bardzo dziwne zresztą - a centralny masz sprawny ??
Sąjeszcze 4 kable do sterowania zamkiem - 2 w drzwiach kierowcy i 2 w pasażera. Podpiąć da się bez kłopotu pod te z drzwi kierowcy (pytanie - masz zamek na kluczyk w drzwiach pasażera ? Masz włączone otwieranie strefowe ? Może dlatego nie działa), kable znajdziesz w złączce przy lewej nodze kierowcy - pod plastikowąosłoną dolnego słupka - kolory identyczne - niestery nie pamiętam które to dokładnie kable bo jest ich kilka:) - metoda prób i błędów - jeden z nich (naprzemiennie) pokazuje mase - stan czujnika w siłowniku.

Tam będzie działało na 100% - jeśli tylko GEM jest sprawny :)
Ja tam podłączyłem się najpierw - potem przełączyłem na te kable przy GEM - przyzwyczajenie z innych instalacji :)

Powodzenia


ps.zrób proszę zdjęcie tej złączki od środka i od strony kabli to może przypomnę sobie które to kable :)

V_Diesel 03-12-07 23:56

A ja z ciekawosci wziolem kluczyk + pozyczony pilot od centralnego od forda mondeo 2003 rok i...
1. Wlozylem swoj kluczyk do stacyjki, przekrecilem 4 razy po czym uslyszalem dzwiek taki sam jka otwieramy drzwi przy wlaczonych swiatlach
2. wzialem pozyczony pilot i nacisnalem otwieranie przytrzymywajac i...
3. Po tej akcji pilot dziala, otwiera drzwi i bagaznik...

Wiec szukalem na allegro i zamowilem sobie dwa piloty (uzywane 60zl szt) i dwa groty i nie musze kupywac centralny co niekturzy twierdzili ze jej u mnie niema...


Radze kazdemu najpierw sprawdzic niz zamawiac centralke.....

unitral 04-12-07 19:58

A jak kupowałeś foczkę to dostałeś dwa kluczyki ?

Fajnie że masz centralkę:)

po prostu ktoś pewnie zgubiłten kluczyk z pilotem :)

Pozdrawiam

V_Diesel 04-12-07 21:13

Moja foczka zostala sprowadzona z Wloch tylko z jednym bezpilotowym kluczykiem, wiec pewnie ktos zgubil oryginalne i zamowil zamiennik ktory ja dostalem.

piti000 09-12-07 20:47

Cześć
Czy gem jest odpowiedzialny z centralny czy coś jeszcze?
Jeżeli zamontuje gema od focusa który miał pilota to będzie działało sterowanie, to jest jeden moduł z 2 wtykami czy dwa osobne moduły?
Pozdrawiam

unitral 10-12-07 18:06

gem steruje centralnym, można podpiąć do niego alarm sterujący zamkiem - sądo tego dwa dodatkowe kable (sterowane masą) przy GEMie. Ewentualnie można podpiąćsiębezpośrednio pod kable od drzwi kierowcy.

Powodzenia

ps. A nie lepiej kupić oryginalny kluczyk z pilotem?

piti000 10-12-07 19:08

Cytat:

Napisał unitral
ps. A nie lepiej kupić oryginalny kluczyk z pilotem?

Kupiłem oryginalny klucz z pilotem, ale nie można go zaprogramować (wersja bez zdalnego sterowania)

unitral 10-12-07 19:52

podepnij się pod te dwa luźne kabelki przy GEM - mają złączkę - zdaje się że są cienkie czarno-czerwony i czarno-zielony.
Jeśli nie będzie sterowało to podepnij się przy nogach kierowcy do kabli z siłownika drzwi kierowcy - te niestety nie pamiętam które to - trzeba poszukać miernikiem :)

Powodzenia

piti000 09-01-08 12:00

witam ponownie
czy jeżeli wymienie mojego obecnego GEMa na 1S7T-15K600-FD (prawdopodobnie ma 5 gniazd wtykowych) to będzie działał centralny z oryginaknego pilota w kluczyku (Focus)
Jeżeli ktoś ma fotke gema, który współpracuje z pilotem oryginalnym proszę o przesłanie
Pozdrawiam piti000

unitral 09-01-08 17:57

a w twoim też jest 5 gniazd ?

na dwoje babka wróżyła :) Zobaczysz czy zadziała jak podłączysz.

Aha, do wersji ze sterowaniem podpięta jest jeszcze antenka.

Powodzenia

piti000 09-01-08 20:38

W obecnym jest tylko jedno gniazdo, ale 2 wtyczki jedna podłączona druga nie.
A gdzie się podłącza antenkę? to jest jakaś specjalna, czy kawałek przewodu?

unitral 10-01-08 18:08

Masz instalację ubogą i nie dasz rady podłączyć rozbudowanego modułu !
Szkoda kasy i czasu na inny GEM.
Znajdz w jakimś rozbitku centralkę tego typu - niektóre miały sterowanie pilotem.

Pozdrawiam

piti000 10-01-08 19:07

Dzięki bardzo za pomoc. Chyba sprzedam Fordowskiego pilota i kupie jakiś gotowy zestaw z pilotem. Będzie taniej i łatwiej.

unitral 10-01-08 20:55

Cytat:

Napisał piti000
Będzie taniej i łatwiej.

Chyba tak :)

ziom 10-01-08 22:15

witam własnie mam taki sam problemik z moim focuse , którego dzis zakupiłem centralny jest ale mam tylko kluczyk bez pilota , auto z 1998r z 2,0 silnikiem mysle ze miało centralny w piocie tylko były własciciel powiedział mi ze ma tylko 1 , co zrobić dokładnie bo czytajac posty pogubiłem sie

1.serwis i no VIN sprawdzic czy miał pilot czy nie
2, kupic jakas centralke choc za bardzo nie wiem jaka itp.
3. kupic sam kluczyk z pilotem.

prosze nie krzyczcie na mnie ze to juz jest napisane w tym temacie, ale przeczytałem to i nie kumam :( ...widocznie zamotany jestem ....od czego zaczac .najlepiej.....dzieki

piti000 11-01-08 07:32

Witaj Ziom
Ja też kupiłem Focusa bez pilota, zadzwoniłem do aso podałem vin powiedzieli że niema problemu można dokupić zdalne sterowanie. Więc kupiłem kluczyk z pilotem na Allegro pojechałem do aso (innego niż dzwoniłem) sprawdzili vin da się zaprogramować, za godzinę przychodzi serwisant i mówi że ten pilot jest uszkodzony mogę kupić od nich. Zgodziłem się za kolejną godzinę przycodzi kierownik serwisu i mówi że niestety niektóre Focusy nie miały zdalnego sterowania i bardzo przeprasza za mój stracony czas.
Po powrocie do domu prubowałem zaprogramować kluczyk u kolegi i dało radę bez problemu. Kolega Unitral pisał jak sprawdzić czy masz zdalne sterowanie (wyciągnij schowek i zobacz czy przy gemie nie ma wolnej wtyczki jeżeli jest to [ass]) ewentualnie przekręć kluczyk 4razy w ciągu 6 sekund do pozycji II i spowrotem jeżeli możesz zaprogramować pilota to zaświeci ci się dioda imo i usłyszysz sygnał dzwiękowy, jeżeli nie to lepiej kupić sterownik centralnego z pilotem na allegro ok 100 zł z dokładną instrukcją montażu
Pozdrawiam

ziom 11-01-08 15:27

dzieki wielkie za prosta odpowiedz juz wszystko wiem... teraz co i jak bedzie okaze sie od autka :mrgreen:

piti000 11-01-08 19:02

Napisz co auto"powiedziało". ja mam zamiar kupić coś takiego http://moto.allegro.pl/item292124810...bagaznika.html przy okazji będzie alarm

unitral 12-01-08 12:45

troche drogo ale warto.
na gieldzie sa po 145zł :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi