Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Zmiana lamp na poliftowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22738)

Snowblade 03-07-08 13:38

Zmiana lamp na poliftowe
 
Właśnie przekładam lampy w mojej foczce na poliftowe.Przelutowałem kable - wszystko działa tylko jak włączam długie światła to gasną drogowe.Tak jest w foczkach poliftowych czy coś pomieszałem. ( podłącznia w/g instrukcji z FAQ ) ??????

kleofas 03-07-08 13:50

ekhm - długie i drogowe to jedne i te same :-)

włączasz długie i gasną krótkie? to chyba tak powinno być jeśli są dwie żarówki (a w foce tak jest)

Snowblade 03-07-08 17:04

no tak :mrgreen: . Chodziło mi o krótkie i długie.Pytam bo mam jeszcze firmowe doblo i ducato , też maj dwie żarówki H-7 i H-1 i jak włączam długie to krótkie nie gasna tylko świecą ???

moons 03-07-08 17:22

Było na forum. trzeba jeszcze włącznik świateł trochę przerobić. trzeba zewrzeć dwa kabelki z 9 i 10 pina o ile się nie mylę ale poszukaj na forum bo było.
Pozdrawiam

CAr 03-07-08 17:27

Eee... Jeśli włączysz drogowe to mijania nie gasną :roll: przynajmniej ja tak mam [chytry]

grzybek 03-07-08 18:36

CAr, czytaj uważniej:
Cytat:

Napisał Snowblade
Właśnie przekładam lampy w mojej foczce na poliftowe

:P

robercikk 03-07-08 18:45

grzybek no właśnie o to pytał Snowblade czy w fokach po lifcie gaśnie światło mijania, gdy włączy się światła drogowe. I sprawdzone doświadczalnie - w poliftowych fokach światła drogowe świecą z mijania.

CAr 03-07-08 18:58

Cytat:

Napisał grzybek
CAr, czytaj uważniej:
Cytat:

Napisał Snowblade
Właśnie przekładam lampy w mojej foczce na poliftowe

:P

Cytat:

Napisał robercikk
grzybek no właśnie o to pytał Snowblade czy w fokach po lifcie gaśnie światło mijania, gdy włączy się światła drogowe. I sprawdzone doświadczalnie - w poliftowych fokach światła drogowe świecą z mijania.

A już myślałem, że ja dziś jakiś nieprzytomny jestem :P

Eot :P

grzybek 03-07-08 20:43

Eee to ja się zakręciłem [rotfl] :mrgreen: Zmęczenie po robocie :wink:

MisiekT 03-07-08 22:02

Panowie, 8 i 9 pin :!: :!: :!:

Yerzo 03-07-08 22:15

Cytat:

Napisał MisiekT
Panowie, 8 i 9 pin :!: :!: :!:

Dokładnie :!: dla potomnych używających funkcji szukaj dodam, że w manetce od kierunkowskazów trzeba spiąć najzwyklejszym drucikiem te dwa piny :)

Snowblade 03-07-08 22:22

Dzieki koledzy :D Jutro powalcze

Pabloos 04-07-08 09:16

Jak juz przerabiasz bi bedziesz mial troche rozbabrany przod to wymien sobie wiazke halogenow , bo jak zapragniesz załorzyc to nie psuja kostki od halo przed liftem i po lifcie

Snowblade 04-07-08 14:14

Już mam wszystko poskładane. Piny spięte , wszystko jest jak ma byc :mrgreen: .Dzięki. Pozdrawiam

slonpn 09-03-10 13:17

A u mnie nie działa
 
Focus '99
Zrobiłem tak jak mówicie: spiąłem te dwa piny kawałkiem grubego, miedzianego drutu od tyłu wtyczki i zero efektu. Nie wiem, czy jednak w mojej wtyczce kable są poukładane tak jak powinny, bo stykam w ten sposób biało zielony z biało czarnym. Czy ktoś może podpowiedzieć, czy tak powinno być?

moons 09-03-10 16:29

A czy spinasz przewody w wtyczce idącej do przełącznika kierunkowskazów? Po drugie odizoluj kawałki przewodów i normalnie polutuj takie spinanie może szybko się skończyć.
kolory przewodów powinny być pin 8 zielono czerwony pin 9 zielono niebieski.
Pozdrawiam

slider 28-05-10 20:29

Zrobie mały odkop bo dziś miałem zmienić sobie lampki i napotkałem małe problemów po drodze...

1. Pierwszy i najważniejszy, gdy podłączałem nową lampę, żeby sprawdzić czy wszystkie ustawienia świecą tak jak trzeba, a z drugiej strony nadal była wpięta stara lampa było ok czyli nowa świeciła. Później taka sama akcja z drugiej strony i znów wszystko ok. Wziąłem się więc za robotę wymieniłem jedną lampę tak jak trzeba wpiąłem konektorki i wszystko banglało. Demontaż drugiej, podłączenie nowej i zadowolony lece włączyć światła i co? i nic. Żadna z lamp nie świeciła... Po podpięciu znów starej jest ok. Co co kamman? Jakieś zwarcie się robi?

2. Pytanie czy żarówki świecą tak jak trzeba. Postojowe po włączeniu przełącznika na 1 są ok paliły się, przłączam na mijania:
postojówki przygasły tak jakby się tylko żarzyły, podobnie mijania i dodatkowo świeciła ta od drogowych. Trochę dziwne, ale może ten typ tak ma. Po przełączeniu na drogowe, postojówki i H7 bez zmian lekko się żarzą, a H1 lekko mocniej zaczęła świecić. Tak powinno być? Nie zwierałem nic w manetce kierunków jeszcze na tym etapie.

Chwilowo odpuściłem sobie ten montaż i wsadziłem stare lampy, które chyba teraz też będę musiał jechać ustawić, choć myślałem, że wybiore się jutro już z nowymi ;/ Jakieś rady? Czy uderzać już z tym do elektryka?

grzybek 28-05-10 20:35

Prześledź jeszcze raz kabelkologię bo pewnie gdzieś po drodze się ebnąłeś;)

moons 28-05-10 20:35

Nic o tym nie pisałeś, ale obstawiam nie do końca staranne wykonanie nowych kostek do podłączenia lamp. Czym podłączasz nową lampę?
Pozdrawiam

slider 28-05-10 20:46

Konektorkami ręcznie robionymi i jedynie to mi też już w takiej sytuacji przychodzi do głowy zaraz strzele fotkę i po edicie wstawie. Ale jeszcze pytanie dlaczego w ogóle nic się nie świeci, a pojedyńczo ze starymi lampami już tak?

http://img269.imageshack.us/img269/5...0528407.th.jpg

To co podłączam (narazie kierunki zostawiłem w zderzaku):

NOWA LAMPA -> STARA WTYCZKA
1 -> 6
2 -> 7
4 -> 3
5 -> 2
7 -> 4

moons 28-05-10 21:10

Podłączenie wydaje się być O.K. ale sposób pozostawia dużo do życzenia. Po prostu brakuje Ci dobrej masy. Załatw albo oryginalne wtyczki albo oryginalne konektorki do wtyczki i problem powinien zniknąć. Nie to żebym jakoś demonizował ale światła masz włączone cały czas, trochę prądu biorą, wszystkie połączenia mają być pewne i bardzo trwałe.
Pozdrawiam

slider 28-05-10 21:40

Spoko czyli kable do wymiany, jak się uda załatwić to jutro to może jeszcze jedną próbę podejmę, jak nie to dopiero po Bożym ciele, będę temat męczył. Dzięki za wskazówki ;)

MisiekT 28-05-10 22:17

nie kombinuj - wtyczki + idealnie pasujace konektorki to moze 80zl - a w zamian masz pewnosc ze ci sie po paru miechach nie rozwali...

cinu 04-05-12 15:16

Cytat:

Napisał Panther (Post 275552)
Dokładnie :!: dla potomnych używających funkcji szukaj dodam, że w manetce od kierunkowskazów trzeba spiąć najzwyklejszym drucikiem te dwa piny :)

Super wlasnie tak polaczylem I teraz mi w ogole nie swieca, tylko postojowki, bezpieczniki sa cale przekazniki nie wiem

siw-y 04-05-12 15:24

to musiałeś się pomylić bo ja też tak robiłem i wszystko działa

K26 28-11-18 18:25

Zmiana lamp na poliftowe (MK1)
 
Witam,
wiem, jest poradnik co i jak, ale utknąłem na zakupie lamp i 2 kostek 1J0973735 (KOSTKA GNIAZDO WTYK ZLACZE GERMANY VW2,8) - to już mam.
I teraz pytanie - ile konektorków muszę kupić? 7 męskich, 7 żeńskich?
Czy jeszcze coś powinienem kupić elektromechanikowi żeby nie miał problemów z przełożeniem?

2 mechaników którym wydrukowałem instrukcję stwierdziło, że "Panie nie da się" - więc nie jestem sam ;)

Falcon 28-11-18 20:11

Ja rozwiązałem to w ten sposób, że kupiłem na szrocie dwie lampy przedliftowe (po 20 za sztukę), dwie kostki poliftowe. Z lamp wyciąłem gniazda i zrobiłem przejściówki wg. opisu na forum.

jazzga 28-11-18 20:48

Też mam przejściówki :)

blutut 30-11-18 19:46

Jak dla mnie to powinieneś od dawcy lamp zgarnąć ori kostki z kawałkiem instalacji, uciąć stare i dolutować nowe, szkoda zabawy w przejściówki. Wówczas nie trzeba żadnych instrukcji, tylko zwykły schemat elektryczny.

jazzga 30-11-18 21:19

Ja mam lampy od St, na które mimo wszystko jest większy popyt, no i pieniądz warty uwagi w stosunku do zwykłych. Więc jak auto będę kiedyś złomował bez rzeźby wkładam stare ( zakładam że dojedzie na kołach) [emoji28]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi