Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Na co zwrócić uwagę przy zakupie Focusa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3664)

MisiekT 26-12-08 02:53

teoretycznie ponad 19000zl za TDDi pofirmowe to sporo, ale skoro to 2004 rok, to zmienia postac rzeczy... tyle tylko ze dla mnie osobiscie przebieg nie jest realny i ktos mogl go wpisac na wabia co najwyzej - IMO tego typu auto predzej ma okolice trojki z przodu niz jedynki...

do obejrzenia blisko wiec nie ma co sie zastanawiac na forum tylko jechac obejrzec... TDDI ma ten plus ze jak jezdzi to znaczy ze dziala i moze pojezdzic jeszcze dlugo :D

Kubeq 26-12-08 11:37

Czesc
Dodam tak od siebie:
z 2 lata temu moja ciotka wstawila do tego komisu bialego Focusa 99rok 1.8 hathback z przebiegiem niecale 170tysiecy,a tydzien pozniej w mial juz 105tysiecy,wiec uwazaj.

Jak chcesz moge podjechać,obejrzeć tego focusa,powiedziec co i jak:)


pozdro

dyha 26-12-08 12:11

ja przed kupnem mojego furaka pojechałem do ASO, podpięcie do kompa i sprawdzenie podstawowych parametrów auta kosztowało mnie niewiele ponad 200 zł. w trakcie dowiedziałem się że błędów w kompie brak, do wymiany łożysko w tylnym prawym kole, środkowy tłumik, tarcze, klocki przód, jakaś uszczelka w skrzyni biegów i tyle. Fachman powiedział że poza tymi drobnostkami nie widzi innych prbl i ogólnie auto jest godne zainteresowania. Niestety nie sprawdzili go miernikiem lakieru (na szczęście miałem własny [zlosnik] ) to i wyszło że dwa elementy były lakierowane, czego zresztą sprzedający nie ukrywał, nie sprawdzili też kompresji silnika, mimo wszystko uważam że warto było aby poznać choć bardzo ogólny stan upatrzonego autka

p4v3u 26-12-08 13:10

Odnosnie Eurosamochody...
Zastanawiam sie tylko, bo one sa rocznik 2004, tego sie chyba nie da sfalszowac, wiec jesli maja duzo przejechane, to bedzie ile, 160 tysiecy? Juz sam nie wiem co robic, Przerazony jestem bo akurat te egzemplarze maja wszystko, czego oczekuje :)
A czy na taki test przed zakupem pojechali byscie do ASO, czy moze do serwisu Pana Zbycha? On chyba komputerka nie moze sprawdzic?

dyha 26-12-08 18:15

zdecydowanie do ASO, koszt podobny, możliwości większe. Co do Twoich dylematów, to obawiam się że będą one występowały zawsze, bez względu na to czy będziesz kupował auto w tym komisie, od osoby prywatnej, czy jeszcze z innego źródła. Ja świadomie kupiłem auto które było po leasingowe, w pełni z udokumentowaną historią, lecz pomimo to nie ukrywam, dylematy również miałem spore

MisiekT 26-12-08 18:22

bosheee [panna]

po co jechac do ASO? zeby zostawic tak 200zl - prosciej wyslac przelewem, szkoda paliwa...

Cytat:

Napisał dyha
w trakcie dowiedziałem się że błędów w kompie brak, do wymiany łożysko w tylnym prawym kole, środkowy tłumik, tarcze, klocki przód, jakaś uszczelka w skrzyni biegów i tyle. Fachman powiedział że poza tymi drobnostkami nie widzi innych prbl i ogólnie auto jest godne zainteresowania.

poza podpieciem pod kompa wszystko inne to 5-minutowe sprawdzenie wzrokowe... a podpiecie pod kompa jest w zasadzie niepotrzebne, bo jak auto chodzi dobrze to zczytywanie bledow jest bez sensu...
zreszta, w ASO sa tacy specjalisci ze nie polegalbym na ich diagnozie tak czy inaczej...

Cytat:

Napisał p4v3u
czy moze do serwisu Pana Zbycha?

chcesz miec szczera opinie kogos kto robi prawie same focusy od wielu lat i zna je na wylot? chcesz wiedziec co trzeba bedzie zrobic a co jest pierdola i pojezdzi jeszcze wiele lat?

dyha 26-12-08 18:47

lepsze to niż kupowanie auta w ciemno, zwłaszcza jak nie ma się za wujka mechanika, brata który pracuje w centrali forda, trzech sąsiadów uchodzących za "znakomitych znawców tematu" i nie pisze właśnie przypadkiem pracy magisterskiej na temat awaryjności focusa MKI. Sprawdzenie nawet wzrokowe osoby która ma pojęcie w temacie daje pewien obraz całości. Tak się akurat złożyło, że to wzrokowe sprawdzenie auta całkowicie sprawdziło się w moim przypadku. Usterki wykryte potwierdziły się i dotąd żadnych dodatkowych, a przejechałem od tego czasu 15 tys i minęło już ponad pół roku, więc uważam że mam podstawy do wysnucia opinii jak powyżej i nie mam zamiaru się z niej wycofać. Nie twierdzę, że w każdym przypadku będzie podobnie, bo jak wiadomo wszędzie jest pełno pseudo fachowców, ale trudno też generalizować i z góry zakładać że to jest bez sensu

MisiekT 26-12-08 19:08

dyha, tak, tyle ze ty sie upierasz na ASO, a ja proponuje w tym samym celu swietnego mechanika - z sama idea sprawdzenia w serwisie zgadzam sie w 100%

dyha 26-12-08 19:55

no to doszliśmy do porozumienia :wink: używając sformułowania "zdecydowanie ASO" miałem na myśli konfrontację ASO z warsztatem przypadkowego np. "Pana Czesia" Znam punkty spoza ASO które specjalizują się w Fordzie i z pewnością będą one bardziej opiniotwórcze w temacie niż utytułowane i przekoloryzowane ASO [piwo]

p4v3u 26-12-08 21:17

Cytat:

Ja świadomie kupiłem auto które było po leasingowe, w pełni z udokumentowaną historią,
Wlasnie jak to jest z tymi ksiazkami serwisowymi, bo wiele osob mowi mi, "eee, wiesz ksiazka pojazdu z przebiegami kosztuje 600zl"
Czy jesli foka jest od poczatku serwisowana w Polsce, to Polskie ASO beda mialy np historie przebiegow w komputerku?

Cytat:

chcesz miec szczera opinie kogos kto robi prawie same focusy od wielu lat i zna je na wylot? chcesz wiedziec co trzeba bedzie zrobic a co jest pierdola i pojezdzi jeszcze wiele lat?
ile takie cos moze u niego kosztowac?

Gerardoo 26-12-08 21:41

przebieg w ASO tez da rade sprwadzic i to niekoniecznie z ksiazki. Przy kazdej robocie ASO wystawia fakturke a na niej jest stan licznika przy jakim jest robiona naprawa czy cokolwiek. Moga w kompach sprawdzic przy jakim stanie ostatni raz byl u nich samochod.

p4v3u 02-01-09 00:43

Bylem na poczatku tygodnia w tym komisie.
wiec samochodow tak wyposazonych jak na zdjeciu nie bylo zadnego. Co wiecej, najtanszy z nich, po jakichs drobnych negocjacjach mial kosztowac 19500. Nalezy tu dodac, ze mial byc to focus z w wersji najubozszej, z radiem kasetowym, manualna klima, w zasadzie z dodatkowego wyposazenia, to mial jedynie autoalarm chyba ;p Z przebiegiem 160kkm

rozmaawialem z nimi przez telefon dwukrotnie, zawsze mnei zapewniali, ze za 20kpln znajda mi samochod z roku 2004 i z przebiegiem nie wiekszym niz 120 tys.
Jakos im sie nie udalo, a za taki, co byl podobnie wyposazony, i mniej zardzewialy wolali juz 20500, a przebieg mial 144 tys :)
zatem podziekowalismy sobie grzecznie i pojechalem szukac dalej :)
Ktos ma jakies sprawdzone inne komisy ?
pozdrawiam
p4

MaXyM 05-01-09 15:12

Cytat:

Napisał Gerardoo
przebieg w ASO tez da rade sprwadzic i to niekoniecznie z ksiazki. Przy kazdej robocie ASO wystawia fakturke a na niej jest stan licznika przy jakim jest robiona naprawa czy cokolwiek. Moga w kompach sprawdzic przy jakim stanie ostatni raz byl u nich samochod.

Pod warunkiem ze sprawdzisz to w serwisie gdzie auto bylo serwisowane. Niestety przeglady nie ida do ogolnej sieci Forda a zostaja w bazach lokalnych poszczegolnych serwisow. Dodatkowo serwis moze nie chciec udzielic informacji o przebiegu (bo niby z jakiej racji - to informacja podpadajaca pod ochrone danych osobowych)

kaptur85 28-05-13 21:57

A ja mam pytanie z innej beczki. Z kolegą szukamy focusa dla niego i przy oględzinach jednego egzemplarza zauważyłem że obrotomierz ma wyskalowany do 7tys. obrotów (był to silnik TDDI) Myślałem że ma przełożony od benzyniaka ale znalazłem kilka innych takich na allegro. Ktoś wie o co w tym biega bo większośc diesli ma do 5tys. obrotów

Falcon 28-05-13 22:29

Bo przed liftem były jednakowe liczniki zarówno w benie jak i w dieslu.

kaptur85 28-05-13 22:38

Tyle że w przedliftowych też są takie do 5tys. Dlatego moje zdziwienie. Czyli nie zwracać za bardzo na to uwagi tak?

Falcon 28-05-13 22:44

Cytat:

Napisał kaptur85 (Post 871508)
Tyle że w przedliftowych też są takie do 5tys.

Ale tylko przejściówki z rocznika 2001.
Cytat:

Napisał kaptur85 (Post 871508)
Czyli nie zwracać za bardzo na to uwagi tak?

Nie zwracać. Tak samo na przebieg.

qatar6 17-06-13 13:11

Witam was przymierzam się do zakupu focusa RS 305ps,kolor biel lub zieleń niebieski ostatecznie:) na co zwrócić uwagę (nie mowie tutaj o ogólnym sprawdzeniu) posiadam seata i dziś jakbym kupował patrzył bym na niego inaczej więc zdaje się na wasze doświadczenie co do fordzików czy rs czy tez normalnych gdyż jest to ta sama buda:) jakie zurzycie co sie wymienia bo trzeba(bład producenta lub też słaby element proszę o najprostszą błachostke)
Moje następne pytanie do Was może ktoś na forum chce sprzedać focusika jakiegoś chętnie zwróce na niego uwagę

z góy dziekuję

Esbjerg 12-09-13 09:46

Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu Focusa Mk III 1,6Tdci 105ps hb. Z uwagi na to że jest to moje pierwsze auto ze stajni forda chciałbym się trochę rozeznać w temacie odnośnie silników Tdci. Do tej pory użytkowałem auta z silnikami Tdi i nie ukrywam że w dzisiejszych czasach owe silniki przyprawiają sporo kłopotów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie Focusa Mk III??? Czy silnik 105ps będzie wystarczający do tego typu nadwozia???, przede wszystkim na jakie bolączki cierpią silniki 1,6 Tdci???. Niestety z tego co zdążyłem się zorientować silnik ten posiada DPF oczywiście jak zacznie mi to przysparzać problemów to go wykastruje, czy w tym silniku DPF wypala się na zasadzie dodawania specjalnego płynu czy też jest tz suchy???. Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia.

popo1960 26-09-13 22:59

Witam,

Czy w Fordzie jest zintegrowana baza gdzie po numerze VIN mozna obejrzec historie napraw auta w dowolnym ASO w Europie ? Cos podobnego ma VW od 2004 w DE i 2006 w PL.

Kolega mowil ze jego Focus'a sprawdzil znajomy serwisant ASO w Krakowie i pokazal naprawy z ASO w Belgii ( zgodnie z prawda) natomiasat dzis dzwonilem do dwoch ASO i mowili ze nie maja takiej zintegrowanej bazy.

dzieki za info.
pozdrawiam

moons 26-09-13 23:04

Kolega plecie bzdury. Forda sprawdzisz tylko w tym ASO gdzie był serwisowany, czyli albo jedziesz albo dzwonisz do Belgi jeśli tam był serwisowany. Nawet w Polsce musisz na drugi koniec Polski dzwonić żeby sprawdzić. Do tego często serwis zasłania się ustawą o ochronie danych osobowych.
Pozdrawiam

Fordzista 29-11-13 17:04

A słyszeliście już o programie Ford Używane: http://mototarget.pl/news,ford_uzywa...uto,17355.html? Fajna inicjatywa, co nie? ;)

koniu734 16-12-13 00:37

Witam, ja również żwawo zabieram się do kupna foczki 2. Będzie to moje pierwsze auto i generalnie w tych tematach jestem odrobinę zielony.
Upatrzyłem sobie coś takiego z AP http://www.uzywanejaknowe.pl/Oferta/...km-amberx.aspx

Pytania mam do was następujące, czy warto? I czy to na pewno pewniejsze rozwiązanie, bo niby salon, oficjalny dealer itd?

AvataR 12-03-14 12:52

Jaki silnik przy kupnie MK2?

kempus 12-03-14 16:30

"Na co zwrócić uwagę przy zakupie Focusa?"

odpowiedź:

Na sprzedawcę.

czarny_kot 30-03-14 13:38

Cytat:

Napisał moons (Post 910514)
Kolega plecie bzdury. Forda sprawdzisz tylko w tym ASO gdzie był serwisowany, czyli albo jedziesz albo dzwonisz do Belgi jeśli tam był serwisowany. Nawet w Polsce musisz na drugi koniec Polski dzwonić żeby sprawdzić. Do tego często serwis zasłania się ustawą o ochronie danych osobowych.
Pozdrawiam


No chyba niekoniecznie. Mój był serwisowany w Krakowie, a całą historię sprawdzono mi w mieście 600 km od Krakowa.

Bad Boy 04-05-16 10:48

Odgrzeje troszkę kotleta.Obecnie rozglądam się za modelem MK2 w benzynie.Interesuje mnie 1.6 najlepiej 115KM ale opcjonalnie i 100KM (101KM nie wiem czy to ten sam silnik).Moje pytanie brzmi który jest bardziej bezawaryjny i jakie ma oznaczenie (których oznaczeń unikać)?

skylla1 04-05-16 11:49

Bardziej bezawaryjny jest 1,6 100KM bo nie ma fazatorów. Ma za to mniejszą moc. Generalnie oba są udane więc patrz na stan reszty auta.

weuek 04-05-16 11:55

W 115 KM jest chyba większa szansa na tarcze na tylnej osi.

Haymaker 04-05-16 18:42

Cytat:

Napisał weuek (Post 1124917)
W 115 KM jest chyba większa szansa na tarcze na tylnej osi.

Tarcze jarzma, zaciski, osłony klocki - około 600zł :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi