Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Zamki wydają dźwięki w trakcie jazdy... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20356)

michal_m 11-01-08 09:10

[FFI] Zamki wydają dźwięki w trakcie jazdy...
 
Witam

Jak mam otwarte zamki i próbuję je otworzyć z pilota to wydają taki krótki dźwięk - siłownik na chwilę się włącza (dla niecierpliwych: to jeszcze nie jest problem, który chcę opisać ;) ).
Tak samo dzieje się czasem podczas jazdy. Czasem się zdarza, że w ogóle się nie uaktywniają, a czasem kilka razy podczas nawet krótkiej podróży. Ciekawe że jak zablokuję drzwi to się już nie odzywają wcale.

Moje pytania:
- zdarzyło się komuś mieć takie objawy ?
- to normalne ?
- mam się niepokoić ?
- jak się tego pozbyć ?

PS
Szukałem podobnego problemu na forum, ale nic nie znalazłem. Jeśli temat się już pojawił nie bijcie [notworthy] - podajcie link.

Dzięki, pozdro

COOLKEG 11-01-08 09:26

Pozwole sobie dołączyć do michal_m, i tym sposobem poszerzyć grono zainteresowanych, nekającym nas problemem...

kleofas 11-01-08 09:35

miałem tak w nubirze...
centralka zamka do wymiany i pozamiatane
ale co jest u was? może wilgoć, może styki wystarczy przetrzeć?
90% takich awarii (związanych z dziwnym sposobem działania elektryki/prostej elektroniki) udaje się załatwić za pomocą sprawdzenia i oczyszczenia punkt po punkcie styków...

COOLKEG 11-01-08 09:47

1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kleofas
styki wystarczy przetrzeć

I tu masz chyba racje.
Nęka mnie jeszcze problem typu: nie ryglowania się dzrzwi z pilota. Raz działa, raz nie!
Troszkę czytałem, i wyczytałem że należy przeczyścić bebechy zamka (przynajmniej, od tego trzeba zacząć!) To tak, jak właśnie piszesz kleofas!
Może być, ze te "usterki" są ze sobą powiązane...
Jak się cieplej nieco zrobi trzeba spróbować, może pomoże!!

Dzięki i pozdrawiam.

michal_m 11-01-08 09:52

Cytat:

Napisał kleofas
...może wilgoć, może styki wystarczy przetrzeć?
90% takich awarii (związanych z dziwnym sposobem działania elektryki/prostej elektroniki) udaje się załatwić za pomocą sprawdzenia i oczyszczenia punkt po punkcie styków...

Dodam, że u mnie czasem zamek się nie otwiera z pilota - zamykanie i podwójne ryglowanie działa bez problemu, otwieranie drzwi bagażnika też.

Czym je czyścić / zabezpieczyć ? IMO nie wystarczy tylko pozbyć się wody (czytałem, że to częsta przyczyna niedomagania zamków w FF) bo przecież w naszym klimacie szybko się znów tam pojawi.

COOLKEG, już zrobiło się cieplej :)

danieljw23 11-01-08 11:22

Witam!!!
Mam podobny problem - samoistna proba otwarcia sie zamkow podczas jazdy. Problem pokazal sie jakis czas temu, jak zaczelo padac wiecej deszczu. Podejrzewam, jak juz wspomniano, ze jednyna przyczyna jest woda...
Znalezienie przecieku moze graniczyc z cudem, albo moze byc wrecz nie mozliwe, gdyz moga wystepowac mikro dziurki ktore podaja bardzo malo wody... Jednak ta ilosc wystarcza by wystapily zaburzenia.
Co zrobic, sam nie wiem, ale:
1. Jak nadejdzie wiosna i zrobi sie cieplej (moze w lutym :)) trzeba bedzie dobrac sie do zamkow, wyczyscic przesmarowac np. WD, posprawdzac styki, polaczenia...
2. Kiedys kolega mial podobny problem w VW Golf - co zrobil - po zdemontowaniu tapicerki caly silownik dokladnie osuszyl i oblozyl folia - reklamowka z marketu - zwiazal gumka, itp. Chodzilo o max zabezpieczenie przed wilgocia - sposob troche banalny i malo profesjonalny, ale pomglo :)
Moze ktos cos lepszego zaproponuje???

michal_m 11-01-08 15:53

Jutro ma być ciepło więc się za to zabiorę. Jak dostać się do zamków ? Trzeba na coś uważać ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi