Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 2.0 TDCi - brak mocy, problemy z turbo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78977)

mik99 14-11-16 22:13

2.0 TDCi - brak mocy, problemy z turbo
 
Witajcie

Jak dano nie miałem problemów z foką, tak teraz jest duża akcja.

Auto nie mam mocy, jest strasznie ospałe, przyśpiesza jakby miało 70km. Podczas przyśpieszania słychać świst sprężarki oraz dudnienie. Dudnienie najlepiej słyszalne jest na postoju i przypomina dźwięk rozpiętego wydechu. Silnik też jakoś bardziej twardo pracuje.

Byłem dzisiaj u mechanika i posprawdzaliśmy wszelkie możliwe połączenia. Wszystko jest jak w fabryce. W piątek mają zająć się autem a do tego czasu poprosiłbym was o jakieś wskazówki.

Komputer wyrzuca dwa błędy:

Cytat:

===PCM DTC P2263-F1===
Kod: P2263 - Działanie układu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Dodatkowe symptomy usterki:
- Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

Działanie układu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Przyczyną tego kodu DTC może być:

Niedrożne przewody podciśnieniowe.

Obwód wiązki przewodów zwarty do akumulatora lub zwarty do masy

Możliwe przyczyny:

Sprawdz, czy nie ma nieszczelnosci w ukladzie podcisnienia.

Sprawdź ułożenie przewodu podciśnieniowego; jeżeli nie masz pewności, zajrzyj do odpowiedniej dokumentacji obsługowej.

Sprawd, czy zcza nie s uszkodzone, czy nie dostajsi do nich woda, czy nie s skorodowane itd.

Niesprawny albo uszkodzony PCM.

===END PCM DTC P2263-F1===

===OBDII DTC P2263-C===
Kod: P2263 - Działanie układu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Status:
- Potwierdzony - usterka jest potwierdzona

Moduł: Diagnostyka pokładowa II

Szczegóły kodów usterek

Działanie układu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Przyczyną tego kodu DTC może być:

Niedrożne przewody podciśnieniowe.

Obwód wiązki przewodów zwarty do akumulatora lub zwarty do masy

Możliwe przyczyny:

Sprawdz, czy nie ma nieszczelnosci w ukladzie podcisnienia.

Sprawdź ułożenie przewodu podciśnieniowego; jeżeli nie masz pewności, zajrzyj do odpowiedniej dokumentacji obsługowej.

Sprawd, czy zcza nie s uszkodzone, czy nie dostajsi do nich woda, czy nie s skorodowane itd.

Niesprawny albo uszkodzony PCM.

===END OBDII DTC P2263-C===
Poczytałem trochę po sieci i tak. Często padało turbo :( oraz czujnik kopiowania lub zawór sterujący sprężarką. Grucha wydaje się działać prawidłowo bo trzyma ciśnienie po zasysaniu powietrza.

mik99 16-11-16 16:48

Usterka chyba namierzona. Dzisiaj przełożyłem N75 z innego auta, sprawnego. Efektów brak. Poleciałem do apteki po strzykawkę 100 ml. Wpiałem się w wężyk podciśnieniowy na linii N75--turbo i brak podciśnienia. Nic się nie dzieje. Słychać tylko syk podczas zaciągania/upuszczania powietrza. Więc możliwości są dwie. Albo jest nieszczelność na wężyku, albo membrana w gruszce od turbo puszcza.

W dawcy tego problemu nie ma. Po zassaniu jest próżnia i strzykawka wraca do stanu 0. Wszystko robione na zgaszonych silnikach.

Czy w naszych sprężarkach są membrany?

jacek3773 17-11-16 18:40

jaki problem zacząć sprawdzać od vacum po kolei

mik99 17-11-16 19:57

Gdybyś przeczytał uważniej mój wcześniejszy post zauważyłbyś, że odkryłem nieszczelność, ale ona będzie występowała na wężu do turbo na linii N75-sprężarka lub nieszczelna jest membrana w gruszce turbo. Jutro już będę wiedział co dokładnie jest nieszczelne.

jacek3773 18-11-16 18:26

Qk, sorki jak cię uraziłem , ale jestem realistą i nie opieram się na komp. skoro znalazłeś nieszczelność w jakimś odcinku to ją znajdż , bo nic prostszego sprawdzić gruszkę czy wężyki które lubią najczęściej pękać na połączeniach z innymi elementami


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi