Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie (montaż) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=63185)

RallyFun 01-04-13 23:00

Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie (montaż)
 
Witam

Czy ktoś wie jak zrobić aby lusterka chowały się/otwierały automatycznie przy zamykaniu/otwieraniu samochodu?

Zgodnie z instrukcją można złożyć elektrycznie lusterka przy włączonym zapłonie naciskając dedykowany do tego przycisk. Ja chciałbym aby działo się to automatycznie gdy pozostawiam auto zamknięte.

tedi_k 05-04-13 21:52

Cytat:

Napisał RallyFun (Post 849893)
...Zgodnie z instrukcją można złożyć elektrycznie lusterka przy włączonym zapłonie naciskając dedykowany do tego przycisk. Ja chciałbym aby działo się to automatycznie gdy pozostawiam auto zamknięte.

Było już o tym w różnych miejscach.
Chętnych na tę funkcję jest więcej...
Ford jednak stwierdził, iż takie udogodnienia to w S-maxie dopiero[szukaj]
Rosjanie zrobili własna wersję softu modułów drzwiowych z taka właśnie funkcją, ale trzeba do tego kupić ich własny (specjalny) kabel diagnostyczny i zapłacić każdorazowo za możliwość takiego upgrade. Na razie nikt nie zdecydował się u nas na taki zakup.

mayak 31-10-13 00:27

mam program, który wgrywa nowy firmware do modułów drzwiowych (do nich są podpięte lusterka) - lusterka składają się przy zamykaniu centralnego zamka

ale nie mam w swojej foce składanych lusterek aby obejrzeć jak to działa

ps.
działa tylko w poliftowych modułach drzwiowych (czyli od ok. maja 2007)

mayak 31-10-13 11:50

i filmik jak to działa:

ppawel 01-11-13 09:10

w przedliftowych rozwiązanie jest elektryczne :/
ze znajomym pracuje nad rozwiązaniem na mikroprocesorze aby lusterka składały się po zamknięciu centralnego a rozkładały po przekręceniu kluczyka.
Układ już mamy ale brak czasu na zaprogramowanie :(

KrisSz 01-11-13 09:34

Mayak - elmconfig ? Mam elektrycznie składane lusterka w RS ie z 2010 ale nie składają sie same po zamknięciu auta. Czy wymiana sw w module drzwi spowoduje pojawienie się tej funkcjonalności ? Jakie ryzyko uwalenia modułu przy tej zabawie ?

KrisSz 10-11-13 11:35

No to chciałbym podziękować Mayakowi za sprawne i profesjonalne odblokowanie funkcji składania lusterek. Opracja trwała cirka 10 minut, można sobie właczac lub wyłązac tą funkcję przy wizycie w ASO, itp. Pełna profeska :-D

Teraz działa to tak:



Focus RS Mk2 self folding mirrors when car locked - YouTube

moons 10-11-13 17:05

Wszystko fajnie ale po kiego grzyba pali się wyświetlacz na liczniku po zamknięciu auta, jakoś nigdy nie zrozumiem tego usprawnienia forda :) A samemu trzeba kombinować jak choćby zrobić żeby szyby działały po wyłączeniu zapłonu do otwarcia drzwi kierowcy.
Pozdrawiam

mayak 10-11-13 17:24

Byłoby dobrze,ale to z szybami nie jest krytyczne, bo wystarczy przy zamykaniu przytrzymać klawisz na pilocie i szyby domkną się (jeśli ma się moduły drzwiowe)

moons 10-11-13 18:02

domykanie to inna sprawa, ale chodzi mi bardziej że jak zatrzymasz się autem i wyłączysz silnik to trzeba mieć kluczyk w zapłonie żeby sobie szybę uchylić. A tak do momentu dopóki nie otworzysz drzwi to możesz sobie operować szybami.
Pozdrawiam

DejaVu 21-11-13 14:10

Krzysiu szukam szczęki.

KrisSz 22-11-13 10:58

Znaczy takiego blaszanego kontenera do handlu ? ;-)

Uderz Do Mayaka - on potrafi to zrobić, ja się jeszcze UCDS-a nie dorobiłem ;-)

Pucek_TM 22-11-13 11:08

Witam. Ma ktoś może zdjęcie jak wygląda manetka sterowania lusterkami z funkcją składania?

mayak 22-11-13 11:26

http://media.ffclub.ru/up73215-post-28-1226756187.jpg
albo jest taki oddzielny klawisz

http://img06.allegroimg.pl/photos/or.../82/3716808248
albo taki panel (lub w wersji na 2 szyby jak u kol. KrisSz)

KrisSz 22-11-13 11:34

Byly dwie wersje. Jedna z przyciskiem do składania lusterek na klamce i druga wersja (którą posiadam) z przyciskiem przy regulacji kierunków lusterek (oops Mayak był szybszy)

Coś takiego

http://i23.photobucket.com/albums/b3...psgktxptba.jpg

Pucek_TM 22-11-13 12:11

A od czego to zależy czy w obudowie klamki czy w tej manetce?

KrisSz 22-11-13 12:24

Po mojemu od daty produkcji auta. Po koniec 2009 zaczęli dawać wersję taką jak u mnie. Pewno to też nie żelazna reguła.

kunte 22-11-13 12:26

@KrisSz u siebie też mam tak jak Ty. Zdradź mi w jaki sposób zmusić lusterka do składania się?

mayak 22-11-13 12:30

kunte - przeczytaj post nr 3 i nr 7 w tym wątku

kunte 22-11-13 12:32

Dzięki mayak
Moje niedopatrzenie :smt053

mayak 22-11-13 12:36

ok
jeśli bywasz w Warszawie, to zapraszam :)

oczywiście najpierw trzeba mieć elektrycznie składane lusterka, a ten soft daje że one się AUTOMATYCZNIE składają przy zamykaniu centralnego zamka

kunte 22-11-13 12:43

W Warszawie niestety bywam bardzo, bardzo rzadko, ale dzięki. :)

Pucek_TM 22-11-13 12:51

A czy otwierają się przy otworzeniu zamka? Bo ja w mondeo mk3 pod centralny podpinałem.

KrisSz 22-11-13 12:59

Tak otwierają się przy otwarciu auta pilotem

Pucek_TM 22-11-13 13:11

To fajnie :) Na pewno się na to skuszę. Bo mieszkam teraz w bloku... Tylko najpierw trzeba skompletować graty do lusterek.

mayak 22-11-13 13:57

Cytat:

Napisał DejaVu (Post 927906)
Krzysiu szukam szczęki.

zainteresowany?

Pucek_TM 22-11-13 15:44

Jeszcze jedno pytanie. Czy od kugi ten przełącznik będzie pasował? Jak rozbiore cały panel sterowania szybami i wymontuje samą manetkę lusterek.

mayak 22-11-13 15:47

czyli nie masz teraz elektrycznie składanych lusterek, a chcesz je dołożyć - tak?

a masz w ogóle moduły drzwiowe? W 3drzwiowce bez składanych lusterek jest to bardzo mało prawdopodobne

Pucek_TM 22-11-13 18:42

No nie mam, ale w mk3 dokładalem i to aż takie skomplikowane nie było.
A tutaj trudne jest?

DejaVu 22-11-13 21:52

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 928209)
Znaczy takiego blaszanego kontenera do handlu ?

tak oczywiście jest taki sexi:smt007
a poważnie wstyd się przyznać ale żeby nie PW od Mayaka to do dzis bym myślał że ten znaczek na przycisku od ustawiania lusterek oznacza ich regulację. po 3 latach posiadania mojej pszczółki dowiedziałem sie że mam elektrycznie składane. to jak prezent pod [choinka].

Cytat:

Napisał mayak (Post 928272)
zainteresowany?

Dziękuję Ci przede wszystkim za tego PWusa niosącego tak wspaniałe wieści.
Co do aktywacji nie wiem. Przyjdzie zima zapomnę deaktywować (2 przyciski szyb i włącznik wyboru lusterka) i po silniczkach. Ale resztę opisaną na PW jestem na TAK. Do świąt nie wiem czy znajdę wolna sobotę aby się do Ciebie udać. A dasz rade zmienic softa w bluetooth. Bo zmieniłem tel z N8 na Z1 i nie w pełni się łączy z głośnomówiącym auta. TZN nie mam listy kontaktów i nie widzę kto dzwoni.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi