Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Ksenony zakłócaja Radio - pomocy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37044)

umbrella307 18-03-10 21:30

Ksenony zakłócaja Radio - pomocy
 
Witam, otóż mam pewien problem ksenony zakłócają mi radio. Kseony są firmy kingwood założyłem je 2 dni temu i kosztowało mnie to sporo przeróbek, nerwów i pieniędzy także szukam innego rozwiązania niż po prostu usuniecie ksenonów...
Samochód to FF2 radio firmy JVC. Słyszałem ze mozna założyć filtr anty zakłóceniowy do radia czy coś takiego... Radio idzie czyściutko a jak włacze ino lampy od razu jakość odbioru się pogarsza (zaczyna szumieć jakby stacja była źle ustawiona)
Czy miał może ktoś podobny problem ?? Błagam o pomoc !!!

MisiekT 18-03-10 21:32

byl taki dowcip co sie konczyl: "Tato, kupiles Matiza to teraz musisz z tym zyc" [panna]

jedyne co moze pomoc to wymiana zestawu na lepszy

umbrella307 18-03-10 21:40

lepszy to znaczy jakie firmy Xenonów są porządne że nie generują zakłóceń i ile na taki zestaw trzeba wydać ??

MisiekT 18-03-10 21:42

pojecia nie mam - najlepiej poszukaj kogos kto zalozyl i nie ma problemow z konkretnym zestawem

PS. jak kupisz oryginaly to na pewno nie bedzie problemow [rotfl]

umbrella307 18-03-10 21:47

P.S. oryginały kosztują 1900 - 1800 zł., także dziękuję....

MisiekT 18-03-10 21:51

a widzisz, czyli jednak nie stac cie na xenony, co bylo do udowodnienia :smt023

piotr-ek 18-03-10 23:43

z tego co pamiętam miał kiedyś ktoś pseudo xenony i jemu nie zakłócało bo tak kiedyś pisał, poza tym to czy są to xenony za 199zł i 399zł to i tak jeden wafel, trza było kupić od gościa co ma napisane w aukcji ze nie zakłócają radia :P

lucash 19-03-10 00:14

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 425882)
a widzisz, czyli jednak nie stac cie na xenony, co bylo do udowodnienia :smt023

[rotfl] [hehe] [rotfl] [hehe]

Od siebie dodam, żebyś umbrella307, zainwestował w dobre żarówki, a nie w pseudoksenonowy chiński szit 8)

keicam 19-03-10 07:33

Jak kupiłeś gdzieś na allegro i w aukcji było napisane że nie powinny zakłócać to wymieniaj aż do skutku i do momentu kiedy będziesz zadowolony a jak nie zwróciłeś uwagi na taki drobny szczegół to już trudno

grzybek 19-03-10 08:18

Cytat:

Napisał keicam (Post 425937)
zainwestował w dobre żarówki

Tylko tu akurat znaczenie ma przetwornica która jest z [ass] a nie żarówki.

Gimnastikball 19-03-10 08:29

W Łodzi, czy tam pod Łodzią facio ma oryginalny, kompletny zestaw do FFII w cenie 1400 z montażem. Poszukaj tylko na all

keicam 19-03-10 08:40

Cytat:

Napisał grzybek (Post 425944)
Cytat:
Napisał keicam
zainwestował w dobre żarówki

to nie ja to pisałem :p

grzybek 19-03-10 09:16

Coś się forumowi [poebao] ;) To chyba już nie pierwszy raz.

umbrella307 19-03-10 09:47

To w końcu przetwornice zakłócają czy może żarówki są jakieś tandetne i łuk elektryczny który w nich powstaje zakłóca radio ??

MisiekT 19-03-10 09:47

przetwornice

umbrella307 19-03-10 10:06

przed chwilą przeprowadziłem test odłączyłem żarniki od przetwornic i włączyłem światła, takze same przetwornice pracowały beż żarników i zakłóceń ani sladu...
Może to jednak wina tych żarników....

grzybek 19-03-10 10:13

A teraz zastanów się czy jak odłączyłeś żarnik to przetwornica pracuje jeśli nic nie pobiera z niej prądu... Bo z tego co mi wiadomo to nie.

MaXyM 19-03-10 12:37

dokladnie.

grzybek 19-03-10 14:57

A jak chcesz się przekonać to skombinuj inne żarniki, włóż i zobaczysz ;)

umbrella307 19-03-10 17:00

Dziś spędziłem kilka godzin u porządnych elektryków samochodowych, testowali te ksenony pod każdym względem - podłączali masę do przetwornic, zakładali do radia filtry antyzakłóceniowe itd. i kompletna KICHA !! Nic to nie dało. Elektrycy stwierdzili że przetwornice które kupiłem
to po prostu chińskie g**no.... Ostatecznie wypisali mi zaświadczenie o wadliwy sprzęcie, podbili pieczątką i podpisali i kazali mi te szity chinskie odesłać na gwarancji z tym właśnie zaświadczeniem. No spróbować nie zaszkodzi, jednak jestem złej myśli...

dziii 19-03-10 19:22

i nic na gwarancji nie zrobisz bo albo ci wymienią na nowę i bedziesz miał to samo albo niby je naprawią i też będziesz miał to samo po 3 naprawie jeżeli wogole bedziesz je wysyłał masz prawo zarządać zwrotu gotówki ale i z tym też jest ciężko wiem bo na codzien zajmuję sie załatwianiem reklamacji i nie jest z tym tak łatwo ;/ ale powodzenia życzę :)

umbrella307 19-03-10 21:40

no nic pozostaje mi powiedzieć dziękuję

piotr-ek 19-03-10 21:54

Jeszcze zależy gdzieś ty kupił te HIDY czy na allegro od dobrego sprzedawcy czy na bazarku.

umbrella307 19-03-10 22:58

Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym w którym zawsze dokonuje zakupów różnych części samochodowych i sprzedawca jest raczej w porządku... A może coś nie tak jest u mnie ze samochodem może antena od radia jest jakoś kiepsko zabezpieczona przed zakłóceniami czy coś...
Z kolei z drugiej strony zastanawiają mnie kable, które wychodzą z przetwornicy na żarniki - idą 2 żyły kabli w grubej koszulce... Przecież nimi płynie wielkie napięcie które z pewnością emituje zakłócenia chyba takie kable powinny być porządnie ekranowane a nie w grubym wężyku siedzieć...

MisiekT 19-03-10 23:29

Cytat:

Napisał umbrella307 (Post 426219)
może coś nie tak jest u mnie ze samochodem może antena od radia jest jakoś kiepsko zabezpieczona przed zakłóceniami czy coś...

ty to mowisz serio? czlowieku, polowa tych chinskich HIDow to totalnie badziewie ktore zakloca radio/cb/transmitery a czasami nawet glosniki - kazdy ci to powie (moze poza sprzedawca)... samochod nie ma tu nic do rzeczy

kleofas 19-03-10 23:57

z dwóch opcji:
a) wymieniać przetwornice na porządne
b) wymienić auto na chińczyka
taniej i bezpieczniej jest wybrać a)
więc nie wymyślaj dziwnych teorii [bigok]

dziii 19-03-10 23:58

Wszędzie gdzie się nie spojrzy to piszę że przetwornice mogą powodować zkałucenia urządzeń elektronicznych. Miałem kiedyś takie przetwornice w samochodzię gdy zapaliłem siwatła radio momentalnie przestawało chodzić wyłączyłem światło to radio zaczeło grać. Po jakimś czasie wywaliłem przetwornice bo po za stratą kasy nic pożytecznego nie daja i taka jest szczera prawda. W dodadku jeszcze innych oślepiają i wogóle. Kolego wiec kable napweno masz ok a nawet gróby ekran by ci nic nie dał wiec albo je zmień na inne albo przyzwyczaj sie do zakłucen :P

umbrella307 20-03-10 00:10

OK wszystko jasne już dla mnie, tylko proszę Was bardzo napiszcie mi jakie firmy przetwornic są porządne żeby uniknąć kłopotów na przyszłość...

dziii 20-03-10 01:32

ło tak się chyba nie da byś musiał podmieniać sobie w aucie i sprawdzić która nie bedzie miała wpływu na radio Twoje chyba, że ktoś z forum Ci napisze jaka w fordzie nie robi zakłuceń którą on sam posiada pozdros

grzybek 20-03-10 11:27

Kup oryginały. Akurat w kwestii ksenonów jestem zdania że jak Cię nie stać na ori to nie zakładaj w ogóle. Mam nadzieję że chociaż masz soczewki, bo jeśli wkładasz je do zwykłej lampy to powodzenia, nie będę pisał co o tym myślę, jeszcze bana dostanę :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi