Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   przy uruchamianiu auta włącza sie test (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21182)

wojtek D. 07-03-08 11:55

przy uruchamianiu auta włącza sie test
 
witam. po przekręceniu kluczyka w stacyjce rozrusznik nie kręci tylko włącza się test i wszystkie wskazówki odchylają się w prawo. tak jest po każdorazowym przekręceniu kluczyka i auto nie odpala tylko słychać " tyk-tyk" jakby jakiś przekaźnik łapał .

Greg 07-03-08 12:02

Sprawdz czy klemy sa dobrze dokrecone , pozniej to wymiana aku.
Zreszta jest o tym juz sporo na forum [chytry]

pzdr.

wojtek D. 07-03-08 14:34

akumulator mam nowy, może to alarm jest przyczyną?

Greg 07-03-08 16:31

To jest objaw slabego akumulatora , nowy czy nie moze nie naladowany jest.

Pzdr.

AsMfc 07-03-08 16:38

Cytat:

Napisał Greg
To jest objaw slabego akumulatora , nowy czy nie moze nie naladowany jest.

Gregu dobrze gada - oczysc klemy i bolce na aku (do blyszczacego ;) ) i posmaruj tawotem by sie nie utlenialo...

jangcy 24-07-09 23:17

Witam
Kazdy pisze ze jest duzo, nt wychylajacych sie w prawo wskazowek, na forum...
szukam troche i srednio moge znalesc. Byc moze ze ludzie z tym problemem opisali go jakos od tylu i nie trafiam.
Ogolnie chodzi mi o taką rzecz
OK - z postow wynika ze wychylanie ma zwiazek z napieciem i jak rozumiem skalowaniem wskaznikow.
Jedno (pojedyncze) wychylenie mialem u siebie jak zakladalem komputer pokladowy i odpialem liczniki - ok, wskazniki zrobily sobie kalibracje.
ALE czemu w aucie znajomego (moj nowy znajomy z tym problemem) oraz w akutach w komisach (ktore ogladalem jak szukalem Focusiaka) takie wychylenie bylo za kazdym razem jak odpalalem silnik. Aku byl juz naladowany,pozatym odpalal bez zarzutow (jak rozumiem to taka przypadlosci forda ze 13.8V to juz slaby akumulator:)
Zakladajac ze aku jest juz naladowalny, klemry sa OK (to samo napienie na wyjsciach Aku jak i na przewodach) to co jeszcze moze byc zle...?
Łącze licznikow? - ale czy wtedy nie bylo by problemow w czasie jazdy?
Mi przychodzi jeszcze do glowy problem z masowaniem licznikow...czy ktos sie orientuje, gdzie jest masowana istalacja w focusie MK1?

Z gory dzieki za rzetelne odpowiedzi...wiem, ze niektorzy sa tu pewnie od poczatku tego forum i znaja go ja wlasna kieszen, ale ja nie....sam jestem na innym forum (Panda classic) od zawsze i pamietam kto, gdzie i o czym pisal i jest mi latwiej cos znalesc....jednak jak przychodza nowi to maja zawsze problem. Ja pomagam, nie odsylam odrazu do szukajek...chyba ze juz ktos przesadzi z pytaniem [tuning]

MisiekT 25-07-09 00:44

Cytat:

Napisał jangcy
ALE czemu w aucie znajomego (moj nowy znajomy z tym problemem) oraz w akutach w komisach (ktore ogladalem jak szukalem Focusiaka) takie wychylenie bylo za kazdym razem jak odpalalem silnik

u znajomego slaby aku, wiec ciagle sie resetuja liczniki
w komisie moze trafiales na pierwsze odpalenie po odpieciu aku i tyle

jangcy 25-07-09 08:24

Cytat:

Napisał MisiekT
u znajomego slaby aku, wiec ciagle sie resetuja liczniki

bedziemy monitorowac:)

lordpablo 25-07-09 08:38

jak auto postoi dłuższy czas to nawet bez odpięcia aku dzieje sie ten manewr ze wskazówkami, wiem to od kumpla co ma fokę I. Jego foka diesel postałą jakiś miesiac lub dwa i przy pierwszym odpaleniu też był efekt ze wskazówkami


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi