Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] nowe klocki i tarcze, mrugająca kontrolka ręcznego, płyn ham w normie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38655)

MarioWRC 27-04-10 09:20

nowe klocki i tarcze, mrugająca kontrolka ręcznego, płyn ham w normie
 
Przejrzałem forum i już coś niecoś wiem. Przednie klocki są już na wykończeniu. Tarcze w ocenie fachowca są jeszcze grube (ale oceniał je tylko wzrokowo więc mogą być krzywe). Zastanawiam się czy wymieniać tylko klocki (od nowości oryginalne z 1 tłoczenia:smt111 [prawie 8 lat] ) więc podejrzewam, że tym bardziej i tarcze są od nowości. Jak ostatnio autko było na podnośniku to zakręciłem kołami i tylne kręcą się luźniutko i długo a przednie dość ciężko i zatrzymują się ze 2 razy szybciej niż tylne. Czy to normalne (z przodu są półosie) ale mam wrażenie, że coś tam przyciera. Tym bardziej, że w czasie jazdy autko ściąga minimalnie w lewo...

Druga sprawa w zeszłym tygodniu troszkę szybciej pośmigałem i mocniej hamowałem. To był akurat deszczowy wieczór i zaczęła migać mi kontrolka ham. ręcznego. Ostatnio obadałem kabelek od czujnika przy zbiorniku wyr. płynu ham. i wydaje się być ok. Z rana jak jest chłodno właściwie pół drogi migocze kontrolka. Przy przyspieszaniu się włącza, na zakrętach wyłącza. Naprawdę różnie. Jak wsiadam do auta po południu - jest ciepło, słonko to kontrolka nie zapala się od razu. Zapala się gdzieś tam w czasie jazdy ale znów na krótko. Sprawdzałem zbiorniczek płynu ham. i jest na moje oko prawie na równi z minimum.

Klocki wymienić muszę, tarcze raczej też a płyn hamulcowy? Mój starszy jak w zeszłym roku był w warsztacie to koleś dolał płynu ham, do starego - czytałem, że płyn stary trzeba wylać i wlać cały nowy. Jaki płyn polecacie?

Aha autko hamuje normalnie. Zrobiłem raz testowe hamowanie awaryjne i abs się załączył.

DejaVu 27-04-10 09:41

plyn wynienic sie powinno co 2lata. skoro masz minimum to kontrolka bedzie sie zapalac. bardzo dobry plyn to motul rbf600 lub 660. ale ma wade szybko traci wlasciwosci. jest higroskopijny i laczy sie z woda. jak ci kola wyhamowuja i slychac obcieranie to pewnie tarcze lekko krzywe. bdyby byly bardzo zwichrowane to by ci kiera telepalo. ja bym wymienil. zmierz suwmairka ich grubosc. nowe maja 22mm. na zlom ida 18mm. klocek min ferodo premier lub cos extra to ferodo ds performance.

grzybek 27-04-10 09:55

Do normalnej jazdy nie lał bym RBF600. Będziesz go musiał wymieniać 2 razy częściej a na co dzień nic Ci ten płyn tak na prawdę nie da.

MarioWRC 27-04-10 11:05

Najpierw wymienię klocki i tarcze. Bo może być tak, że płyn jest na minimum bo mam prawie skończone klocki. Jak wymienię klocki i tarcze to płyn powinien skoczyć do góry. Motula nie biorę bo mi nie potrzebny taki extrem. Zresztą nad płynem będę się zastanawiał jak po wymianie klocków i tarcz nadal będzie świecić się kontrolka.

Myślę nad tym zestawem TARCZE BREMBO KLOCKI FERODO

Ostatnio jeżdżę ostrzej ale bez przesady. Czy w takiej cenie jest jeszcze coś godnego polecenia? Jeśli nie to zamawiam u niego.

GRESTA88 28-07-10 21:24

założyłeś ten zestaw ??? jak on się sprawuje ???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi