Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Na co zwrócić uwagę przy zakupie Focusa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3664)

d3th 26-06-16 22:33

Rozglądam się za nowym Focusem, bo ten mój obecny już niebawem będzie pełnoletni :)
Przeglądam sobie Otomoto i od czasu do czasu widzę, że niektóre modele mają "coś" w atrapie grilla... Co to takiego?
[URL="https://www.dropbox.com/s/oog56qmcsj6mgc2/832724717_6_1080x720_18-benzyna-ladny-stan-.jpg?dl=0"]

maciobyk 26-06-16 22:39

Co to znaczy "coś" ??? Jakieś zdjęcie byś wrzucił i wskazał którą to generację foki i silnik szukasz...

d3th 26-06-16 22:41

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1133356)
Co to znaczy "coś" ??? Jakieś zdjęcie byś wrzucił i wskazał którą to generację foki i silnik szukasz...

Zaznaczyłem na obrazku, tzn. na linku do obrazka z dropboxa - ten kwadracik pod postem :P

Falcon 26-06-16 22:41

Coś oznacza to:

https://photos-4.dropbox.com/t/2/AAC...e=5&size=32x32

maciobyk 26-06-16 23:02

Taka ciekawostka..

Standardowe wyposażenie wersji 1,8 125KM FlexiFuel czyli przystosowanej do bioetanolu E85. Gniazdo służy do podłączenia kabla ogrzewania, ponieważ w mocno ujemnych temperaturach powinno się podgrzewać silnik przed uruchomieniem (inaczej ma tendencję do przygasania).
W Polsce wersja mało popularna (brak odpowiedniego paliwa, ale był w ofercie salonów), na zachodzie spotykana znacznie częściej.

AdixST 26-08-16 07:32

Cześć!
Mam do Was pytanko. Znajomy ma do sprzedania Focusa MK1 1.6 Zetec z sekwencją i zastanawiam się czy nie zmienić mojego "daily car`a". Aktualnie jest nim Civic 1.4 16V, który jest bardzo fajnym i mało awaryjnym samochodem, jednak brakuje mi 5 drzwi i niestety blachy to najsłabszy element Civica..
Miesięcznie robię ok. 2 500 -3 000km, i potrzebuję samochodu niezawodnego, który będzie tani w utrzymaniu i bezproblemowo jeździł na LPG. Taki Focus MK1 1.6 nada się, jakie są wady samochodu z tym silnikiem? Czy dać sobie spokój i dalej jeździć Civiciem?
Mam nadzieję, że mi coś doradzicie :)

Gomad 26-08-16 10:54

Cytat:

Napisał AdixST (Post 1139688)
Cześć!
Mam do Was pytanko. Znajomy ma do sprzedania Focusa MK1 1.6 Zetec z sekwencją i zastanawiam się czy nie zmienić mojego "daily car`a". Aktualnie jest nim Civic 1.4 16V, który jest bardzo fajnym i mało awaryjnym samochodem, jednak brakuje mi 5 drzwi i niestety blachy to najsłabszy element Civica..
Miesięcznie robię ok. 2 500 -3 000km, i potrzebuję samochodu niezawodnego, który będzie tani w utrzymaniu i bezproblemowo jeździł na LPG. Taki Focus MK1 1.6 nada się, jakie są wady samochodu z tym silnikiem? Czy dać sobie spokój i dalej jeździć Civiciem?
Mam nadzieję, że mi coś doradzicie :)

pisz do thomas77, będzie skarbnicą wiedzy :)

slawek11 26-08-16 12:23

Cytat:

Napisał AdixST (Post 1139688)
Cześć!
Mam do Was pytanko. Znajomy ma do sprzedania Focusa MK1 1.6 Zetec z sekwencją i zastanawiam się czy nie zmienić mojego "daily car`a". Aktualnie jest nim Civic 1.4 16V, który jest bardzo fajnym i mało awaryjnym samochodem, jednak brakuje mi 5 drzwi i niestety blachy to najsłabszy element Civica..
Miesięcznie robię ok. 2 500 -3 000km, i potrzebuję samochodu niezawodnego, który będzie tani w utrzymaniu i bezproblemowo jeździł na LPG. Taki Focus MK1 1.6 nada się, jakie są wady samochodu z tym silnikiem? Czy dać sobie spokój i dalej jeździć Civiciem?
Mam nadzieję, że mi coś doradzicie :)

jak jest po liftungu ma nieznacznie polepszone zabezpieczenie antykorozyjne, jesli przed to nie bedzie moze tak rdza go chrupala jak japonczyki ale ma kilka slabych punktow miedzy innymi doly drzwi od wewnatrz, tylna klapa. Gaz w fordzie OK pod warunkiem ze sam go zalozusz a nie kupujesz auto ktore ma juz przejechane np 100 tys km bo to smierdzi remontem glowicy poniewaz podobnie jak w japonskich konstrukcjach zawory podlegaja mechanicznej regulacji a poniewaz nie jest to najtansza operacja wielu ja po prostu zlewa. O ile na Pb kontrola jest wymagana co ok 120 tys km to na LPG co ok.30 tys km.

Nie odradzam zakupu ale jest kilka szczegolow ktorym trzeba sie przyjrzec przed kupnem.

AdoKrycha007 29-08-16 12:57

złota zasada gazu w MK1 - nie kupuje się auta z założoną instalcją, tylko zakłada się ją samemu. reszta wyjaśnień już zbędna :)

DonRattini 27-02-17 20:30

Panowie... i Panie o ile takie są tutaj.
Szukam focusa pierwszej generacji jako zastępczego przemieszczalnika.
Ma być tani i tanio jeździć.
Myśle nad hb 5 lub 3 drzwiowym z silnikami 1.8 lub 2.0 z gazem.
Chciałbym żeby był fajnie wyposażony. Widzę ze można mieć podgrzewana przednia szybę, klimatronik, jakieś stare radio z navi i pare innych pierdolek.
Podpowiedzcie coś czego szukać.

skylla1 27-02-17 21:29

Szukaj Focusa MK1 z silnikiem 1,8 lub 2,0 z gazem dobrze wyposażonego :-)

DonRattini 28-02-17 07:52

Heh w sumie to taki mam plan. Dzięki ;-)

Krookos 28-01-18 07:39

Koledzy mam do kupienia focusa mk3 pb 1.6 105km z przebiegiem 280tys. Przebieg udokumentowany w fordzie. Wiem ze może trochę duży przebieg ale jak mam kupić z mniejszym kręconym. Jak wy to oceniacie?

Falcon 28-01-18 12:00

Duży przebieg to 400k+, który rocznik?

Krookos 28-01-18 12:03

2011

Falcon 28-01-18 13:08

40k/rok - normalny przebieg.;-) Sprawdzić na SKP i decydować czy brać. Jaka cena?

Krookos 28-01-18 13:11

21

rafal_83 13-07-18 15:32

Hejka,

Przymierzam sie do zakupu Focuksa MK2 z 2010 roku. Moje pytanie dotyczy bardziej wyposazenie. W modelu ktory sobie upatrzylem zauwazylem brak podlokietnika, tempomatu, elektrycznych szyb z tylu i automatycznej klimatyzacji. Czy to wchodzilo w sklad dodatkowego wyposazenia? Silnik w aucie to 1.6 TDCi 109 konny

Carolus 13-07-18 16:38

W wolnej chwili pposzukam w swoim archiwum, ale na 100% automatyczna 2 strefowa klima i podłokietnik nie były oferowane w ubogich wersajch (Ambiente, Comfort, Trend, brytyjski Zetec, i pochodne - choć elektryczne szyby z przodu już były),
Jak trafisz na wersję Titanium to wszystko powyższe będzie w standardzie (może poza tempomatem - do sprawdzenia).

Warto rozejrzeć się za podgrzewaną przednią szybą - polecam (szczególnie, jak auto zimą będzie parkowane "pod chmurką").

Polecam także uwadze kwestie "korozyjne":
1. "wewnętrzne" strony progów,
2. wnęki tylnych kół - pod tekstylnym wygłuszeniem (nachodzącym na końcówkę progu),
3. "wewnętrzne" doły tylnych drzwi,
4. wewnętrzna część maski silnika - mastyki i okolice.
5. tylna 'rama' pomocnicza i przedni 'trawers' (choć tutaj raczej kwestie kosmetyczne),
6. w wersji kombi czasem trafi się wilgoć (a nawet woda) w bagażniku (liche uszczelki),

W Fordach, korozji szukaj przede wszystkim wszędzie tam, gdzie są "zawijane" lub łączone blachy. Jest lepiej jak w Foce MK1, ale nadal do wielu rzeczy można się przyczepieć (nie to, co w nienaprawianych Audi, Volvo etc.)

pozdrawiam

rafal_83 13-07-18 17:52

O zapomnialem o podgrzewanej szybie czolowej w Fordach. Jednak swoje poszukiwania bede musial przeciagnac troszke az taki model znajde :)


edit...

A jak sie sprawuje automat w focusach?

weuek 14-07-18 08:53

Ma tylko 4 biegi, więc raczej marnie.

rafal_83 14-07-18 09:20

w kazdej wersji silnikowej?
Czy np w 2.0 TDCi ma juz 6 biegow

weuek 14-07-18 12:04

Automaty były tylko z silnikami 2.0 - benzyna 4 biegi a diesel 6. Ktoś tu na form ma durateka z automatem i jakoś tym się zasugerowałem.

Weź mazdę albo volvo na tych samych bebechach, bo focus to dziadowskie nadwozie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi