Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] TDDi - wymiana instalacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=77149)

nok27 02-04-16 11:43

TDDi - wymiana instalacji
 
posiadam foczke z 1999r. tddi i przy okazji znalazlem po atrakcyjnej cenie czesci do niej takie jak xenony razem z samopoziomowaniem, klimatronic, grzane fotele. MOJE PYTANIE DO WAS JEST TAKIE : czy instalacja elektryczna pod maska jest inna przed lift i polift , auto rozbierane bylo z 2003 r. a chce to zalozyc doprzed lifta ( obie instalacje posiadam kokpit i pod maska ) wszystko idzie z TDDI do TDDI i czy po takiej przekladce nie bedzie problemow z odpaleniem auta ? Pozdro dla wszystkich

Falcon 02-04-16 16:05

Instalacje przed i po lifcie się różnią, napisz do Seboludka, on przechodził z instalacji przed na poliftową w swoim byłym tddi.

nok27 05-04-16 16:38

Ponawiam Pytanie

moons 05-04-16 18:27

Jest inna. Poza tym nie widzę przekładania całej wiązki silnika dla xenonów i poziomowania, jak już to lepiej wyplatać potrzebne części i dołożyć do swojej. Oczywiście trzeba wtedy robić miszmasz bo przed liftem nigdy nie było xenonów i poziomowania.

Pozdrawiam

nok27 05-04-16 19:42

MOONS ale czym sie roznią ? Nowa wiazka to mniej misz -maszow a ja juz jeden pożar Foczuni przechodzilem. Konkrety mozna o owych roznicach ?

kspiwosz 06-04-16 07:39

Różnic jest cała masa. Sam zaliczyłem przekładkę na instalację poliftową więc mogę bardzo długo i dokładnie opisywać. Żeby zbyt długo się tu nie rozwodzić w polifcie masz moduł gem (komputer komfortu) w jednym miejscu a w przed lifcie 2 oddzielone od siebie moduły funkcji czasowych. Inna jest filozofia sterowania szybami (podpięte na stałe napięcie i sterowanie odpowiednio przykładanym minusem). Inne jest też umiejscowienie sterowania kierunkowskazami - nie w przełączniku od awaryjnych a właśnie w module gem. W wiązkach poliftowych dużo funkcji działa na niższym prądzie więc i też cieńsze kable biegną. Zaletą poliftowej wiązki często jest wszystko do xenonów, czasami do ESP (nie TCS), a przede wszystkim do climatronica. Taka przekładka wymaga wymiany wszystkich wiązek w samochodzie - pod maską, w kabinie na podłodze, pod deską rozdzielczą, w drzwiach i chyba podsufitki. Dodatkowo trzeba zmienić też napędy od szyb elektrycznych.

Falcon 06-04-16 10:41

Czyli gra nie warta zapalonej świeczki. ;-)

kspiwosz 06-04-16 11:31

Chyba, że masz pod ręką dawce wszystkich części, dużo chęci i trochę czasu, albo twój Focus wymaga rozległej reanimacji elektryki po pożarze lub powodzi.

yaarofox 06-04-16 13:21

nok 27
-może napisz ze masz totalnie całą wiązkę z bogatego polifta
z tym samym silnikiem + cały climatronic,komp, grzane tyłki, gem ,
2xel.szyba jak w Twoim ,etc.
Pzdr.

nok27 06-04-16 13:30

Yaarofox juz napisales za mnie 😀

---------- Post dodany o 13:30 ---------- Poprzedni post był z 13:28 ----------

Cytat:

Napisał kspiwosz (Post 1119782)
chyba, że masz pod ręką dawce wszystkich części, dużo chęci i trochę czasu, albo twój focus wymaga rozległej reanimacji elektryki po pożarze lub powodzi.

to juz bylo na poczatku przygody z foczka

moons 06-04-16 16:33

Po prostu nie widzę takiej przekładki jak planujesz, a szczególnie jeśli ten pożar był z Twojej winy. No chyba że swoją budę masz ze złota i nie chcesz jej stracić, ale tak to wymiana auta wyjdzie dużo prościej i zapewniam że taniej.
Wszystkie te rzeczy którymi się podniecasz, xenon, poziomowanie, spryskiwacze, fotele i inne bzdety można podłączyć pod to co masz i zrobić to solidnie że nikt nie pozna czy to fabryka czy nie. A pracy będzie kilkanaście razy mniej.
Pozdrawiam

nok27 07-04-16 12:56

Cytat:

Napisał moons (Post 1119826)
Po prostu nie widzę takiej przekładki jak planujesz, a szczególnie jeśli ten pożar był z Twojej winy. No chyba że swoją budę masz ze złota i nie chcesz jej stracić, ale tak to wymiana auta wyjdzie dużo prościej i zapewniam że taniej.
Wszystkie te rzeczy którymi się podniecasz, xenon, poziomowanie, spryskiwacze, fotele i inne bzdety można podłączyć pod to co masz i zrobić to solidnie że nikt nie pozna czy to fabryka czy nie. A pracy będzie kilkanaście razy mniej.
Pozdrawiam

Pozar nie byl z mojej winy jak gdybasz. Porady o sprzedazy auta sobie daruj bo nie to jest przedmiotem postu. Instalacji z drzwi nie musze ruszac . Widze ze wogole jestes Sceptykiem. " Tam gdzie jest wola zrobienia czegos tam znajdzie sie i sposob by to zrobic " Pozytywnosci kolego Moons .

moons 07-04-16 16:39

Nie chodzi o negatywne myślenie, zaczniesz robić to zrozumiesz o czym pisałem.
Pozdrawiam

nok27 11-04-16 10:32

Moons czy wg. CIEBIE jest cos na co musze uwazac ?

moons 11-04-16 16:37

Na wszystko, zaczynając od tego że pewnie instalacja jest z rozbitka, i może się zdarzyć że choć na oko wydaje Ci się wiązka cała i dobra to w środku jeden kabelek będzie przerwany i potem będzie Ciebie trafiać nie powiem co że jakiś dynks nie działa i nie wiesz dlaczego. Przy poziomowaniu choćby w przedlifcie nie ma mocowań i trzeba wszystko dorabiać jak najbliżej oryginału żeby czujniki miały odpowiedni zakres ruchu. Do tego przydała by się choć jakaś podstawowa wiedza z czytania schematów elektrycznych nie wspominając o schemacie Focusa.
Pozdrawiam

nok27 14-04-16 15:27

Cale auto pochodzilo z Austrii. Bylo bardzo skorodowane ale elementy byly ok. W dodatku to ja wyjmowalem te elementy.

kspiwosz 15-04-16 13:29

W takiej sytuacji, jeżeli masz całą instalację, kilka wolnych dni i trochę samozaparcia do rozbierania niektórych elementów tapicerki, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie w zrobieniu przekładki.

Jeżeli chodzi o mocowanie czujników poziomowania do karoserii i wahaczy to nie ma z tym żadnego problemu i prawie nie da się tego ustawić źle. Jedynie czasami w tylnej belce zawieszenia trzeba wywiercić dwa dodatkowe otwory do zamocowania czujnika.

Falcon 17-07-16 22:10

Cytat:

Napisał nok27 (Post 1119985)
" Tam gdzie jest wola zrobienia czegos tam znajdzie sie i sposob by to zrobic "

Czyżby jednak zabrakło Ci woli? ;-)

nok27 13-08-16 22:55

WITAJCIE znowu, Jestem po wymianie instal przedlift na polift , z Duuuuzzzzą pomocą kolegi z Cujawy Customs , pojawilo sie kilka bledow po 1 pompa abs tez musi byc zmieniona bo ma wieksza wtyczke (chyba ze ktos bawi sie w przerobke ) i nie wiem czy taka jest zaleznosc ze z kontrolką Abs razem swieci sie kontrolka hamulca czerwona POMPA ABS NIE PODLACZONA. po 2 zmianie ulega rozlozenie pinow Do podsufitki z skutkiem nie swiecenia sie wogole, 3 instalacja 4 X airbag komplet a swieci sie kontrolka poduszek z odczytem bledu czujnik zderzeniowy przedni ( gdzie to jest ? ) na belce nie ma , 4 swieci mi sie kontrolka otwartych drzwi z odczytem bledu zamek klapy choc pykanie w Module GEM jest slyszalne, jakies pomysly ? wracajac do tematu Pompy ABS trzeba wymienic przewody hamulcowe bo sa za krotkie stare Oraz sama jest inaczej zamocowana . Instalacja drzwi nie ruszona Wszystko dziala

kspiwosz 19-08-16 13:52

Pompa ABS oczywiście do wymiany. metalowe przewody hamulcowe można podoginać i na długość starczą (przynajmniej u mnie wystarczyły). Czujnik zderzeniowy przedni jest taki sam jak nowe czujniki zderzeniowe boczne i jest montowany w pasie przednim, tym elemencie do którego przykręcamy reflektory, za zamkiem klapy. Piny w podsufitce faktycznie trzeba zmienić.

nok27 23-08-16 06:15

Ile jest z przodu czyjnikow zderzeniowych polift. Mi wisza jakies 2 przewody w okolicy zamka. Czy jak zaloze czujnik zderzeniowy spod fotela to czy oszukam kompa i zgasnie kontrolka poduszek ? Po zamontowaniu inst. Polift przestal dzialac zamek klapy bagażnika. Jak wcisne przycisk to cpykniencie slysze w Gem ale nic sie nie dzieje. Swieci sie kontrolka otwarcia drzwi

kspiwosz 23-08-16 08:01

Czujnik jest jeden, drugi przewód jest do czujnika otwarcia maski. Czujniki zderzeniowe poliftowe, o ile dobrze teraz pamiętam, są wszędzie takie same. Co do zamka klapy bagażnika to chwilowo nie podpowiem bo nie wiem które elementy instalacji zostawiłeś przedliftowe. Instalacje przed i poliftowe różnią się m.in. tym, że w poliftowej więcej funkcji jest sterowanych masą. Możliwe, że jak zostawiłeś jakiś fragment instalacji przedliftowej to masz jakieś zwarcie, tak jak przy podsufitce.

nok27 23-08-16 09:16

Instalacja klapy bagaznika nie jest wymieniona.

kspiwosz 24-08-16 11:15

OK. Instalacja klapy może zostać stara. Nie pamiętam, żeby GEM mógł wydawać dźwięki (pykanie), zdaje się że sygnalizacyjnie korzystał z innych komponentów, np. modułu sterującego od poduszek powietrznych lub manetki kierunkowskazów. Jeśli masz schemat elektryczny zamka klapy tył i jego wyzwalania to może sprawdź czy "na krótko" zadziała, albo jak masz pilota do zamków z otwieraniem klapy, czy zadziała zdalne otwieranie.

Wszystkie masy z wiązki poliftowej połączone do karoserii? Wiązki w drzwiach zostawiłeś przedliftowe czy zmieniłeś na poliftowe?

Blind227 24-08-16 13:09

Ja to chyba muszę się do ciebie wybrać z tą kontrolką bo wystarczy na wtyczce sprawdzić gdzie jest sygnał na zamek i tam podpiąć siłownik .... Co do świecącej kontrolki otwartych drzwi trzeba zobaczyć czy do każdego czujnika dochodzi sygnał tak samo przy użyciu kontrolki. W sumie 5 min roboty a kontrolkę można z żarówki od pozycyjnych sobie zrobić albo kupić w markecie za 5 zł .

Z przodu można podpiąć tylko czujniki z takim numerami :
2M5T-14B006-AA , 2M5T-14B006-AB, 2M5T-14B006-AC, 2M5T-14B006-AD
2M5T-14B006-AE

nok27 25-08-16 12:05

Kontrolka drzwi swieci sie bo klapy zamknietej nie widzi blad zamka klapy. Instalacja zmieniona tylko w drzwiach pasazera przod ze wzgledu na popsuty zamek. Pozatym wszystko normalnie dzialalo po przeszczepie

kubaziel 19-08-23 17:06

Mnie natomiast czeka zmiana instalacji oryginalnie w polifcie 2003 tdci 85kW na układ zasilania z przedlifta 2000 tddi. Pytanie czy da radę do polifta po prostu przełożyć/zamienić samą instalację wiązki silnika z ECU włącznie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi