Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFII] Obnizenie foki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10976)

FreeT 10-06-06 20:45

[FFII] Obnizenie foki
 
Siema ja mam takie pytanie... Chce obnizyc foke bo na 17'' wyglada teraz jak auto terenowe:P

Dlatego zastanawiam sie jak to zrobic. Czy same sprezyny, czy moze gwintowane zawieszenie... Od razu mowie ze nie chce obnizac jej jakos drastycznie. Fabrycznie jest podobno obnizona o -15 mm a ja chcialym jeszcze jakies 20mm dolozyc do tego!

Ktos robil cos takiego w ffII i czy moglby sie podzielic swoja wiedza :twisted:

Pozdr

Greg 10-06-06 20:48

FreeT, uzupelnij podpis o foke jaka masz :mrgreen:

Ja zmienialem w jedynce i dwojce . W dwojce zalozylem sprezyny Eibacha -30mm . Eibach dlatego ze Ford ma go w swojej ofercie . Odnosnie gwintu to chyba ciezko juz taki dostac za rozsadne pieniadze . Jak pytalem w Koni to gwintu do foki II nie mieli .

Pzdr.

FreeT 10-06-06 21:12

Zaraz uzupelnie :twisted: Generalnie to jest taka jak Twoja czyli czarna i 3 drzwiowa no i tez 2 litry benzyna :twisted: ! No ale ja nie mam 18 :cry: A ile Cie to kosztowalo Greg?? te sprezyny w sensie !

KP 10-06-06 22:09

Cytat:

Napisał FreeT
ile Cie to kosztowalo Greg?? te sprezyny w sensie !

koszt sprężyn w ASO to ok 650 pln + montaż

FreeT 10-06-06 23:21

W takim wypadku chyba sie skusze... Bedzie lepiej wygladac :wink:

Jutro wkleje zdjecia Foczki na 17'' Oz musze powiedziec ze wyglada bosko... :D

Greg 11-06-06 14:23

Cytat:

Napisał KP
Cytat:

Napisał FreeT
ile Cie to kosztowalo Greg?? te sprezyny w sensie !

koszt sprężyn w ASO to ok 650 pln + montaż

Montaz w Aso to chyba 500zl.

Pzdr.

Piccolo_Jr 11-06-06 15:02

Ja mam inne pytanko dotyczące obniżania foczki. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to wygląda po obniżeniu FF I z wjeżdżaniem i zjeżdżaniem z krawężników w mieście, czy nie obciera się czasem zderzak przedni i progi i jak znoszą to tylne chlapacze (przednich już nie mam bo na seryjnej zawieszce non stopp się rwały)? No i jak to wygląda z jazdy po drogach nieutwardzonych (niestety muszę czasem i po takich jeżdzić...)?

Greg 11-06-06 15:05

W mojej jedynce mam 12 cm do ziemi , smigam po wawie , dziurach i kraweznikach i jeszce wszystko mam po 3 latach :mrgreen: . Odnosnie jazdy i kraweznikow to troche trzeba zmienic przyzwyczajenia i inaczej wpadac na kraweznik . Co do chlapaczy to nie pomoge bo nie posiadam takowych .

W dwojce przedni zderzak bedzie 11cm od ziemi i mysle ze tez bedzie sie dzialo jezdzic .

Pzdr.

FreeT 11-06-06 19:56

Zaraz czyli ile obnizasz swoja FFII?? Skoro masz 12 cm do ziemi??

Dzis zrobilem pare zdjec i pozniej je wstawie :lol: Mam nadzieje ze sie bedzie podobac!

Greg 11-06-06 20:28

Cytat:

Napisał FreeT
Zaraz czyli ile obnizasz swoja FFII?? Skoro masz 12 cm do ziemi??

Obnizylem o 30mm , 11cm do ziemi stad ze dojdzie jeszcze ospoilerowanie ktore czeka na montaz .

Pzdr.

FreeT 11-06-06 21:03

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał FreeT
Zaraz czyli ile obnizasz swoja FFII?? Skoro masz 12 cm do ziemi??

Obnizylem o 30mm , 11cm do ziemi stad ze dojdzie jeszcze ospoilerowanie ktore czeka na montaz .

no to bedzie pewnie kozacko wygladac ;] Ja generalnie jestem zwolennikiem aut cichociemnych czyli ze nie widac ze ma np 200 km pod maska ale jak ladny tuning optyczny to az serce mocniej bije :P A z silnikiem zamierzasz cos zmieniac? Bo musze powiedziec ze troszke jest za wolny jak na moj gust!

Greg 11-06-06 21:07

Cytat:

Napisał FreeT
A z silnikiem zamierzasz cos zmieniac? Bo musze powiedziec ze troszke jest za wolny jak na moj gust!

Moze sie jeszcze nie dotarl , moj praktycznie teraz sie ulozyl ( 3500km) W porownaniu z jedynka a ostatno smigam na zmiane to czuc wieksza moc w II .
Odnosnie silnika to bede myslal , ale to juz pewnie na drugi wiosenny sezon .

Pzdr.

FreeT 11-06-06 21:09

Bo ja sie wczesniej wozilem Saabem Aero 95 i mi troszke brakuje moze dlatego... Ale, nie wiem jak uwazasz, jakies dodatkowe 30 km by sie przydalo :twisted: Ale tez narazie nie zamierzam nic robic! Moze za rok [hehe]

Greg 11-06-06 21:13

Cytat:

Napisał FreeT
Ale, nie wiem jak uwazasz, jakies dodatkowe 30 km by sie przydalo

Zawsze i w kazdym aucie sie przydaje :mrgreen:

Pzdr.

KP 11-06-06 21:34

Cytat:

Napisał FreeT
Generalnie to jest taka jak Twoja

czyli tez taka brzydka jak Grega, ale nie przejmuj sie 5d srebrne tez są brzydkie :D

Cytat:

Napisał Greg
FreeT napisał/a:
A z silnikiem zamierzasz cos zmieniac? Bo musze powiedziec ze troszke jest za wolny jak na moj gust!

Moze sie jeszcze nie dotarl , moj praktycznie teraz sie ulozyl ( 3500km) W porownaniu z jedynka a ostatno smigam na zmiane to czuc wieksza moc w II .
Odnosnie silnika to bede myslal , ale to juz pewnie na drugi wiosenny sezon

dokładnie tak jest, mój ma juz 24kkm i całkiem dobrze sobie radzi, nie mniej jednak troche więcej by mu się przydało szczególnie na dole
ale tak jak napisał Greg kazdemu jest mało :D

FreeT 12-06-06 00:17

musze powiedziec ze one wcale nie sa brzydkie :D

A juz na pewno sie do nich zaczynam coraz bardziej przekonywac :twisted: :twisted: A tak na marginesie to wlasnie chcialem wrzucic foty i... kabla do aparatu nie moge znalezc :? :?

edit

http://forum.focusklubpolska.com/vie...t=11321#124725

tam sa zdjecia :D

pepo 12-06-06 13:03

KP, Tobie brakuje na dole mi na górze

sprawiedliwość musi być hihi

Grzechos 12-06-06 17:00

pepo ale w naszym przypadku , można lekko podnieść moc bez dużych kosztów, a u nich nie :roll:
czarne są brzydsze :twisted:

FreeT 12-06-06 17:10

Jak juz kiedys sobie wstawie kompresor albo turbo to pogadamy:p

Grzechos 12-06-06 17:15

... napisałem ,że bez dużych kosztów,bo kit z turbo do 2.0 benz. to już można sobie ze stanów ściągnąć ale 15 tysia ta zabawa kosztuje :wink:

FreeT 12-06-06 19:32

wiem... :? Tak sie troszke rozmarzylem po prostu [bigok]

Normalnie dzis chyba zamowie te sprezyny Eibacha... :twisted: :twisted:

thomus 20-06-06 20:18

Witka!! Ja normalnie Greg to Cię podziwiam... Mi kumpel sprowadził focusa z Niemiec i jest w wesji trend czyli fabrycznie obnizony o 15mm a okazało się że ktoś zglebił go jeszcze bardziej. No i wyszło na to że fakt w zakrętach na dobrej drodze to nie mam mocnych taki jest klej ale ile jest takich dróg w naszym kraju.......... Mi się zdażyło, że podczas wyprzedzania na koleinach poczułem asfalt... Także ja postanowiłem wymienić zawiechę na normalną niestety. A jak jest zglebiony to chciałem pokazać na fotce ale nie wiem czemu nie mogę jej dołączyć.

Greg 20-06-06 20:26

thomus, wykorzystaj to http://www.imageshack.us/ A odnosnie obnizonej zawiechy to pewnie znajdziesz na nia kupca na forum :mrgreen:

Pzdr.

thomus 20-06-06 21:18

http://img266.imageshack.us/my.php?i...10207454gc.jpg

Greg 20-06-06 21:21

Uuuuu tu to sporo jest obnizone , badz sprezyny zalozone z benzyny nie diesla .
Obnizenie napewno jest wieksze niz -30 , 35 mm . Z tym napewno ciezko sie jezdzi .

Pzdr.

Sorki za ot

thomus 20-06-06 21:49

No jest nieźle. Jak byłem u mechanika co ma golfa obnizonego a zobaczył mojego focusa to aż się usmiechnął :lol:

pepo 20-06-06 21:54

musze PONTONA poprosić bo ja nie umiem fotek zarzucać to zobaczycie jak kombi może wyglądać

thomus 20-06-06 22:03

A jeszcze jutro wrzucę fotkę od tyłu :lol: bo mi się albo wydaje albo tak jest że tylnie koła mają ustawienie coś jakby w beemce...?? I tak przyjechał ten focus z niemiec.

ponton 20-06-06 22:27

http://img485.imageshack.us/img485/875/spa502376yz.jpg
w imieniu pepo przedstawiam obniżoną Foczke :) nie zła co :?

pepo 20-06-06 22:33

dziękuje

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 22:35 ]
uwierzcie że foka jest bez obciążenia


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi