Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Kilka pytań odnośnie 1.6TDCi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=71863)

mike_m 29-10-14 22:57

Kilka pytań odnośnie 1.6TDCi
 
Witam,

jestem totalnie ''nowy'' na tym forum więc żeby nie rozpisywac sie w kilku tematach postaram sie wszystko zawzrec w jednym.

1. Czy mój silnik ma dwumase ? Mam 1.6 tdci z maja 2010 roku, wersja 90 konna. Ewentualnie jak to samemu sprawdzić ?

2. Silnik czasami szarpie, tzn obroty delikatnie podskakują co widze po obrotomierzu. Dzieje sie to raz na jakis czas ale jest.

3. Wiem ze 90 konna jednostka demonem predkosci nie jest. Fajnie reaguje na polecenia w przedziale 1800-2500 obr/min a potem straszna zadyszka. Czy to normalne ? Powaznie zastanawiam sie nad wirusem. Auto od kiedy jest w moich rekach jest ekslopatowane tak jak na diesla przystalo, nie paluje zimnego silnika i nie gasze zaraz po skonczeniu jazdy ( zawsze odczekam 1-2minuty), olej + filtr powietrza i oleju wymieniam co 10-12 tys. Obecnie jezdze na Motulu 5w30 i tak bedzie dalej stosowany. Auto ma przebieg 135kkm i jest to auto odkupione od masterleasa.

4. Czasami zapala mi sie komunikat uszkodzenia przekladni kierowniczej i wylacza mi sie esp. Wejde w menu, wlacze manualnie esp i jest ok na jakis tydzien. Czy rzeczywiscie przekladnie mogl szlag trafic ?

Jesli mozecie cos poradzic to prosze o pomoc bo co nastepny mechanik to wymienia jego kolejne dolegliwosci i okazuje sie ze auto nie powinno w ogole jezdzic. Mialem juz proponowane wymiane dwumasy, turbo i przekladni bo to jest zepsute tylko nikt nie potyrafil mi odpowiedziec na jakiej podstawie to wywnioskowal :), z góry dziekuje :)

Zygfryc 30-10-14 07:33

Napisał byś z skąd jesteś to chłopaki na pewno by ci poleci jakiegoś sprawdzonego mechanika. Przebiegu jesteś pewien? Bo z usterek które opisujesz, "jeśli się sprawdzą to Cię szarpnie po kieszeni". Od siebie dodam że jestem po wymianie kompletnego dwumasu z tarczą, dociskiem i wysprzęglikiem i tanio nie było. Objaw jaki u mnie wskazywał na dwumas, to na zapalonym silniku drgania przenoszące się na cały samochód, dodatkowo silnik chodził jak "grzechotka" na "jałowym biegu", jak wcisłem sprzęgło to nic się nie tłukło, silnik chodził równo, mechanik zasugerował właśnie dwumas, wymieniłem, mogę napisać że jest poprawa ale jeszcze coś sie tłucze ;/, wiec mam zamiar szukać dalej.

mike_m 30-10-14 14:52

Auto z Polskiego salonu z ksiazka seriwsowa, ostatni wpis byl przy ok 120 kkm natomiast ja go kupilem z przebiegiem 131kkm 7-8 pozniej. Sadze ze masterleas jakos tako serwisowal te auta, ale skad u mnie dwumas skoro podobno 90tki jej nie maja :(

---------- Post dodany o 14:52 ---------- Poprzedni post był z 14:46 ----------

wszystko uzupelnione :)

decode 30-10-14 15:53

Jeżeli chodzi o to czy masz dwu mase czy nie jest szybki i prosty sposób by to sprawdzić. Dzwonisz do DOBREGO sklepu lub do aso i pytasz się podając im VIN czy masz dwu mase i ile ona kosztuje. Sprawdzą i powiedzą Ci.

---------- Post dodany o 15:53 ---------- Poprzedni post był z 15:51 ----------

Cytat:

Napisał mike_m (Post 1017857)
Auto z Polskiego salonu z ksiazka seriwsowa, ostatni wpis byl przy ok 120 kkm natomiast ja go kupilem z przebiegiem 131kkm 7-8 pozniej.

ale po czym to stwierdzasz? po książce? generalnie mało wiarygodne :P

mike_m 30-10-14 21:43

jest lepszy sposób ?

decode 31-10-14 07:09

Przebieg? pojedź do serwisu i poproś o szczegółową notkę co, kiedy i przy jakim przebiegu było robione.

Książkę idzie podrobić z prawdziwymi pieczątkami. Zdarzyło mi się że w serwisie przy ostatniej wizycie przebieg się pokrywał z licznikiem, z tym że 2lata wcześniej przebieg był mniejszy o 1tys km.

a ta dwu masa to mówie zadzwoń do ASO i podaj im VIN, zapytaj o to czy ją masz. Kiedyś napotkałem się na stronkę gdzie samemu się podawało VIN i szukało po nim części.
--------------
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Kolo-...max-SACHS/2850
Cytat:

Pasuje do:
* FORD Focus Mk2 FL od 12/2007 ->
1.6 Duratorq TDCi 90PS / 110PS

mike_m 31-10-14 09:06

Pierwszy lepszy serwis czy ten w którym było wszystko robione ?

---------- Post dodany o 09:06 ---------- Poprzedni post był z 08:57 ----------

Zadzwoniłem do serwisu, podałem VIN i powiedzieli mi że jest tutaj dwumasa ...

mike_m 31-10-14 14:13

przebieg jest autentyczny, wszystko co w ksiazce jest i w systemie. Sprawdzał mi to doradca w Auto Brzezińska w Łodzi

decode 31-10-14 17:43

Czyli powinno być ok. To jak masz dwu mase to może sięzapytaj o zmienną geometrie łopatek :P

---------- Post dodany o 17:43 ---------- Poprzedni post był z 17:33 ----------

Cytat:

Napisał mike_m (Post 1017737)
Witam,

2. Silnik czasami szarpie, tzn obroty delikatnie podskakują co widze po obrotomierzu. Dzieje sie to raz na jakis czas ale jest.

4. Czasami zapala mi sie komunikat uszkodzenia przekladni kierowniczej i wylacza mi sie esp. Wejde w menu, wlacze manualnie esp i jest ok na jakis tydzien. Czy rzeczywiscie przekladnie mogl szlag trafic ?

ad 2.

EGR, Przepływomierz, pompa.
ogólnie wszystko co masz żeby sprawdzić jest drogie. EGR możesz zaślepić.
Ewentualnie jakieś czujniki prędkości obrotowej szwankują, ale to są takie same poszlaki jak powstała ziemia. Zapytam sie znajomych czy kogoś mają.

Tu jak ci się zaś zapali to jedz na kompa, może coś więcej Ci powiedzą. Koszt 60zł

Z Łodzi jesteś czy Wawa

mike_m 31-10-14 20:27

Zmienna geometria jest bankowo bo widzę sztangę od jej zmiany :) Auto jest leasingowe ale porusza się generalnie po Łodzi. Napisałeś EGR, przepływka i pompa, chodzi Ci o pompę paliwa ?

slawek11 31-10-14 21:18

wszystkie 90 KM diesle maja dwumas, to nie berlingo dostawcze

decode 01-11-14 07:25

Cytat:

Napisał mike_m (Post 1018237)
Zmienna geometria jest bankowo bo widzę sztangę od jej zmiany :) Auto jest leasingowe ale porusza się generalnie po Łodzi. Napisałeś EGR, przepływka i pompa, chodzi Ci o pompę paliwa ?

może to być nawet filtr, wymieniałeś go?

mike_m 01-11-14 11:34

i powietrza i oleju wymienione zaraz pod przywiezieniu auta ze stolicy, czyli we wrześniu. Dostał świerzy Olej Total i filtry, tydzien temu to samo tylko olej zmieniłem na Motulu x-clean 8100 ( chyba tak jest napisane na pudełku ).

decode 01-11-14 20:52

Sorry chodziło mi o filtr paliwa, nie dopisałem

mike_m 01-11-14 21:26

jest nowy założony przy ostatnim seriwsie

mike_m 03-11-14 22:02

czy zaolejony wirnik od zimnej strony turbo oznacza koniecznosc regeneracji ?

MichalST 07-11-14 07:19

Nie, niewielkie ubytki to nawet norma w nowych turbinach. Poza tym często odma potrafi puszczać dużo oleju - a serwisy wykorzystują niewiedzę klientów i naciągają na regenerację turbiny.
Nie sądzę aby po opisach jakie przedstawiłeś problemem Twojego silnika było turbo, a tym bardziej nie winiłbym dwumasy.

Sprawdź czujnik MAP.

mike_m 07-11-14 14:57

Póki co auto stoi w ASO i jest składane do kupy bo miałem małą stłuczkę, znajomy pracuje na brzezińskiej wiec obejrzy go dokładnie i mi wszystko rozpisze co i jak :)

berthold61 08-11-14 10:50

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1018261)
wszystkie 90 KM diesle maja dwumas, to nie berlingo dostawcze

hola hola, peugeot 307 poliftowy z tym samym silnikiem nie ma dwumasy i działa idealnie cisza zero drgań więc do niczego to nie jest potrzebne tylko dla forda kasa a dla was strata . natomiast co do zmiennej geometri to silniki 1,6 tdci-hdi nie mają tego tam jest zwykłe turbo z gruszką i sztangą
panowie widzę że mało się orientujecie czym jeżdzicie więc polecam poczytać forum peugeota w sprawie silników bo oni wiedzą 500% więcej to nic nie kosztuje a zaoszczędzić kasy i bezsensownego klepania w klawisze idzie sporo

---------- Post dodany o 10:50 ---------- Poprzedni post był z 10:47 ----------

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1018261)
wszystkie 90 KM diesle maja dwumas, to nie berlingo dostawcze

hola hola, peugeot 307 poliftowy z tym samym silnikiem nie ma dwumasy i działa idealnie cisza zero drgań więc do niczego to nie jest potrzebne tylko dla forda kasa a dla was strata . natomiast co do zmiennej geometri to silniki 1,6 tdci-hdi nie mają tego tam jest zwykłe turbo z gruszką i sztangą
panowie widzę że mało się orientujecie czym jeżdzicie więc polecam poczytać forum peugeota w sprawie silników bo oni wiedzą 500% więcej to nic nie kosztuje a zaoszczędzić kasy i bezsensownego klepania w klawisze idzie sporo

acha jeszcze w sprawie tych drgań silnika , możliwe jest że łańcuszek rozrządu ten co spina dwa wałki rozrządu się naciągnął już i z tego powodu drga ,to częsta przyczyna , na forum peugeota też o tym wiedzą

slawek11 08-11-14 17:00

Cytat:

Napisał berthold61 (Post 1019935)
hola hola, peugeot 307 poliftowy z tym samym silnikiem nie ma dwumasy i działa idealnie cisza zero drgań więc do niczego to nie jest potrzebne tylko dla forda kasa a dla was strata . natomiast co do zmiennej geometri to silniki 1,6 tdci-hdi nie mają tego tam jest zwykłe turbo z gruszką i sztangą
panowie widzę że mało się orientujecie czym jeżdzicie więc polecam poczytać forum peugeota w sprawie silników bo oni wiedzą 500% więcej to nic nie kosztuje a zaoszczędzić kasy i bezsensownego klepania w klawisze idzie sporo






acha jeszcze w sprawie tych drgań silnika , możliwe jest że łańcuszek rozrządu ten co spina dwa wałki rozrządu się naciągnął już i z tego powodu drga ,to częsta przyczyna , na forum peugeota też o tym wiedzą


Widze kolego ze slabo jednak u Ciebie z orientacja bo wrzuciles wszystkie silniki 1.6 HDI i TDCI do jednego worka a prawda jest taka ze wszystkie 109 konne wersje tego silnika maja turbosprezarke ze zmienna geometria lopatek wiec nie powielaj glupot piszacych gdzies indziej

berthold61 09-11-14 11:21

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1020004)
Widze kolego ze slabo jednak u Ciebie z orientacja bo wrzuciles wszystkie silniki 1.6 HDI i TDCI do jednego worka a prawda jest taka ze wszystkie 109 konne wersje tego silnika maja turbosprezarke ze zmienna geometria lopatek wiec nie powielaj glupot piszacych gdzies indziej

niczego nie pomieszałem tylko odniosłem się do postu autora a on wyrażnie pisze że ma 90 konny więc bez zmiennej geometri , ja raczej wiem o czym piszę dodam jeszcze raz że peugeot z tym silnikiem nie ma dwumasy i dobrze mu z tym ale ford musi koniecznie użytkowników naciągać na koszty


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi